Lietuvos jaunių rinktinė pergalėmis baigė pasiruošimą Europos čempionatui

2023-07-31

Lietuvos jaunių U17 merginų rinktinė dalyvavo Baltijos šalių turnyre kaimyninėje Latvijoje. Europos čempionatui pasiruošimą baigiančios Lietuvos rankininkės iškovojo pergales prieš Latvijos ir Suomijos rinktines.

LTU_WU17_1

Pirmose rungtynėse jaunosios Lietuvos rankininkės nušlavė varžybų šeimininkes latves 37:16. Nugalėtojas į priekį vedė Gabija Pilikauskaitė, pelniusi 8 įvarčius, Agnė Gudlinkytė prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, Greta Vainorytė įmetė 5 įvarčius.

Antrose rungtynėse Lietuvos rinktinė 38:35 įveikė Suomijos rinktinę. Nugalėtojų gretose nesustabdoma buvo G. Pilikauskaitė, pelniusi net 14 įvarčių, 8 įvarčius įmetė A. Gudlinkytė.

LTU_WU17_2

„Rungtynės Latvijoje buvo tarsi generalinė repeticija prieš Europos čempionatą ir mums davė labai daug naudos. Prieš susitikimą su latvėmis jautėsi jaudulys, nes tai – tarptautinės rungtynės, kurių jaunos rankininkės dar nėra daug turėjusios per savo karjerą. Bet prasidėjus rungtynėms greit įsibėgėjome ir iškovojome lengvą pergalę. Tai buvo tarsi pasikartojimas ką veikėme praėjusiose treniruočių stovyklose bei kontrolinėse rungtynėse. Be to, turėjome galimybę išbandyti visas žaidėjas, – sakė Lietuvos jaunių rinktinės trenerė Ernesta Žilienė. – Rungtynės su Suomijos rinktine buvo atkaklesnės. Varžovės aktyviai gynėsi, bet tam mes buvome pasiruošusios. Džiugino geras mūsų žaidimas, žaidėjų priimami sprendimai aikštelėje bei lyderių iniciatyva. Puolime lyderių vaidmens ėmėsi Gabija Pilikauskaitė ir Agnė Gudlinkytė, vartus patikimai saugojo Urtė Čibiraitė. Daug pagyrimų nusipelnė visa startinė sudėtis. Po turnyro Latvijoje tęsiame treniruočių stovyklą Vilniuje, kur turėsime dar keturias treniruotes prieš Europos čempionatą.“

LTU_WU17_4

Lietuvos rinktinė į Azerbaidžane vyksiantį Europos čempionatą išskrenda rugpjūčio 3 dieną. Rugpjūčio 5-13 d. vyksiančiame antrame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione Lietuvos rankininkės A grupėje susitiks su Slovėnijos, Sakartvelo, Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis bei turnyro šeimininke Azerbaidžano komanda. B grupėje rungtyniaus Farerų salų, Liuksemburgo, Izraelio, Ispanijos ir Graikijos rinktinės.

Europos čempionate tris pirmas vietas užėmusios rinktinės turėtų patekti į 2025 metų Europos jaunimo U19 čempionato elito divizioną.

„Mūsų tikslas – medaliai. Grupėje turime patekti tarp dviejų stipriausių komandų, kas garantuotų patekimą į pusfinalį. O pusfinalio baigtis daug priklausys ir nuo teksiančių varžovių. Rinktinės lyderės įgavo daug patirties liepos mėnesį Klaipėdoje vykusiame Europos U19 čempionate. Ten žaidė net šešios mūsų rinktinės rankininkės. Turime stiprią startinę sudėtį, tačiau trūksta lygiaverčių keitimų, – sakė E. Žilienė. – Labai džiugina Gabijos Pilikauskaitės įsiliejimas į komandą. Rezultatyviausia Europos devyniolikmečių čempionato rankininke tapusi Gabija labai greit perprato mūsų žaidimą ir tapo tikra lydere, nors prieš rungtynes Latvijoje, ji kartu su komanda treniravosi vos kelis kartus. Jaučiasi ir kitų Klaipėdoje žaidusių rankininkių ženklus patobulėjimas. Aišku, joms gali sutrukdyti nuovargis, nes tai bus jau antras Europos čempionatas per mėnesį.“

LTU_WU17_3

Dėl treniruotėje gautos traumos Lietuvos rinktinei Europos čempionate negalės padėti Mantė Žvilauskaitė. Dėl sezono metu patirtų traumų, rinktinėje negali žaisti ir Mija Paulauskaitė, Gintė Jurkevičiūtė, Urtė Kasiulevičiūtė bei Laura Rybakovaitė.

Europos čempionate bus kovojama ir dėl kelialapio į pasaulio U18 jaunių čempionatą. Į planetos pirmenybes pateks tik diviziono nugalėtojos. Kiek rinktinių žais papildomame atrankos turnyre bus aišku tada, kai paaiškės kiek Europai bus skirta vietų pasaulio jaunių čempionate.

LTU_WU17_

Latvijos rankinio federacijos nuotraukos

Varžybų rezultatai