Lietuvos merginų U17 rinktinės treneris Karolis Kaladinskas: „Pasiteisinimų neieškosime“ (video)

2017-08-14

u17 pirma dienaPirmadienį Klaipėdoje startavo visą savaitę truksiantis Europos merginų iki 17 metų rankinio čempionatas, kuriame varžosi 10 rinktinių iš visos Europos. Pirmąją rungtynių dieną buvo sužaistos ketverios rungtynės, o mūsų šalies nacionalinė komanda savojo starto laukia jau rytoj.

Pirmajame A grupės mače susitiko Portugalijos ir Italijos merginų rinktinės. Jau nuo pirmųjų susitikimo minučių išryškėjo aiški portugalių persvarą, kurią jos nenumaldomai didino visų rungtynių metu. Portugalijos rankininkes itales įveikė rezultatu 43:19.

Kitose tos pačios grupės rungtynėse žaidė Turkijos ir Gruzijos merginų komandos. Didelės intrigos nesulaukta ir antrosiose rungtynėse, jas turkės laimėjo įtikinama 25 įvarčių persvara (45:20).

B grupėje, kurioje varžysis ir Lietuvos merginų rinktinė, šiandien latvės nesugebėjo pasipriešinti galingai atrodžiusioms ukrainietėms. Ukrainos merginų rinktinė mūsų kaimynes latves nugalėjo 39:14. Būtent triuškinamai pralaimėję Latvijos rankininkės bus pirmosiomis lietuvaičių varžovėmis antradienio rungtynėse.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos merginos sugebėjo pasipriešinti Suomijos rinktinei tik vieną kėlinį ir neatlaikė pastarųjų primesto greito rungtynių tempo. Suomės pirmąsias savo rungtynes prieš varžoves iš Didžiosios Britanijos laimėjo rezultatu 36:18.

Rytoj Lietuvos merginų U17 rinktinė čempionatą pradės rungtynėmis su Latvijos bendraamžėmis, vėliau lauks kovos su Suomijos, Didžiosios Britanijos ir Ukrainos nacionalinėmis komandomis. Tik grupės nugalėtoja iškovos teisę varžytis čempionato finale ir tuo pačiu pakovoti dėl galimybės kilti į aukščiausią divizioną.

Prieš čempionato startą vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas buvo patenkintas tuo, kaip praėjo visas pasirengimo etapas prieš čempionatą ir tikino, jog nesėkmės atveju pasiteisinimų ieškoti bus neverta. Tuo tarpu viena iš ekipos rankininkių Greta Valatkevičiūtė tikisi, jog rinktinei viso čempionato metu turėtų padėti komandoje vyraujantis vieningumas:

Varžybų rezultatai