Lietuvos merginų rinktinė Europos čempionato finale! (video)

2017-08-19

tolvaišaitėLietuvos merginų iki 17 metų rinktinė nugalėjo bendraamžes iš Ukrainos ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje bei tuo pačiu pateko į čempionato Klaipėdoje finalą. Paskutinėse grupės rungtynėse lietuvaitės  nugalėjo galingą Ukrainos rinktinę rezultatu 28:21 (12:7).

Prieš susitikimo pradžią jau buvo aišku, jog net ir pralaimėjusios mažiau nei 5 įvarčių skirtumu Lietuvos rankininkės vis tiek užims pirmąją vietą grupėje, tačiau lietuvaitės skaičiavimais neužsiėmė ir nuo pat mačo pradžios rungtyniavo solidžiai. Pirmoje rungtynių pusėje Lietuvos merginų rinktinė į savuosius vartus praleido vos 7 įvarčius ir į tai sugebėjo atsakyti 12 kartų kamuolį siųsdamos į ukrainiečių ginamus vartus.

Antroje kėlinio pradžioje lietuvės netruko susikurti ir dviženklį pranašumą ir tuomet jau šiek tiek atleido susitikimo vadžias. Rinktinės treneris Karolis Kaladinskas žaidybinio laiko suteikė visoms savo žaidėjoms ir jos dedamas viltis pateisino. Galiausiai Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė pergalę šventė rezultatu 28:21.

Lietuvių varžovėmis finale bus Portugalijos rinktinė, kuri A grupėje taipogi įveikė visas savo oponentes ir užėmė pirmąją vietą. Paskutiniosiose grupės rungtynės portugalės įveikė Baltarusijos ekipą rezultatu 31:24. Rytoj finalinės rungtynės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prasidės 19:00 val. Įėjimas į šį finalą, kaip ir į visas kitas čempionato rungtynes – nemokamas.

Lietuva: Akvilė Tolvaišaitė 5, Karolina Čekuolytė, Aušra Šponė ir Inga Sadauskaitė po 4, Austėja Rimkutė 3, Ugnė Kavalenkaitė, Rusnė Markinaitė ir Greta Valatkevičiūtė po 2, Kamilė Vilkūnaitė, Viltė Masaitytė.

Ukraina:  Yana Borysevich ir Milana Shakul po 6, Iryna Zinatulina, Iryna Pavlyk po 3, Sofia Pykhailenko 2.

Po pergalingų rungtynių Lietuvos rinktinės trenerė Daiva Pakulienė tikino, jog iškovotos pergalės yra didelio įdėto darbo vaisius, o rytojaus rungtynėse su portugalėmis reikės maksimalaus žaidėjų susikaupimo ir atsidavimo aikštėje.

Varžybų rezultatai