Lietuvos dvidešimtmetės palaužė Latvijos moterų rinktinę

2021-10-30

Lietuvos merginų U20 rinktinė rengiasi Pasaulio čempionato atrankos kovoms Austrijoje ir sužaidė kontrolines rungtynes su Latvijos moterų rinktine.

Vilniuje vykusiame susitikime mūsų šalies merginos 27:25 (15:12) pranoko kaimyninės šalies moteris.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyvia kova, bet vėliau ekipos įsibėgėjo ir įpusėjus pirmojo kėlinio laikui rezultatas buvo lygus – 8:8. Lietuvos rinktinei pavyko perimti iniciatyvą antroje pirmojo kėlinio dalyje ir vienu metu mūsų rinktinės persvara siekė 5 įvarčius (14:9), bet iki pertraukos latvės priartėjo – 12:15.

Antrasis kėlinys prasidėjo sėkmingomis šeimininkių atakomis (17:12), bet latvės įpusėjus kėliniui įstengė išlyginti rungtynių rezultatą – 19:19. Lietuvaitės nesutriko ir po dviejų iš eilės Deimantės Burbaitės tikslių metimų Lietuva buvo priekyje 3 įvarčiais – 24:21. Susitikimo pabaigą solidžiai sužaidusios Alos Senvaitienės auklėtinės išlaikė pranašumą ir šventė pergalę 27:25.

Lietuvos merginų rinktinę į priekį vedė Gabija Pilikauskaitė, pelniusi 8 įvarčius, Dominyka Andronik, Deimantė Burbaitė ir Singrida Kulikovaitė pridėjo po 5, Vakarė Petrėtytė – 3, Vesta Jančytė – 1.

Latvijos komandai Napara Cibulska įmetė 7 įvarčius, Patricija Prūsė pasižymėjo 4 tiksliais metimais.

Sekmadienį rinktinės tarpusavyje sužais dar sykį, o lapkričio pabaigoje Lietuvos dvidešimtmečių laukia kelionė į Austriją, kur vyks finalinis pasaulio čempionato atrankos etapas. Jame mūsiškės susigrums su pajėgiomis Austrijos ir Nyderlandų komandomis.

Varžybų rezultatai