Lietuvos čempionė Vilniaus „Šviesa“ nugalėjo Baltijos lygos čempionus

2022-02-23

Baltijos rankinio lygos (BHL) čempiono titulą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ priėmė Lietuvos lygos nugalėtojus Vilniaus „Šviesos“ rankininkus. Čempionų dvikovoje stipresni buvo uostamiestyje viešėję vilniečiai. „Šviesa“ iškovojo pergalę rezultatu 27:25 (16:10) ir pirmoji iš Lietuvos komandų užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias BHL varžybas.
Dragunas_Sviesa_10
Šeimininkams pirmauti pavyko tik pačioje susitikimo pradžioje, kai jie pelnė pirmą rungtynių įvartį. Vėliau iniciatyvą perėmė svečiai ir jau per pirmą kėlinį „Šviesa“ susikrovė 6 įvarčių skirtumą. Antrame kėlinyje „Dragūnui“ pavyko priartėti tik pačioje rungtynių pabaigoje, kai nugalėtojas jau buvo aiškus. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Tomas Bernatavičius, pelnęs 9 įvarčius, Šarūnas Ugianskis įmetė 6 įvarčius. „Dragūno“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 10 įvarčių surinkęs ukrainietis Danylo Hlušakas.

Dragunas_Sviesa_7„Mūsų parengtas planas suveikė ir svarbiausia yra tai, kad po šios pergalės užsitikrinome vietą atkrintamosiose BHL varžybose. Aišku, galėjom ramiau pabaigti rungtynes, nes įtampa buvo jaučiama iki finalinio švilpuko. Įtemptos rungtynės mums ne į naudą, nes negalėjome išnaudoti visų žaidėjų ir didelį krūvį gavo komandos lyderiai. Bus sunku žaidėjams atsistatyti iki savaitgalį Klaipėdoje vyksiančio LRF taurės turnyro finalinio ketverto. Bet kita vertus, mums ši pergalė prieš pajėgų varžovą, suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis prieš kovą dėl vieno svarbiausių sezono trofėjų“, – sakė „Šviesos“ treneris Raimondas Maldžius.

BHL pirmenybėse 3 vietą užimantys „Šviesos“ rankininkai išlaiko teorines viltis pakovoti dėl pirmųjų dviejų pozicijų, kurios garantuoja tiesioginį kelialapį į finalinį ketvertą. Iki reguliariojo sezono likus sužaisti 2 rungtynėms, „Šviesa“ turi 31 tašką ir 3 taškais atsilieka nuo „Viljandi“ klubo, kuris yra sužaidęs 2 rungtynėmis mažiau.

3-6 vietas, kurios garantuoja kelialapius į BHL ketvirtfinalius, užima Lietuvos klubai. Laipteliu žemiau už „Šviesą“ rikiuojasi Kauno „Granitas-Karys“, penktoje vietoje HC „Vilnius“, šeštoje – „Dragūnas“. Titulą ginantys klaipėdiečiai artimiausią persekiotoją latvių Duobelės komandą lenkia 2 taškais.

Lietuvos klubų tarpusavio rungtynės BHL lygoje skaičiuojamos ir atskiroje Lietuvos rankinio lygos įskaitoje, pagal kurią bus sudaromos ir LRL atkrintamųjų varžybų poros.

LRL įskaitoje pirmauja „Granitas“ – 7 rungtynės 10 taškų. Toliau rikiuojasi „Šviesa“ – 6 rungtynės ir 8 taškai. Alytaus „Varsa“ ir „Dragūnas“ po 7 rungtynių turi po 5 taškus. „Vilniaus“ klubo sąskaitoje – 5 rungtynės ir 4 taškai.

„Dragūno“ klubo nuotraukos

Varžybų rezultatai