Lietuvos ir Islandijos mače – kontraversiškos lygiosios

2018-06-09

Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse tarp Lietuvos ir Islandijos rinktinių užfiksuotos kontraversiškos lygiosios (27:27). Nors po rungtynių Lietuvos rankininkai džiaugėsi vieno įvarčio pergale (28:27), tačiau po rungtynių iš Lietuvos rinktinės buvo atimtas vienas įvartis.

gintaras cibulskis emocijos

Rungtynių antrajame kėlinyje (40 rungtynių minutė) Lietuvos rinktinės žaidėjui Mindaugui Dumčiui rungtynių arbitrai užfiksavo baudą puolime, o jau po švilpuko lietuvis pelnė įvartį. Po šio epizodo rezultatas buvo pakeistas iš 17:16 į 18:16 Lietuvos rinktinės naudai. Ir nors tiek sekretoriate dirbę merginos, tiek islandų suolelis iškart bandė informuoti rungtynių inspektorių Valerijų Jaskiną (Latvija) apie padarytą klaidą rezultate, tačiau šis rungtynes leido tęsti esant užfiksuotam neteisingam rezultatui.

Po rungtynių atlikus vaizdo peržiūrą buvo priimtas sprendimas iš Lietuvos rinktinės atimti vieną įvartį ir užfiksuoti lygiąsias rezultatu 27:27.

Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas nors iš dalies ir sutiko su galutiniu priimtu rezultatu, tačiau toks komisaro akibrokštas jo nuomone galėjo turėti kardinalios įtakos rungtynių tėkmei: „Situacija daugiau nei apmaudi. Sunku patikėti, kad aukščiausiame lygyje įmanomi tokie dalykai. Žaidėjai aikštelėje atiduoda visas jėgas kaudamiesi už savo šalį, o rungtynių inspektorius patogiai sėdėdamas savo kėdėje nesugeba sekti įvykių aikštėje ir suskaičiuoti rezultato. Cituojant garsų krepšinio trenerį: tiek šioje situacijoje, tiek visų rungtynių metu mūsų vyrai iš teisėjų bei inspektoriaus negavo jokios pagarbos. Lygiosios žinoma ne pergalė, tačiau tokios lygiosios mūsų rinktinei manau įpūs didžiulę dozę sportinio pykčio. Tai yra mūsų šimtmečio šansas, kurio mes nepaleisim.- užtikrintai kalbėjo LRF prezidentas. D. Pasvenskas.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse lietuvių gretose žaidė Aidenas Malašinskas, pelnęs 7 įvarčius, po 5 pridėjo Mindaugas Dumčius ir Jonas Truchanovičius, Mindaugas Urbonas pelnė 3, po 2 Gintaras Cibulskis, Valdas Drabavičius ir Gerdas Babarskas, 1 pelnė Laurynas Palevičius.

Atsakomosios rungtynės Islandijoje vyks birželio 13 dieną ir jose Lietuvos rankininkams dabar mažų mažiausiai lygiųjų, norint žengti į kitą pasaulio čempionato etapą.

Varžybų rezultatai