Lietuvos jaunių rinktinė pradeda Europos čempionato atranką

2024-01-03

Lietuvos jaunių rinktinė ketvirtadienį išvyksta į Italiją, kur sausio 5-7 d. vyks EHF Europos U18 vaikinų čempionato atrankos turnyras. Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė A grupėje susitiks su Nyderlandų, Graikijos ir Italijos rinktinėmis. Į finalinį Europos čempionato etapą pateks dvi stipriausios grupės komandos.

LTU_18_14

„Keliame aukščiausius tikslus. Kovosime dėl pirmos vietos grupėje ir kelialapio į Europos čempionatą. Po burtų tekę varžovai nėra iš „topinių“ Europos komandų ir su visais galime kovoti. Prieš pusmetį vykusiame Europos septyniolikmečių čempionate Švedijoje žaidėme su Nyderlandų rinktine ir ją nugalėjome. Apie Graikijos ir Italijos rinktines turime mažiau informacijos, bet jos irgi nėra priskiriamos Europos elitui, – sakė Gintaras Cibulskis, kurio treniruojama Lietuvos rinktinė praėjusių metų Europos jaunių U17 čempionate užėmė 12 vietą tarp 20-ies komandų. – Labai daug lems pirmos rungtynės. Mums lietuviams kažkaip sunku įsivažiuoti ir nesėkmės atveju atsiranda tam tikri kompleksai. Gal mes patys save per daug nuvertinam. Todėl reiks ieškoti kaip nuraminti komandą ir nuimti stresą nuo jaunų žaidėjų. Jaunimo varžybose labai svarbu psichologija. Daug lems ir susižaidimas. Kuri komanda bus labiau susižaidusi, ta ir laimės.“

LTU_18_4

Prieš Europos čempionato atrankos turnyrą, Lietuvos jaunių rinktinė gruodžio 28-30 d. dalyvavo Tartu (Estija) vykusiame Baltijos jūros taurės turnyre.

Pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė minimaliu skirtumu 32:33 (12:18) pralaimėjo Suomijos rinktinei. Simas Butkus pelnė 8 įvarčius, Tomas Boguševičius įmetė 6 įvarčius. Antrose rungtynėse Lietuvos jauniai 24:41 (13:21) neprilygo Latvijos rinktinei. Ernestas Guogis ir Augustas Survila pelnė po 4 įvarčius. Paskutiniame turnyro susitikime Lietuvos rinktinė 31:35(15:18) pralaimėjo Estijos komandai. Andrejus Frolovas pelnė 8 įvarčius, po 6 įvarčius įmetė Artūras Budraitis ir Titas Paulikas.

LTU_18_6

„Prieš Europos čempionato atrankos turnyrą produktyviai padirbėjome. Turėjome treniruočių stovyklą Lietuvoje ir trejas kontrolines rungtynes Estijoje. Tai buvo geras jėgų išbandymas. Tik gaila, kad pilnai pasitikrinti jėgų negalėjome dėl traumų. Estijoje toli gražu nebuvome geriausia savo versija, nes nemažai žaidėjų, tarp jų ir lyderiai, turėjo nedideles traumas, – teigė G. Cibulskis – Gerai, kad traumos jau išsigydytos ir visi lyderiai grįžo į rikiuotę bei bus pasirengę žaisti atrankos turnyre. Jau sausio 2 dieną susirinkome į treniruočių stovyklą Vilniuje ir iš čia skrisime į Italiją. Ačiū Lietuvos rankinio federacijai už sudarytas puikias sąlygas. Mums belieka atsidėkoti geru žaidimu Europos čempionato atrankos turnyre.“

Tuo pačiu metu Tartu vykusiame Baltijos jūros taurės turnyre dalyvavo ir Auksuolės Stropienės treniruojama Lietuvos jaunimo U20 rinktinė.

LTU_4

Lietuvos rinktinė turnyrą pradėjo pralaimėjimu 22:30(12:14) Suomijos rinktinei. Rapolas Valadka pelnė 6 įvarčius, Karolio Rameikio sąskaitoje – 5 įvarčiai. Antrose rungtynėse Lietuvos jaunimas 29:33 (15:19) pralaimėjo Estijos antrajai komandai. K. Rameikis pelnė 6 įvarčius, Ramojus Mažrimas įmetė 5 įvarčius. Paskutiniame susitikime Lietuvos rinktinė  26:38 (9:21) nusileido Estijos rinktinei. R. Mažrimas pelnė 5 įvarčius, K. Rameikis surinko 4 įvarčius.

Lietuvos jaunimo U20 rinktinės šiais metais laukia EHF Europos Championship turnyras, vyksiantis liepos mėnesį.

Varžybų rezultatai