Lietuvos merginų rinktinės sužinojo varžoves Europos čempionatuose

2023-02-28

Europos rankinio federacijos (EHF) būstinėje Vienoje ištraukti 2023 m. Europos merginų jaunių ir jaunimo čempionatų burtai. Po jų savo varžoves Europos čempionatuose sužinojo Lietuvos U17 ir U19 merginų rinktinės.

EHF Burtai

Šių metų liepos 10-16 d. Klaipėdoje vyks antrojo pagal pajėgumą Europos čempionato diviziono varžybos. Burtai lėmė, kad Lietuvos rankininkės pateko į B grupę ir žais su Slovėnijos, Estijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis. A grupėje rungtyniaus Ispanija, Farerų salos, Turkija ir Bulgarija.

EHF U19 grupes_gera

Klaipėdoje bus kovojama ne tik dėl čempionato medalių, bet ir dėl kelialapių į pasaulio jaunimo U20 čempionato atrankos turnyrą. Pirmą ir antrą vietas antrajame divizione užėmusios komandos kovos papildomame atrankos turnyre su silpniausiomis pirmojo diviziono ekipomis dėl dviejų kelialapių į pasaulio čempionatą.

„Lietuvoje auga gan perspektyvi Lietuvos rankininkių karta, todėl Europos čempionate keliame aukščiausius tikslus. Manau, kad Slovėnijos rinktinė yra grupės favoritė, o mes kovosime dėl antros vietos ir sieksime patekti į pusfinalį. Tikimės, kad pasiekti aukščiausius tikslus padės ir namų sienos, – burtus komentavo Lietuvos U19 rinktinės trenerė Ala Senvaitienė. – Nemaža dalis rinktinės žaidėjų jau rungtyniavo praėjusių metų pasaulio U20 čempionate ir nori dar kartą patirti tą aukščiausio lygio rankinio skonį. Tai mus irgi turi vesti į priekį. Artimiausią savaitgalį Vilniuje rengsime treniruočių stovyklą. Joje dalyvaus visos geriausios mūsų rankininkės, atvyks ir lietuvės rungtyniaujančios Vokietijos bei Norvegijos klubuose. Numatytas intensyvus pasirengimas Europos čempionatui. Po treniruočių stovyklų ir kontrolinių rungtynių, geriau matysime savo pajėgumą ir kelsime konkrečius tikslus Europos čempionatui.“

Varžoves sužinojo ir Lietuvos jaunių U17 rinktinė, kuri žais Azerbaidžane rugpjūčio 5-13 d. vyksiančiame antrame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione. Lietuvos rankininkės A grupėje susitiks su Slovėnijos, Sakartvelo, Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis bei turnyro šeimininke Azerbaidžano komanda. B grupėje rungtyniaus Farerų salų, Liuksemburgo, Izraelio, Ispanijos ir Graikijos rinktinės.

EHF U17

„Mūsų tikslas – grupėje užimti antrą vietą ir tęsti kovą dėl medalių. Grupės favoritės yra Slovėnijos rankininkes, į aukščiausias vietas pretenduos ir namuose žaisianti Azerbaidžano rinktinė. Lietuvos jaunių rinktinė šį sezoną įgavo nemažai patirties, rungtyniaudama Lietuvos moterų čempionate. Labai tikimės, kad mūsų rinktinei Europos čempionate padės ir viena U19 rinktinės lyderių, rezultatyviausia Lietuvos čempionato rankininkė 17-etė Gabija Pilikauskaitė. Stengiamės, kad prieš Europos čempionatą mūsų rankininkės įgytų ir kuo daugiau tarptautinių varžybų patirties. Todėl planuojamas turnyras, kuriame kontrolinėse rungtynėse jėgas išbandys Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos rinktinės“, – sakė Lietuvos U17 rinktinės trenerė Ernesta Žilienė.

Į pasaulio U18 jaunių čempionatą pateks antrojo diviziono nugalėtojos. Kiek rinktinių žais papildomame atrankos turnyre bus aišku tada, kai paaiškės kiek Europai bus skirta vietų pasaulio jaunių čempionate.

Varžybų rezultatai