Lietuvos jaunių U17 rinktinė išbandė jėgas su latviais

2023-06-23

Europos čempionatui besiruošianti Lietuvos jaunių U17 rinktinė Klaipėdoje sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su Latvijos bendraamžiais. Varžovai pasidalijo po pergalę.

U_17 rinktine

Pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė pralaimėjo rezultatu 36:39 (18:19). Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius pelnęs Tomas Boguševičius, 5 įvarčius įmetė Matas Kairys, po 4 – Artūras Budraitis ir Vilius Marcinkevičius, 3 – Gustas Buzius, po 2 – Edgaras Kutkevičius, Simas Butkus, Nojus Žilinskis, Valdas Rupšys, po 1 – Benediktas Labutis, Lukas Morkūnas, Lukas Velykis ir Titas Paulikas.

Antrose rungtynėse Gintaro Cibulskio treniruojama Lietuvos rinktinė pasiekė revanšą 38:36 (16:17). Matas Kairys nugalėtojams pelnė 11 įvarčių, Tomas Boguševičius – 10, Simas Butkus – 5, Arnas Narijauskas – 3, Benediktas Labutis, Titas Paulikas ir Gustas Buzius – po 2, Nojus Žilinskis – 1.

„Prieš Europos čempionato surengėme jau antrą treniruočių stovyklą. Labai produktyviai padirbėjome šešias dienas ir sužaidėme dvejas draugiškas rungtynes. Tai nauja patirtis šiems jauniesiems Lietuvos rankininkams. Turime talentingo ir imlaus jaunimo, deimančiukų, kuriuos aišku, dar reikia daug šlifuoti. Maloniai nustebino jaunimo disciplina, noras ir atsidavimas. Ne visi kviesti į rinktinę atvyko, bet rinktinėje turi žaisti tie, kurie nori ir siekia atstovauti Lietuvos rinktinei“, – sakė G. Cibulskis.

Atvirasis Europos U17 čempionatas vyks liepos 3-7 d. Švedijoje. Geteborgo mieste Lietuvos jaunieji rankininkai žais C grupėje su Norvegijos, Portugalijos, Šveicarijos ir Belgijos rinktinėmis.

„Į aikštelę eisim kovoti su visais varžovais. Grupė labai stipri, bet be kovos niekam nežadam pasiduoti. Norvegija, Portugalija – šalys, kurios yra tarp pirmaujančių Europoje. Tačiau čia žais jauni rankininkai ir daug lems charakteris. Bus įdomu pasitikrinti savo pajėgumą ir tai, kur mes esame Europoje. Prieš Europos čempionatą dar susirinksime į treniruočių stovyklą Klaipėdoje liepos 28 dieną ir iš stovyklos iškart vyksime į Švediją“, – teigė G. Cibulskis.

Iš viso atvirajame Europos čempionate dalyvaus 20 rinktinių. Į „European Open“ buvo pakviesta ir Brazilijos rinktinė.

Varžybų rezultatai