Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė pralaimėjo mažajame finale prieš Turkiją

2019-07-21

Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos čempionato B diviziono kovų Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Lietuvaitės mažajame finale 23:30 (11:19) nusileido bendraamžėms iš Turkijos.

Lieutvos merginų u19 rinktinė

Lietuvos merginų rinktinei jau susitikimo pradžioje nesisekė tvarkytis su varžovių atakomis Turkijos devyniolikmečių rinktinė ėmė tolti. Prastai pirmąjį kėlinį užbaigę Lietuvos rankininkės varžovėms leido susikurti solidų 8 įvarčių pranašumą dar iki pertraukos (19:11).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinei keliskart buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 6 įvarčių, tačiau priartėti arčiau sutrukdydavo per didelis klaidų skaičius. Turkijos rinktinė antroje rungtynių pusėje lietuvaitėms intrigos grąžinti nebeleido ir šventė pergalę rezultatu 30:23.

Po rungtynių vyriausiasis komandos treneris Karolis Kaladinskas teigė, jog komandai koją čempionato metu pakišo ir traumos: „Čempionato eigoje turėjome labai daug problemų su žaidėjų sveikata. Šiandien jau žaidėme ir be Aušros Šponės. Dažnai situacija versdavo imtis net ir avantiūriškų sprendimų, kurių esant kitai situacijai nebūtų prireikę. Šiandien varžovės tikrai buvo stipresnės ir kovoti dėl pergalės buvo per sunku. Bet kokiu atveju tai viena perspektyviausių kartų ir jau ir artimiausiu metu dalis šios rinktinės žaidėjų gali vaidinti svarbų vaidmenį ir nacionalinėje moterų rinktinėje.“

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės gretose žaidė Inga Sadauskaitė, pelniusi 8 įvarčius, 7 pridėjo Rusnė Markinaitė, 4 pelnė septynių metrų baudinius metusi Aušra Šponė, po kartą pasižymėjo Samanta Dunkulytė, Dalia Katiliavaitė, Ugnė Kavalenkaitė ir Akvilė Tolvaišaitė.

Didžiajame finale, kuris prasideda 17:00 susitinka Šveicarijos ir Čekijos rinktinės.

Varžybų rezultatai