Aukščiausios moterų lygos starte – keturios ekipos

2018-10-03

Aukščiausioje Lietuvos moterų rankinio lygoje ateinantį sezoną varžysis viena ekipa mažiau. Iš pajėgiausios moterų lygos pasitraukus Šiaulių SM „Dubysai“, joje lieka keturios ekipos, tačiau mažiau intrigos tai anaiptol nežada.

Varžybos bus vykdomos keturių ratų sistema, o pirmieji susitikimai jau šį savaitgalį. Spalio 6 dieną Tauro sporto salėje susitiks „Eastcon – Alandeko – Vichy“ ir „ACME – Žalgiris“, o spalio 7 ten pat santykius aiškinsis „Eglė – SM Tauras“ ir „Cascada – HC Garliava SM“ merginos.

Kauno „ACME – Žalgiris“ sieks apginti visus titulus

žalgirisKaunietės praėjusį sezoną iškovojo visus įmanomus titulus Lietuvoje – LRF supertaurę bei taurę ir tapo Lietuvos moterų lygos čempionėmis. Šio sezono pradžioje vienas titulas jau apgintis – kaunietės Garliavoje įveikė pagrindines konkurentes Kauno rajono „Cascada – HC Garliava SM“ merginas ir taip įvykdė pirmąjį sezono uždavinį.

Vyriausiasis komandos treneris prieš Lietuvos moterų rankinio lygos sezono startą turėjo daug galvosūkių. Komandą paliko visas būrys kertinių žaidėjų, kurias būtina kažkuo pakeisti. Natūralu, jog kur kas didesnis krūvis turėtų tekti komandos jaunimui: Austėjai Naurauskaitei,  Gabrielei Vaičiūtei ir be abejo vartininkei Gabrielei Janušauskaitei. Nors prie komandos prisijungė legionierė iš Ukrainos Olesia Semenčenko, tačiau po pernai ekipoje neliko vartininkių Kristinos Kvedarienės bei Evelinos Stukaitės.

Jau LRF supertaurės varžybos parodė, kad likusios žaidėjos pasiruošusios kompensuoti komandos netektis. Audinga Kniubaitė, Klaudija Šidlauskytė, Grėta Burkaitė turėtų tapti žaidėjomis, vedančiomis ekipą į priekį. Artimiausia pagalba iš krašto žaidėjų – Viltės Lubytės, Martynos Vaitkutės ar Lauros Žukovaitės. Kol kas sunku prognozuoti kiek į komandos žaidimą sugebės įsilieti prisijungusi patyrusi Lina Abramauskaitė, tačiau akivaizdu, jog Antanas Skarbalius ras laiko aikštėje ir jai.

Kauno raj. „Cascada – HC Garliava SM“ turės aiškiai išreikštas lyderes

garliavos lyderėsNors pirmąją sezono akistatą prieš garliavietės prieš savo pagrindines konkurentes iš Kauno pralaimėjo, į rungtynes atvykusiems šios komandos gerbėjams vaizdas aikštėje turėjo patikti. Su tokiomis kertinėmis žaidėjomis kaip Kamilė Bušaitė, Ugnė Slavėnaitė bei Laima Bernatavičiūtė atsisveikinusi Garliavos komanda aikštėje neatrodė susilpnėjusi. Tiesa, L. Bernatavičiūtė komandos paraiškoje vis dar yra, todėl atėjus svarbiausioms sezono kovoms, realu, jog ją aikštėje dar išvysime.

Pagrindine gero žaidimo priežastimi galimi įvardinti gana aiškiai išreikštas ekipos lyderes. Emilė Aglinskaitė, Karolina Sparnauskaitė, Evelina Dževerakaitė, Greta Rinkevičiūtė užtikrintai jautėsi aikštėje ir puikiai atliko savąsias funkcijas. Prie šio ketverto galima pridėti ir jaunąją Rusnę Markinaitę, kuri jau atsigavusi po traumos ir aikštėje demonstruoja milžinišką alkį rankiniui. Jeigu komandos vyriausiajam treneriui Migliui Astrauskui pavyks sezono eigoje pakelti atsarginių komandos žaidėjų lygį tiek, jog aikštėje jos sudarytų pamainą lyderėms, šie metai tikrai vėl gali priklausyti Kauno rajono komandai.

Vilniaus „Eglė – SM Tauras“ taikysis į finalą

eglė tuaurasKuomet „Cascada – HC Garliava SM“ ir „ACME – Žalgiris“ aiškinosi santykius supertaurės finale, tribūnose vienas žmogus šių komandų žaidimą sekę itin nuodugniai. Tai – vyriausiasis Vilniaus komandos treneris Karolis Kaladinskas. Praėjusį sezoną trečioje vietoje likusios vilnietės šį kartą neabejotinai taikosi mažų mažiausiai į lygos finalą.

Susilpnėję pagrindinės konkurentės nėra vienintelė priežastis, leidžianti kelti tokias viltis Vilniaus ekipai. „Eglė – SM Tauras“ turbūt vienintelė ekipa, kuri naująjį sezoną pasitinka sustiprėjusi. Su kiekvienais metais šios ekipos jaunimas tampa vis stipresne jėga Lietuvos moterų rankinyje. Aušra Šponė, Greta Sadauskaitė bei kitos jaunosios ekipos rankininkės panašu, jog jau pribrendo didelėms pergalėms.

Su komanda kartu treniruojasi ir šioje ekipoje jau žaidusi Daiva Aleksandravičiūtė, kuri pastaruosius metus praleido rungtyniaudama Japonijoje. Jos, Ritos Repečkaitės, Rasos Mikalonytės bei Auksės Sviderskienės patirtis sujungta su ekipos jauna energija gali duoti labai gražių rezultatų ateinančiame 2018-2019 metų Lietuvos moterų rankinio lygos sezone.

Didžiausias klaustukas – Vilniaus „Eastcon-Alandeko-Vichy“ klubas

Praėjusį sezoną kartu su Šiaulietėmis Vilniaus klubas rimtesnės konkurencijos lyderių trejetui nesudarė. Šios dvi ekipos buvo pajėgios įveikti tik viena kitą, tad iš aukščiausios lygos pasitraukus Šiaulių SM „Dubysai“, vilnietės turės rimtai paplušėti, jog pakovotų dėl pergalių su stipriausiomis šalies komandomis.

Vyriausiasis komandos treneris Andriejus Perovas, išugdęs ne vieną aukšto lygio žaidėją, dideles viltis turėtų dėti į jaunąsias seses Andronik. Savo amžiaus rinktinėse tiek Ana, tiek Dominyka yra vienos iš lyderių. Nors komandos paraiškoje net 21 rankininkė, tarp kurių yra ir daugiau patyrusių žaidėjų, tačiau didelė tikimybė, jog pagrindinė našta guls ant komandos jaunimo pečių.

Varžybų rezultatai