Lietuvos klubai sustiprino pozicijas Baltijos lygoje

2020-02-02

Baltijos rankinio lygoje savaitgalį varžėsi visos 3 Lietuvos ekipos,  besikaunančios dėl patekimo į atkrintamąsias kovas.

laurynas palevičius šviesa

Šeštadienį Kauno „Granitas-Karys“ namuose 30:26 (13:14) įveikė Rygos „Celtnieks“ rankininkus. Susitikimą kauniečiai perlaužė mačo pabaigoje, kadangi 40 minutę rezultatas dar buvo lygus (18:18). „Granitui-Kariui“ net 8 įvarčius pelnė Modestas Štarolis, 7 pridėjo Tadas Bučinskas. Latviams 7 surinko Aliaksandras Pacykalikas.

Vilniaus „Šviesa“ neturėjo jokio vargo susitikime su „Viljandi“ ekipa, kurią įveikė net 39:23 (17:11). Valdas Drabavičius buvo rezultatyviausias su 9 įvarčiais, 6 pridėjo Karolis Antanavičius, po 5 Laurynas Palevičius ir Šarūnas Ugianskis. Varžovams 6 įvarčius pelnė Mikkas Varikas.

Gana nesunkiai „Viljandi“ ekipą sekmadienį įveikė ir „Granitas-Karys“. Kauniečiai sekmadienį namuose varžovus pranoko 28:22 (15:12). Tie patys du žaidėjai ir šiame mače vedė Kauno klubą į priekį – Modestas Štarolis pelnė 8 įvarčius, Tadas Bučinskas įmetė 7. Estų klubui 7 surinko Mihkelas Loppas.

„Šviesa“ nors ir pirmavo didžiąją dalį rungtynių prieš „Celtnieks“, tačiau susitikimą baigė lygiosiomis 33:33 (20:18). Vilniaus komandai 9 įvarčius surinko Laurynas Palevičius, 6 – Rosvaldas Ramunis. Rygos klubui po 6 įmetė  Artūras Klavinšas ir Rihardas Leja.

Labai svarbius taškus iškovojo stipresniojoje grupėje žaidžiantis Klaipėdos „Dragūnas“, kuris 29:26 (15:16) pranoko Polvos „Serviti“ rankininkus. Deividas Virbauskas pergalingame mače pasižymėjo 7 kartus, po 5 surinko Mykolas Lapiniauskas ir Lukas Simėnas. Pralaimėtojų gretose  rezultatyviausias su 9 įvarčiais Henri Sillaste.

Po šios pergalės „Dragūnas“ sutvirtino galimybes prasibrauti į atkrintamąsias varžybas. Klaipėdiečiai šiuo metu su 5 taškais yra penktoje turnyrinės lentelės vietoje ir 2 taškais lenkia „Serviti“ rankininkus.

B grupėje galimybes kovoti dėl patekimo į atkrintamąsias kovas išsaugoję yra abu Lietuvos klubai. „Šviesa“ likus 2 turams su 12 taškų yra pirmi, „Granitas-Karys“ su 10 – ketvirtas.

A grupės nugalėtojas keliauja tiesiai į pusfinalį, 2-5 vietos kausis ketvirtfinalyje, kur prie jų prisijungs ir pirmąsias dvi vietas B grupėje užėmusios komandos.

Varžybų rezultatai