Lietuvos klubai dėl taškų dviguboje įskaitoje kovėsi iki finalinės sirenos

2022-03-03

Baltijos rankinio lygoje (BHL) trečiadienį sužaistos dvejos rungtynės. Jose tarpusavyje susitiko Lietuvos klubai. Rungtynėse Vilniuje svečiai pergalę išplėšė aidint finalinei sirenai, o Klaipėdoje vykusiame susitikime nugalėtojas nepaaiškėjo. Šių rungtynių rezultatai skaičiuojami ne tik BHL pirmenybėse, bet ir Lietuvos rankinio lygos įskaitoje, kuri nulems atkrintamųjų varžybų poras.

Sviesa_Granitas_9

Vietą atkrintamosiose BHL varžybose užsitikrino Kauno „Granito“ rankininkai. Ketvirtą vietą užimantys kauniečiai svečiuose po labai atkaklios kovos 23:22 (10:8) įveikė laipteliu aukščiau esančią ir jau anksčiau vietą atkrintamosiose užsitikrinusią Vilniaus „Šviesą“. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 12 sekundžių šeimininkai rezultatą išlygino. Tuomet „Granito“ treneris Vaidotas Grosas paėmė pertraukėlę ir po jos kauniečiams pavyko surengti rezultatyvią ataką. Pergalingą įvartį prieš pat nuaidint finalinei sirenai pelnė Paulius Šarkauskas.

„Šviesos“ rankininkams nepavyko atsirevanšuoti „Granitui“ už savaitgalį LRF taurės turnyro pusfinalyje patirtą pralaimėjimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Marius Kairys, pelnęs 12 įvarčių. P. Šarkauskas surinko 5 įvarčius. „Šviesos“ komandai po 5 įvarčius įmetė Valdas Drabavičius, Rosvaldas Ramunis ir Karolis Bliuvas.

Dėl paskutinių dviejų kelialapių į atkrintamąsias varžybas kovojantys Klaipėdos „Dragūnas“ ir HC „Vilnius“ pasidalijo po tašką. Uostamiestyje vykęs susitikimas baigėsi lygiosiomis 28:28 (12:12). Šeimininkams po 5 įvarčius pelnė Tomas Drakšas ir Benas Butkus. Svečių gretose Valdas Drevinskas pasižymėjo 8 įvarčiais, Martynas Žala įmetė 7 įvarčius.

Tiesioginius kelialapius į BHL pusfinalius jau iškovojo 1-2 vietas užsitikrinę Estijos „Serviti“ ir „Viljandi“ klubai. 3-6 vietas užėmusios komandos pateks į ketvirtfinalį. „Šviesa“ ir „Granitas“ jau ramūs dėl vietos ketvirtfinalyje. Tuo tarpu „Vilniaus“ ir „Dragūno“ komandoms viską lems šį savaitgalį vyksiantys paskutiniai reguliariojo sezono turai.

Penktą vietą užimantis „Vilnius“ po 23 turų turi 27 taškus. Šeštoje vietoje esančio „Dragūno“ sąskaitoje – 26 taškai po 22 rungtynių. Septintoje vietoje esanti latvių Duobelės „Tenax“ po 22 rungtynių turi 25 taškus. Kitos komandos jau neturi vilčių patekti į atkrintamąsias.

Paskutiniame ture „Vilnius“ sostinės derbyje susitiks su „Šviesa“. Estijoje viešėsiantis „Dragūnas“ rungtyniaus su „Tapa“ ir „Viljandi“ ekipomis. Su tais pačiais Estijos klubais susitiks su lietuvius siekianti aplenkti Duobelės komanda.

Dragunas_Vilnius_6

BHL čempionate užfiksuoti Lietuvos klubų tarpusavio susitikimai skaičiuojami ir Lietuvos rankinio lygos (LRL) įskaitoje. Pergalę iškovoję „Granito“ rankininkai užsitikrino pirmą vietą ir savo aikštelės pranašumą visuose LRL atkrintamųjų varžybų etapuose. Kauniečiai po 8 rungtynių turi 12 taškų. Iš antros vietos niekas neišstums „Šviesos“, turinčios 8 taškus po 7 rungtynių. Trečioje vietoje Alytaus „Varsa“ – 8 rungtynės ir 7 taškai. „Dragūnas“ turi 6 taškus po 8 rungtynių. „Vilniaus“ komandos sąskaitoje – 5 taškai po 7 rungtynių.

Galutinė komandų rikiuotė paaiškės po paskutinio BHL turo, kuriame „Vilnius“ susitiks su „Šviesa“. Atkrintamosiose LRL varžybose prie penkių, BHL pirmenybėse rungtyniaujančių Lietuvos klubų, prisidės pirmąsias tris vietas LRL reguliariajame sezone užėmusios komandos. Vietas atkrintamosiose jau užsitikrino Kauno „Ąžuolas“ ir Vilniaus „Amber“. Dėl paskutinio kelialapio kovoja Panevėžio „Grifas“ ir „Šiauliai“.

Varžybų rezultatai