Lietuvos klubai beldžiasi į Europos lygų duris

2017-06-21

Šiandien baigėsi registracija į Europos taurių turnyrus sekančiam sezonui. Net keturi vyrų ir vienas moterų rankinio klubas kitais metais išbandys save Europiniuose turnyruose. Praėjusiais metais tik Klaipėdos „Dragūno“ ir Kauno „ACME – Žalgirio“ ekipos dalyvavo EHF taurės turnyruose ir abiejų pasirodymas baigėsi jau pirmajame varžybų etape, todėl šių metų Lietuvos rankinio klubų aktyvumas nuteikia itin optimistiškai.

apdovanojimas„Dragūnas“ taiko į Čempionų lygą

Daugkartinis Lietuvos rankinio lygos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“, kaip stipriausia praėjusio sezono Lietuvos komanda, išreiškė norą varžytis Čempionų lygos atrankos varžybų kvalifikaciniame etape.  Klubai, kurie bus atrinkti dalyvauti kitų metų Čempionų lygoje, turėtų būti paskelbti birželio 24 dieną. Klaipėdiečiai dabar lauks EHF sprendimo, o jeigu jis būtų nepalankus, tuomet „Dragūnas“ varžysis antrojoje pagal pajėgumą Europos taurėje – EHF taurės varžybose.

Į Europą beldžiasi ir ambicingieji lygos naujokai

Be trečiąją ir ketvirtąją vietas Lietuvos rankinio lygoje iškovojusių Kauno „Granito“ ir Vilniaus VHC „Šviesos“ klubų, šiais metais trečioje pagal pajėgumą Europos taurėje varžysis ir praėjusių metų LRF I – osios lygos čempionai – Kauno „KTU“ rankininkai.  Tiek Kauno „Granito“, tiek Vilniaus VHC „Šviesos“ klubai praėjusiais metais dalyvavo tik Lietuvos rankinio lygos kovose bei Baltijos lygos čempionate, todėl šių klubų sugrįžimas į EHF organizuojamus turnyrus yra didelis žingsnis į priekį stiprinant Lietuvos rankinio pozicijas. Tuo tarpu „KTU“ klubas, kuris kitais metais turėtų startuoti ir Lietuvos rankinio lygoje, ambicijų nestokoja ir panašu, jog ruošiasi rimtam startui tiek Lietuvoje, tiek Europoje.

Moteris atstovaus tik Kauno „ACME – Žalgiris“

acme zalgirisNors praėjusį sezoną kaunietės užbaigė joms nebūdingoje antroje vietoje Lietuvos moterų rankinio lygoje, tačiau tai nemažina šio klubo tikslų tarptautinėje erdvėje.  Ir kitais metais Kauno „ACME – Žalgiris“ startuos Europos iššūkio taurės varžybose. Nors buvo tikėtasi, jog ateinantį sezoną Europoje matysime ne vieną, o mažiausiai du Lietuvos moterų klubus, tačiau čempionės Kauno raj. HC „Garliava – Cascada“ merginos nusprendė apsiriboti dalyvavimu Lietuvos moterų rankinio lygoje bei Baltijos lygos pirmenybėse.

Miglius Astrauskas: „Dalyvavimas Europos taurėse – tai puikus stimulas prisivilioti jaunus žaidėjus į klubus“

„Džiugu, kad vyrų Europos taurės varžybose dalyvaus visų Lietuvos didžiųjų miestų komandos ir išnaudojome visas keturias Lietuvai skirtas vietas Europos taurėse. Antras pozityvus dalykas, „Dragūno“ bandymas patekti į Čempionų lygos varžybas. Tik klaipėdiečiams turbūt bus sunku  prasimušti į stipriausiąją pasaulio lygą, nes Lietuvos vyrų klubų reitingas yra nukritęs į neregėtas žemumas, t.y. užimame 38 vietą iš 40 reitinguotų Europos šalių. Tai įvyko dėl to, kad mūsų klubai vengė dalyvauti Europos taurėse. Todėl toks gausus vyrų klubų dalyvavimas paskatins žiūrovų bei tikiuosi ir rėmėjų susidomėjimą rankiniu, pakels Lietuvos vyrų klubų reitingą, duos teigiamą postūmį rankinio populiarinimui Lietuvoje. „KTU“ komandos drąsus žingsnis galbūt paskatins ir kitus klubus aktyviau varžytis dėl teisės dalyvauti Europos taurės varžybose. Dalyvavimas Europos taurėse – tai puikus stimulas prisivilioti jaunus žaidėjus į klubus.“

Varžybų rezultatai