Lietuvos merginų U20 rinktinė išplėšė pergalę prieš makedones

2018-03-24

Lietuvos merginų iki 20 metų rinktinė pasaulio čempionato atrankos 4 grupės rungtynėse rezultatu 27:26 įveikė Makedonijos rankininkes ir taip atsitiesė po skaudaus pralaimėjimo atrankos starte vokietėms.

mergos

Lietuvos merginų U20 rinktinės pagrindą atrankoje į pasaulio čempionatą sudaro U18 rinktinės branduolys bei kelios vyresnės kartos rankininkės. Pirmose atrankos rungtynėse su Vokietija lietuvaitės priešinosi tik pirmoje susitikimo dalyje, po kurios atsilikinėjo 5 įvarčiais (14:9). Antrajame kėlinyje vyresnės vokietės jau dominavo aikštėje ir šventė pergalę rezultatu 34:16.

Toks skaudus pralaimėjimas atrankos starte mūsų rinktinės nepalaužė. Vestmannaeyjario saloje vykstančiose atrankos varžybose antrąją dieną lietuvaitės jau šventė pergalę. Po labai atkaklios kovos Karolio Kaladinsko vadovaujama ekipa 27:26 (10:14) nugalėjo Makedonijos bendraamžes. Rezultatyviausiai mūsų gretose žaidė po 5 įvarčius pelniusios Karolina Sparnauskaitė ir Aušra Šponė, 4 pridėjo Ugnė Kavalenkaitė, po 3 pelnė Austėja Rimkutė ir Greta Valatkevičiūtė.

Grupės lyderių dvikovoje Vokietija 25:24 pranoko islandes, su kuriomis mūsų rinktinė susitiks rytoj. Į pasaulio čempionatą pateks tik grupės nugalėtojos, o lietuvės rytoj pergalės atveju greičiausiai pakiltų į antrąją vietą.  Kad ir kaip susiklostytų paskutinės dienos susitikimai – žemiau trečiosios vietos lietuvaitės jau nenukris.

Varžybų rezultatai