Lietuvos klubai sužinojo varžovus Europos turnyruose

2018-07-18

Lietuvos rankinio klubai sužinojo savo būsimus varžovus Europos turnyruose. Šiame sezone kaip ir pernai Lietuvą Europoje atstovaus 5 komandos – 4 vyrų ir 1 moterų.

dragunas dubrava

Kurioziškai susiklostė EHF iššūkio taurės burtai. Šiame trečiajame pagal rangą Europos turnyre šiemet dalyvauja Kauno „Granito – Kario“, Kauno „KTU“ bei Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipos. „KTU“ rankininkai, pernai debiutavę ne tik EHF iššūkio taurėje, bet ir stipriausioje šalies rankinio lygoje, pirmajame varžybų etape susitiks su Juodkalnijos trečiosios vietos laimėtoju – „Jedinstvo“ klubu iš Bijelo Polės. Tuo tarpu Kauno „Granitui – Kariui“ ir Vilniaus „Šviesai“ burtai lėmė žaisti tarpusavyje. Praėjusį sezoną šios dvi ekipos susitiko Lietuvos rankinio lygos pusfinalyje ir tuomet kiek netikėtai pergalę šventė Vilniaus klubas. Pirmosios EHF iššūkio taurės etapo rungtynės bus žaidžiamos spalio 6-7 dienomis, o atsakomieji mačai spalio 13-14 dienomis.

drevinskas3

Pajėgiausiame turnyre iš Lietuvos ekipų varžysis praėjusių metų šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“. Čempionų treneriui Artūrui Juškėnui, kuris lankėsi Islandijoje su Lietuvos vyrų rankinio rinktine, vėl teks vykti būtent į šią šalį, kadangi burtai lėmė susitikimą su 3-iosios vietos Islandijos lygos laimėtojais „Selfoss“ rankininkais. „Dragūnas“ savąjį tarptautinį sezoną pradės pats pirmas, jų pirmosios rungtynės laukia jau rugsėjo 1-2 dienomis, o lygiai už savaitės ir atsakomasis mačas. Praėjusiais metais klaipėdiečiams nepavyko peržengti Zagrebo „Dubravos“ klubo.

Vienintelis moterų klubas, kuris varžysis EHF iššūkio taurės turnyre yra Kauno „ACME – Žalgiris“. Pernai sėkmingai Europoje pasirodę žalgirietės šiemet burtais džiaugtis per daug negali. Jie šalies čempiones suvedė su puikiai pažįstama, tačiau labai stipria ekipa iš Baltarusijos – HC „Gomel“. Su šia ekipa kaunietėms tenka susidurti ir Baltijos lygoje, kurioje baltarusės pernai liko antros, o lietuvaitės trečios. Pirmosios šių komandų tarpusavio rungtynės vyks lapkričio 10-11 dienomis Kaune, o už savaitės veiksmas kelsis į Baltarusiją.

ACME

 

Varžybų rezultatai