Lietuvos čempionato lyderės iškovojo dešimtą pergalę iš eilės

2023-01-28

Lietuvos moterų rankinio čempionate pergalių seriją tęsia Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ komanda. Prieš čempionato lyderes neatsilaikė ir čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“. Šiame ture buvo pagerintas ir šio sezono rezultatyvumo rekordas. Vilniaus SM „Sostinės tauras“ atakų lyderė Gabija Pilikauskaitė pelnė net 22 įvarčius.

Garliava_Zalgiris_7

„Garliavos“ rankininkės namuose nugalėjo „Žalgirį“ rezultatu 35:26 (18:14) ir į savo sąskaitą įsirašė jau dešimtą pergalę iš eilės. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 8 įvarčius pelniusi Karolina Sparnauskaitė, po 6 įvarčius įmetė Kamilė Bušaitė ir Martyna Ustilaitė, po 5 – Mantė Voskresenskaja ir Emilė Aglinskaitė. „Žalgirio“ komandą į priekį vedė 11 įvarčių pelniusi Karolina Čekuolytė.

„Pirmame kėlinyje mūsų žaidime buvo duobelių, vietomis šlubavo tiek gynyba, tiek ir metimų realizacija. Ne visus uždavinius rankininkės įvykdė aikštelėje. Po pertraukos pavyko atitrūkti nuo varžovių geresnio fizinio pasirengimo dėka, nes jaunosios žalgirietės dar neprilygsta šiuo aspektu“, – sakė „Garliavos“ trenerė Rita Urnikienė.

Garliava_Zalgiris_2

„Garliavos komanda dominuoja Lietuvos čempionate ir jas sunku stabdyti gynyboje, sunku ir užpulti. Mūsų jaunos rankininkės pradžioje rungtynių buvo gal kiek išsigandusios, vėliau įsibėgėjome ir buvo pavykę sumažinti atsilikimą. Puolime mums trūko agresyvumo ir drausmės. Varžovės žaidė kiečiau ir agresyviau. Jaučiasi jų patirtis ir pasitikėjimas savo jėgomis, ko mums dar trūksta. Susitikime su lyderėms leidome pažaisti visoms rankininkėms, nes laukia Lietuvos taurės finalinis ketvertas Alytuje kitą savaitgalį. Reikia mokytis iš savo klaidų ir eiti į priekį“, – teigė „Žalgirio“ komandą treniruojantis Miglius Astrauskas.

Vasario 4 d. Alytuje prasidėsiančiame LRF taurės finalinio ketverto pusfinalyje „Garliava“ susitiks su Vilniaus „Egle“. Kitame pusfinalyje „Žalgiris“ žais su „Molėtų“ komanda.

Garliava_Zalgiris_4

„Šį sezoną išlaikėme visą komandos branduolį bei pasipildėme keliomis pajėgiomis rankininkėmis, todėl keliame aukštus tikslus. Prieš finalinio ketverto turnyrą mums nerimą kelia vartininkės pozicija, nes traumą gavo pagrindinė mūsų vartininkė Skirmantė Gečaitė. Geras vartininkės žaidimas daug prisideda prie komandos sėkmės, todėl finaliniame ketverte nebus lengva“, – sakė favorite laikomos „Garliavos“ komandos trenerė.

Visas 10 pergalių iškovojusios „Garliavos“ rankininkės turi 20 taškų ir artimiausias persekiotojas lenkia jau 6 taškais.

Antroje vietoje esantis Vilniaus SM „Sostinės tauras“ namuose 45:30 (24:14) sutriuškino priešpaskutinėje 6-oje pozicijoje esančią Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ ekipą.

Gabija Pilikauskaite_2

„Sostinės tauro“ komandos lyderė Gabija Pilikauskaitė jau antrą turą iš eilės gerino šio sezono rezultatyvumo rekordą. G. Pilikauskaitė pelnė net 22 įvarčius. Dominyka Andronik prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, 7 – Monika Valančiūtė. Uostamiesčio komandai po 7 įvarčius surinko Samanta Klovaitė ir Aušra Stroputė.

Šeštadienį turėjusios vykti Vilniaus „Eglės“ ir „Molėtų“ rungtynės buvo nukeltos.

Varžybų rezultatai