Lietuvos merginų U-19 rinktinė į Europos čempionatą keliaus jau pramintu keliu

2017-03-15

U19 MERGINOSLietuvos merginų iki 19 metų rinktinė baigė pasirengimo stovyklą prieš Europos čempionato atrankos varžybas Ispanijoje, į kurią mūsų šalies nacionalinė komanda išvyks jau rytoj. Lietuvaitės pateko į vieną grupę kartu su Ispanijos, Rumunijos ir Islandijos ekipomis. Būtent bendraamžės iš Islandijos bus pirmosiomis Lietuvos varžovėmis antrosios grupės rungtynėse. Lietuvos ir Islandijos rinktinės rungtynės įvyks kovo 17 dieną 18:00 val.

Šios kartos devyniolikmetės turi į ką lygiuotis, kadangi praėjusiame Europos merginų iki 19 metų čempionate, mūsų rinktinė praėjo kvalifikacijos varžybas ir pateko į finalinį etapą. Merginų, kurios jau tuomet rungtyniavo Europos čempionate, yra išlikę ir šioje komandoje: Greta Rinkevičiūtė, Roberta Ivanauskaitė, Raminta Kripaitytė, Emilė Aglinskaitė. Visos jos jau žino, ką reiškia įveikti atrankos etapą ir žaisti Europos čempionate. Tuomet patekti į finalinį Europos čempionato etapą Lietuvos merginoms padėjo ir namų sienos, kadangi atranka vyko Garliavos sporto centre, o lemiamos rungtynės su Čekijos bendraamžėmis virto drama su laiminga pabaiga Lietuvai. Mūsų būsimos varžovės Rumunija ir Ispanija taip pat buvo  tarp 16 stipriausių 19 mečių rinktinių 2015 metais. Tuomet ispanės liko aštuntoje vietoje, o rumunės turėjo tenkintis dešimtąją pozicija. Islandijos rinktinė finaliniame čempionato etape nežaidė, kadangi pralaimėjo visas tris atrankos rungtynes prieš Makedonijos, Juodkalnijos ir Olandijos rinktines.

gretarPasibaigus stovyklai pakalbinome vieną iš jaunimo rinktinės žaidėjų Gretą Rinkevičiūtę, kuri rudenį jau žaidė ir Lietuvos moterų rankinio rinktinėje. Be jos nacionalinės moterų rinktinės marškinėlius rudenį Slovakijoje vilkėjo ir Roberta Ivanauskaitė ir Greta Sadauskaitė. G. Rinkevičiūtė šio sezono metu buvo trumpam iškritusi iš rykiuotės dėl patirtos traumos, tačiau dabar rankininkė tikina pilnai atsigavusi ir pasiruošusi rungtyniauti.

Kaip vyko reabilitacija po traumos? Ar jau esi pilnai pasiruošus žaisti?

Atsistatinėjau savo klube su fizinio pasirengimo treneriu. Reabilitacija, galiu teigti, jog praėjo sklandžiai. Šiuo metu jaučiuosI atsigavusi ir pasiruošusi tiek rungtyniauti, tiek treniruotis pilnais krūviais.

Rungtyniavai jau ir moterų rinktinėje. Kokius pagrindinius skirtumus matai tarp moterų ir U-19 rinktinių?

Tiek moterų, tiek šioje rinktinėje treniruotės gana įvairios ir treneriai stengiasi mus maksimaliai paruošti būsimoms kovoms. Rungtynių metų iš mūsų tikimasi to kaip ir iš moterų rinktinės – žaisti maksimaliai susikoncentravus ir atiduoti visas jėgas aikštėje.

Patekote į gana pajėgią atrankos grupę. Ką laikytum savo pagrindinėmis konkurentėmis kovoje dėl patekimo į Europos čempionatą?

Nenuvertiname nė vienų būsimų varžovių ir ruošiamės žaisti su visomis. Pirmosios rungtynės mūsų laukia su islandėmis, todėl šiuo metu joms galbūt skiriamas didžiausias dėmesys. Vėliau pereisime ir prie kitų komandų. Link savo tikslo eisim žingsnelis po žingsnelio.

Lietuvos jaunių rinktinės trenerės tau puikiai pažįstamos ir iš HC Garliavos „Cascados“ komandos, kurioje rungtyniauji. Ar tai suteikia kažkokių pliusų?

Šiuo metu jos man yra trenerės ir kažkokio išskirtinumo tikrai nėra. Mano pozicijoje šioje kartoje yra milžiniška konkurencija, tačiau visos siekiame to paties tikslo ir dėl to dirbame. Visos komandoje esame lygiavertės ir visos esame pasiruošę žaisti.

Lietuvos iki 19 metų merginų rinktinės galutinis sąrašas:

 

Pavardė Vardas Klubas
KRIPAITYTĖ RAMINTA HC GARLIAVA SM – CASCADA
ZENKOVAITE EIMANTE UTENA  DSC
IVANAUSKAITĖ ROBERTA KLAIPĖDA DRAGŪNAS-VIESULAS
ŠPONĖ AUŠRA VIlNIAUS SM TAURAS
SLAVĖNAITĖ UGNĖ HC GARLIAVA SM – CASCADA
DŽEVERAKAITĖ EVELINA HC GARLIAVA SM – CASCADA
MUZIKEVIČIŪTĖ SILVA VINIAUS SM TAURAS
ZENKOVAITE JUSTINA UTENA  DSC
ŠLIUPAITE BENITA HC GARLIAVA SM – CASCADA
SPARNAUSKAITE KAROLINA HC GARLIAVA SM – CASCADA
AGLINSKAITĖ EMILĖ HC GARLIAVA SM – CASCADA
RINKEVIČIŪTĖ          GRETA HC GARLIAVA SM – CASCADA
GIEDRYTĖ RAIMONDA VINIAUS SM TAURAS
TOLVAIŠAITĖ AKVILĖ KLAIPĖDA DRAGŪNAS-VIESULAS
ABRUTYTE FAUSTA KRETINGA  SM
SADAUSKAITĖ GRETA VINIAUS SM TAURAS

 

Oficialūs asmenys:

Pavardė Vardas Pareigos
RAŠIMIENĖ GINTARĖ Vyr. trenerė
BERNATAVIČIŪTĖ LAIMA Trenerė
PILVELYTĖ DALĖ Gydytoja
URNIKIENĖ RITA Komandos vadovė
BARČIENĖ NERINGA Delegacijos vadovė
Varžybų rezultatai