Lietuvos klubai sužinojo varžovus EHF Europos taurės varžybose

2021-07-20

Antradienį Vienoje buvo ištraukti ateinančio 2021–2022 metų EHF Europos taurės pirmojo ir antrojo etapo burtai.

„Dragūno“ nuotr.

„Dragūno“ nuotr.

Šįmet dėl titulo pasiruošusios kovoti 3 Lietuvos komandos. Kauno „Granitas-Karys“ startuoja nuo pirmojo varžybų etapo, o Vilniaus „Šviesa“ bei Klaipėdos „Dragūnas“ savo pasirodymą pradės nuo antrojo etapo.

Kauniečių varžovais pirmajame etape bus Pančevo „Železničar“ klubas iš Serbijos. Būsimi kauniečių oponentai praėjusiame sezone vietiniame čempionate užėmė ketvirtąją vietą. Jeigu kauniečiai įveiks pirmąjį varžybų etapą, tuomet jų lauktų puikiai pažįstama estų Pelvos „Serviti“ ekipa.

Antrajame etape savo pasirodymą pradėsianti „Dragūno“ ekipa susitiks su Považskos Bistrica MSK rankininkais. Praėjusiame sezone Slovakijos čempionate būsimi klaipėdiečių varžovai nužygiavo iki pirmenybių finalo, tačiau 0:3 nusileido Prešovo „Tatran“ klubui. Reguliariajame sezone MSK klubas taip pat buvo užėmęs antrąją vietą.

Šis slovakų klubas jau yra pažįstamas Lietuvos rankinio gerbėjams, kadangi su juo praėjusį sezoną Europos taurėje kovėsi „Granitas-Karys“. Kauniečiai tuomet vienerias rungtynes sužaidė lygiosiomis, o kitose nusileido 3 įvarčiais.

Šalies čempionė „Šviesa“ turės artimiausią kelionė iš visų Lietuvos komandų. Burtai lėmė, kad vilniečiai susitiks su estų HC „Tallin“ rankininkais. Nacionaliniame čempionate estų klubas užėmė antrąją vietą ir į priekį praleido tik Pelvos „Serviti“ rankininkus. Baltijos lygoje praėjusį sezoną ši ekipa nedalyvavo.

Pirmojo etapo kovų pradžia numatyta rugsėjo 11–12 dienomis, o atsakomieji mačai bus žaidžiami po savaitės. Antrojo etapo startas įvyks spalio 16–17 dienomis, o antrąsias tarpusavio rungtynes komandos taip pat žais po savaitės. Dviejų rungtynių serijoje bus skaičiuojamas bendras abiejų susitikimų rezultatas.

Iš moterų komandų norą dalyvauti EHF Europos taurės varžybose išreiškė tik Kauno „ACME-Žalgiris“ merginos, kurios praėjusiame Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) sezone liko trečioje vietoje.

Kaunietės pirmajame varžybų etape susitiks su Nibiksvoudo „Westfriesland SEW“ merginomis iš Nyderlandų. Praėjusiame sezone Nyderlandų pirmenybėse buvo sustabdytos dėl pandemijos ir sezonas taip ir nebuvo baigtas. Pirmosios komandų rungtynės turėtų įvykti spalio 16–17 dienomis, atsakomasis mačas bus žaidžiamas to paties mėnesio 23–24 dienomis.

Varžybų rezultatai