Lietuvos merginų rinktinei neprilygo ir suomės (video)

2017-08-16

lietuva suomijaKlaipėdoje vykstančiame Europos merginų iki 17 metų rankinio čempionate dar vieną pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė, kuriai vadovauja Karolis Kaladinskas. Vakar sutriuškinę kaimynes iš Latvijos, šiandien Lietuvos rinktinė rezultatu 26:19 įveikė varžoves iš Suomijos.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyvia ir kieta kova abejose aikštės pusėse. Vis dėlto, geros gynybos dėka Lietuvos rinktinė jau pirmojo kėlinio metu sugebėjo susikurti keleto įvarčių pranašumą prieš galingą Suomijos rinktinę. Po pirmųjų 30 minučių ekipas skyrė 4 įvarčiai (9:5).

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo drausmingai. Jolanta Kosiakaitė, kuri buvo išrinkta ir geriausia susitikimo žaidėja, užtikrintai atrodė vartuose, o puolime Lietuvos rinktinę į priekį daugiausiai tempė Austėjos Rimkutės ir Aušros Šponės tandemas. Nors kuomet iš aikštės buvo pašalintos net dvi Lietuvos rinktinės žaidėjos, suomėms pavyko priartėti iki 4 įvarčių, tačiau tai buvo viskas, ką varžovės šiandien sugebėjo nuveikti. Komandos kapitonė paskutinėmis rungtynių minutėmis du kartus iš eilės pasiuntė kamuolį į suomių vartus ir įtvirtino pergalę rezultatu 26:19.

Rytoj visų čempionato dalyvių laukia poilsis, o jau penktadienį Lietuvos rinktinė susirems su Didžiosios Britanijos rinktine, kuri šiandien rezultatu 29:22 nugalėjo be pergalių likusią Latviją. Kol kas B grupėje be pralaimėjimų žygiuoja Lietuvos ir Ukrainos rinktinės. Jos tarpusavyje žais jau šį šeštadienį 19:00 val.  Grupės nugalėtoja įgis teisę žaisti čempionato finale, o čempionių titulas leistų pakilti į Europos elito divizioną.

Kitoje grupėje šiandien sužaistos dvejos rungtynės. Baltarusija sužaidė lygiosiomis su 37:37 su Turkija, o Italija 38:16 pranoko Gruzijos merginų rinktinę.  Šioje grupėje lyderiauja šiandien poilsio dieną turėjusi Portugalijos rinktinė, kuri kol kas yra iškovojusi dvi pergales.
Lietuva: Aušra Šponė 6, Austėja Rimkutė 5, Rusnė Markinaitė ir Akvilė Tolvaišaitė po 4, Greta Makovskytė 3, Greta Valatkevičiūtė 2, Ugnė Kavalenkaitė ir Viltė Masaitytė po 1.
Suomija: Anna Westerlund 6, Ellen Norgrann ir Viktoria Bystrom po 3,

Po pergalingų rungtynių Lietuvos rinktinės žaidėjos Aušra Šponė ir Jolanta Kosiakaitė teigė, jog varžovės niekuo per daug nenustebino, o mūsų rinktinė dar tik suranda savąjį žaidimą, kuris čempionato metu dar turėtų tik gerėti.

Varžybų rezultatai