Auksuolė Stropienė: „Auga perspektyvi rankininkių karta“

2014-12-10

Prieš daugiau nei savaitę Čekijoje tarptautinį turnyrą laimėjusi itin perspektyvi Lietuvos merginų (g. 1998 m. ir vėliau) jaunių rankinio rinktinė ruošiasi naujiems iššūkiams – gruodžio 12-14 dienomis Garliavoje varžysis V. Griškevičiaus atminimo turnyre, o 2015 metų sausio 1 dieną išvyksta į tarptautinį turnyrą Prešove (Slovakija).

Vėliau, 2015 metų kovo mėnesį, jų laukia Europos jaunių čempionato atrankos turnyro varžybos Gruzijoje.

Apie ateities perspektyvas kalbamės su Lietuvos jaunių merginų vyr. trenere Auksuole Stropiene.

Prieš kelias dienas Čekijoje įrodėte, kad Lietuvos jaunųjų merginų rankininkių karta yra galinga. Nugalėjote net septynias Čekijos, Slovakijos, Rumunijos ir Baltarusijos. Ar galime tikėtis, kad ateityje ši rinktinė tęs pergalingą žygį aukščiausio lygio čempionatuose?

Komanda yra perspektyvi, tačiau mums trūksta bendrų treniruočių. Nėra lengva suklijuoti žaidimą, perprasti viena kitą, kai rankininkės treniruojasi skirtinguose klubuose. Visgi, tikiu, kad ateityje dalis iš šių žaidėjų prasibraus ir į Lietuvos moterų rankinio rinktinę.

Kurios iš jų yra realiausios pretendentės?

Brigita ir Roberta Ivanauskaitės, Greta Rinkevičiūtė, vartininkė Ieva Bočkutė. Svarbu praktika ir siekis tobulėti. Viskas yra įmanoma, tik reikia to labai norėti ir dėl savo tikslų atsiduoti visa širdimi.

Jau ateinantį savaitgalį Garliavoje varžysitės V. Griškevičiaus atminimo turnyre, o sausio mėnesį išvyksta į Slovakiją. Papasakokite su kuo ten varžysitės?

Garliavoje rungtyniausime su U-19 rinktine ir Garliavos „Garliava/SM-CASCADA“  klubu, o Slovakijoje lauks jau kelių užsienio šalių atstovės, tarp jų galimos konkurentės – austrės, čekės, vokietės, vengrės, rumunės. Varžovės paaiškės artimiausiomis dienomis.

Tai bus vienas iš pasirengimo etapų 2015 metų Europos jaunių čempionato atrankos turnyrui, kuris vyks kovo 20-22 dienomis Gruzijoje. Be šeimininkių jums reikės susitikti Norvegijos bei Olandijos bendraamžėmis. Kelialapius į finalinį atrankos etapą iškovos dvi rinktinės. Kaip manote, ar realios galimybės patekti į 2015 metų Europos jaunių čempionatą?

Mes esame rungtyniavusios su gruzinėmis ir jas nugalėjome maždaug 10 įvarčių skirtumu, tačiau apie Olandijos ir Norvegijos šalių jaunių rinktines mažai ką žinome. Informacija yra slepiama, sunku gauti vaizdo įrašų. Bet dar laiko yra, bandysime išstudijuoti būsimas varžoves.

Apmaudu, kad mums dėl traumos negali padėti pagrindinis mūsų centras – Aušra Stroputė. Jai yra trūkę kryžminiai kelio raiščiai ir teks gultis ant operacinės stalo. Ji apjungdavo visą mūsų žaidimą.

Varžybų rezultatai