Lietuvos ir Ukrainos rinktinės pradėjo pasirengimą paramos rungtynėms Alytuje

2022-06-12

Lietuvos ir Ukrainos vyrų rankinio rinktinės šeštadienį susirinko Alytuje, kur birželio 14 ir 15 d. sužais dvejas draugiškas rungtynes. Ukrainos rinktinė mūsų šalyje rengia treniruočių stovyklą Lietuvos rankinio federacijos kvietimu. Alytaus arenoje vyksiančiose rungtynėse bus renkama ir parama be namų likusiai Ukrainos rinktinei.

Bilietus įsigyti galima „TicketMarket“. Bilietas į vienos dienos rungtynes kainuoja 8 eurus, į dvejas rungtynes – 12 eurų.  Nuo karo į Lietuvą pabėgę ukrainiečiai rungtynes stebėti galės nemokamai.

Prasidėjus karui, dauguma Ukrainos rinktinės rankininkų buvo priversti palikti tėvynę ir karjeras tęsė Ispanijos, Lenkijos, Vokietijos ir kitų šalių klubuose. Ukrainos rinktinėje yra ir Klaipėdos „Dragūno“ atstovas Danylo Hlušakas.

Ukrainos rinktine

„Lietuvoje puikus požiūris į mus. Toks jausmas, kad visiems čia rūpi mūsų šalis. Ant viešbučio pastato, kuriame gyvename, yra Lietuvos ir Ukrainos vėliavos. Laukia rungtynės su stipriu varžovu ir tai bus geras jėgų išbandymas. Galėsime pamatyti savo klaidas, kurias reikės ištaisyti prieš Europos čempionato atrankos turnyrą. Svarbiausia, kad visi žaidėjai atvyko su didžiuliu noru ir visi nori įrodyti, kad nusipelnė vietos rinktinėje“, – teigia sekmadienį Alytuje treniruotes pradėjusios Ukrainos rinktinės treneris Viačeslavas Ločmanas.

Lietuvos rankininkai pirmą treniruotę Alytuje surengė šeštadienį.

„Treniruotėse daugiausia dėmesio skiriame taktiniams dalykams. Daug naujų dalykų stengiamės nediegti, o koreguojame tai, kas buvo daryta praeitose treniruočių stovyklose ir taisome klaidas, kurios buvo praėjusiose rungtynėse. Svarbiausia – savo žaidimo tobulinimas ir rinktinės kandidatų įvertinimas. Norisi pamatyti ką sugeba jauni žaidėjai ne tik savo klubuose Lietuvos lygoje, bet ir užlipę ant aukštesnio laiptelio tarptautinėse rungtynėse. Turime vietos eksperimentams ir per šias draugiškas rungtynes sieksime tai išnaudoti. Nes tokios prabangos neturėsime per Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Gintaras Savukynas

Pirmadienį prie rinktinės prisidės Prancūzijos lygoje rungtyniaujantys Gerdas Babarskas ir Lukas Simėnas, Austrijos vicečempionu tapęs Karolis Antanavičius bei Vokietijoje žaidžiantis Povilas Babarskas. Į rinktinę iš Vokietijos „Bundesliga“ čempionato nespės atvykti Benas Petreikis, dėl koronaviruso negalės žaisti Mindaugas Dumčius, dėl šeiminių aplinkybių rinktinėje nebus Tado Stankevičiaus ir Martyno Lapinsko.

„Tokia pati situacija bus ir prieš oficialias rungtynes, kai pilna sudėtis susirinks vos vienai ar dviem dienom. Todėl turime sustyguoti daug dalykų per draugiškas rungtynes. Norisi išsirinkti žaidėjų branduolį ir su jais intensyviai dirbti. Aišku, jeigu kito sezono pradžioje atsiras naujų žaidėjų ir klubuose jie rodys brandų žaidimą, jiems rinktinės durys bus visada atviros“, – tvirtina G. Savukynas.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Giedrius Morkūnas (Vilniaus „Šviesa“), Vilius Rašimas („Selfoss“, Islandija), Lukas Gurskis (Kauno „Granitas-Karys“).
Kairieji kraštai: Deividas Jovaišas („Granitas-Karys“), Laurynas Simanavičius („Klaipėdos „Dragūnas“).
Kairieji pusiau kraštai: Gerdas Babarskas („Chambery“, Prancūzija), Lukas Simėnas („Istres“, Prancūzija), Karolis Antanavičius („Hard Alpla“, Austrija), Povilas Babarskas („Grosswallstadt“, Vokietija).
Įžaidėjai: Aidenas Malašinskas („Ademar“, Ispanija), Romas Aukštikalnis (Vilniaus HC „Amber“), Arminas Stankūnas („Kauno Ąžuolas“).
Linijos žaidėjai: Andrius Montvilas („Granitas-Karys“), Eimantas Grimuta („Hagen Eintracht“, Vokietija), Mantas Sturonas („Kauno Ąžuolas“).
Dešinieji pusiau kraštai: Gytis Šmantauskas („FH“, Islandija), Nedas Buronko (Alytaus „Varsa“).
Dešinieji kraštai: Mykolas Lapiniauskas („Dragūnas“) ir Laurynas Palevičius („Šviesa“).
Universalūs: Žanas Gabrielius Virbauskas („Ademar“, Ispanija), Tadas Rasakevičius („Šviesa“).

Varžybų rezultatai