Lietuvos klubų startas Baltijos lygoje

2017-09-30

Jau šį savaitgalį trys Lietuvos klubai pradeda pasirodymą Baltijos rankinio lygoje. Kaip ir pernai šiose pirmenybėse varžysis trys Lietuvos ekipos – Kauno „Granitas – Karys“, Vilniaus VHC „Šviesa“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Vieninteliai kauniečiai praėjusiais metais sugebėjo iškopti į atkrintamąsias šios lygos varžybas, tačiau ir jie iš kovos dėl medalių pasitraukė ketvirtfinalyje. Šiam sezonui visi trys klubai kelia jau kur kas aukštesnius tikslus.

Kauno „Granitas – Karys“

granitas activus

Pasipildęs keletu naujų veidų tarpsezoniu legendinis Kauno klubas šiais metais startuoja ne tik Lietuvos bei Baltijos lygos rungtynėse, bet laukia savo galimybės pasirodyti ir Europos iššūkio taurės varžybose. Praėjusiais metais puikiai startavusio „Granito – Kario“ baterijos nusėdo sezono pabaigoje ir iš Baltijos lygos kauniečiai pasitraukė ketvirtfinalyje, o Lietuvos čempionate reikėjo ir vėl tenkintis trečiąja vieta.

Vienintelis „Granitas – Karys“ iš Lietuvos klubų Baltijos lygą pradeda rungtynėmis namuose šeštadienį. Pirmaisiais jų varžovais tapo „SKA Minsk“ klubas. Tuo tarpu sekmadienį laukia akistata su viena stipriausių lygos ekipu – Zaporožės „ZTR“. Dar toje pačioje grupėje išvysime žaidžiančias HC „Tallinn“, Rygos „Celtnieks“ ir Polvos „Serviti“ ekipas. Į kitą etapą pateks 4 geriausios grupės komandos.

Klaipėdos „Dragūnas“

Praėjusį sezoną klaipėdiečiai liko per mažą žingsnelį nuo ketvirtfinalio. Šiais metais „Dragūnas“ neslepia savo ambicijų žengti kur kas toliau. Juolab, jog po apmaudaus pralaimėjimo Zagrebo „Dubravai“, Dragūnas jau pasitraukė iš Europos taurės varžybų. Sustiprėjęs Lietuvos čempionas bandys kopti į Baltijos lygos top pozicijas.

Pirmaisiais „Dragūno“ varžovais šeštadienio varžybose tapo Dobelės „Tenax“, o sekmadienį laukia susitikimas su HC „Viljandi“ klubu. Šioje grupėje taip pat žais ir kita Lietuvos komanda – VHC „Šviesa“. Pirma Lietuvos ekipų tarpusavio kova laukia gruodžio 9 dieną Vilniuje. Šioje grupėje taip pat matysime ir praėjusių metų čempionus „Cocks“ rankininkus iš Suomijos, kuriuos treniruoja Gintaras Savukynas. Prie šios ekipos taip pat prisijungė ir vartininkas Giedrius Morkūnas.

Vilniaus VHC „Šviesa“

šviesa

Vilniaus klubas taip pat šiais metais išreiškė ne tik norą tęsti pasirodymą Baltijos lygoje, bet ir prisijungė prie Europos iššūkio taurės. Praėjusiais metais vilniečiai iš savosios grupės Baltijos lygoje neišėjo, o Lietuvos pirmenybėse liko ketvirti.

Išlaikę visus savo pagrindinius žaidėjus bei pajungę keletą naujų veidų „Šviesos“ rankininkai lygos starte susitinka su HC „Viljandi“ išvykoje. Sekmadienį laukia kelionė į Dobelę ir rungtynės su „Tenax“ ekipa. Lietuvos lygoje dviem pergalėm iš eilės startavusi „Šviesa“ sieks pratęsti sėkmingą sezono startą dabar jau Baltijos lygoje.

Varžybų rezultatai