Lietuvos merginų U20 rinktinės treneris Karolis Kaladinskas: „Turėsime būti agresyvesnės, kantresnės ir drausmingesnės“

2018-03-14

Lietuvos merginų rinktinė ruošiasi pasaulio U20 čempionato atrankos varžyboms Islandijoje. Mūsų rinktinė vienoje grupėje varžysis su šeimininkėmis Islandėmis, vokietėmis bei makedonėmis.

u20 rinktinė stovykla

Lietuvos merginų rinktinės pagrindą sudaro 2 metais jaunesnės rankininkės, kurios šią vasarą varžėsi Europos čempionate Klaipėdoje ir B divizione iškovojo antrąją vietą. Šios kartos merginomis grįsti rinktinės pagrindą buvo nuspręsta po to, kai paaiškėjo, jog jaunimo pasaulio čempionato atranka sutampa su Lietuvos moterų rinktinės rungtynėmis su Turkija. Sesės Ivanauskaitės, Ugnė Slavėnaitė, Greta Sadauskaitė (šiuo metu traumuota), kurios dar galėtų žaisti šioje amžiaus grupėje, yra įtrauktos ir į Lietuvos moterų rinktinės sudėtį.

DSCF0452Kelialapis į pasaulio čempionatą atiteks tik grupės nugalėtojoms, o pirmosiose rungtynėse Lietuvos merginos kovo 23 dieną susitinka su vokietėmis. Vėliau lauks akistatos su makedonėmis bei šeimininkėmis islandėmis. Nors mūsų rinktinės pagrindas bus dviem metais jaunesnis nei būsimos varžovės, tačiau rinktinės vyriausias treneris Karolis Kaladinskas tikisi, jog pakovoti Islandijoje pavyks.

Treneri, kaip vyksta pasirengimas pasaulio čempionato atrankai Islandijoje?

Vasario mėnesį pavyko surengti trijų dienų stovyklą Vilniuje, kurioje turėjome galimybę atsirinkti iš 20 žaidėjų 14. Stengėmės atsirinkti kiekvienai pozicijai po 2 rankininkes – pavyko. Šiuo metu turime nemažai vaizdinės informacijos apie varžoves, jų dalyvavimą pernai metų varžybose.  Todėl stengiuosi išanalizuoti visas rungtynes, kiek pavyko gauti ir stengsiuosi perteikti visą informaciją merginoms stovyklos metu.  Su rinktine rinksimės jau pirmadienį, kovo 19 dieną, turėsime 5 treniruotes Vilniuje, taip pat 3 vaizdinius susirinkimus bei atskirus pokalbius su žaidėjomis. Laiko nedaug, tai teks pasistengti viską sukonkretinti, kuo aiškiau. Pirmosios rungtynės su Vokietija, todėl pirminis dėmesys šioms rungtynėms.

Kokie tikslai keliami šiai rinktinei?

Ši rinktinė yra labai geras kovingumo, užsispyrimo ir atkaklumo sporte pavyzdys. Šios merginos turi labai aiškią viziją.  Džiaugiamės galimybe kovoti su vyresnėmis varžovėmis, o kad galime įveikti ir vyresnes, tai parodėme turnyre Olandijoje, kai įveikėme Belgiją ir Japoniją, kurios taipogi buvo vyresnės už mus.  Svarbiausia, kad šios rinktinės nereikia papildomai motyvuoti, ir tikimės, jog pavyks pasirodyti kuo geriau.

Ar tai, jog komandos pagrindą sudaro jaunesnės rankininkės nebaugina?

Ne, jaunesnės žaidėjos jau turi pakankamai tarptautinės varžybinės patirties, kad galėtų stoti į kovą ir su tomis pačiomis islandėm, prieš kurias pernai buvo patirtas pralaimėjimas U19 čempionate, kai rinktinei atstovavo vyresnioji karta. Be to jau pernai epizodinį vaidmenį, Ispanijoje vykusiame U19 čempionate atliko ir Akvilė Tolvaišaitė bei Aušra Šponė.  Mūsų merginos, pagal vaizdinę medžiagą bus ne tik jauniausios, bet turbūt ir žemiausios, todėl turėsime būti  ženkliai agresyvesnės, kantresnės ir drausmingesnės.

Ši karta yra artimiausia pamaina dabartinėms Lietuvos moterų rinktinės narėms. Ar vyksta konsultacijos ir su vyriausiuoju moterų rinktinės treneriu?

Su vyriausiuoju rinktinės treneriu bendraujame daug ir apie daugelį Lietuvos žaidėjų, ne išimtis ir jaunimas. Džiugu, kad jis jau po truputį jas mato savo planuose, stovyklose.  Dalis moterų rinktinės pozicijų turi nemažą konkurenciją, todėl jaunimui būtų sunku dar konkuruoti, tačiau yra ir tokių pozicijų, kur jau ir šiandienai yra jaunimas, kaip kad seserys Ivanauskaitės, Greta Rinkevičiūtė, Greta Sadauskaitė, Ugnė Slavėnaitė. Todėl, manau, kad greitu laiku rinktinės duris pravers ir daugiau jaunų žaidėjų.

Vasarą Islandijoje viešės ir Lietuvos vyrų rinktinė. Ar paruošite kelionės gidą mūsų nacionalinei vyrų rinktinei?

Pernai vyrų rinktinei siuntėme palaikymą ir linkėjimus iš Zagrebo, stebėjome jų rungtynes su Norvegija ir šaukėme taip, kad viešbučio visas lauko kiemelis skambėjo. Šiemet, žinoma, jog palaikysime vyrų rinktinę, bet mes ten vykstame pirmą kartą, o vyrų rinktinės žaidėjų sąraše juk yra vyrų, kurie žaidžia Islandijoje, tai gal jie geriau mus galėtų pakonsultuoti? (juokiasi). Sekmadienį, dar vyksiu į moterų rinktinės stovyklą, tai reiks pasiklausti patarimų Gretos Kavaliauskaitės, kuri žaidžia būtent tame miestelyje Islandijoje, kuriame rungtyniausime ir mes.

 

Lietuvos U20 merginų rinktinės sąrašas:

Greta Makovskytė (Vilniaus SM „Tauras“);
Ugnė Malinauskaitė (Vilniaus SM „Tauras“);
Aušra Šponė (Vilniaus SM „Tauras“/Vilniaus „Ozo“ gimnazija);
Eimantė Zenkovaitė (Utenos DSC);
Akvilė Tolvaišaitė (Klaipėdos „Viesulo“ SC);
Ugnė Kavalenkaitė (Klaipėdos „Viesulo“ SC);
Austėja Rimkutė (Klaipėdos „Viesulo“ SC);
Benita Šliupaitė (Kauno raj. SM);
Greta Valatkevičiūtė (Kauno raj. SM);
 Greta Rinkevičiūtė (Kauno raj. SM);
Karolina Sparnauskaitė (Kauno raj. SM);
Raminta Kripaitytė (Kauno raj. SM);
Inga Sadauskaitė (Vilniaus „Ozo“ gimnazija);
Gabrielė Vaičiūtė (Kauno „ACME – Žalgiris“);

 

Varžybų rezultatai