Lietuvos moterų paplūdimio rankinio rinktinė kelialapio į Europos čempionatą sieks Salonikuose

2020-03-06

Lietuvos moterų paplūdimio rankinio rinktinės laukia debiutas. Šių metų liepos 3-5 dienomis naujai surinkta mūsų nacionalinė komanda varžysis atrankos į 2021 metų Europos čempionatą varžybose.

merginųu17LenkijaMūsų rinktinė atrankos rungtynes žais Salonikuose (Graikija), kur teks grumtis su Vokietijos, Portugalijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Kipro rinktinėmis. Į Europos čempionatą pateks 4 geriausios atrankos komandos.

Kitoje grupėje Batumyje (Grzuzija) dėl taip pat keturių kelialapių kausis Rusija, Lenkija, Ukraina, Rumunija, Turkija ir Gruzija.

Pagal rezultatus praėjusiame čempionate teisę varžytis 2021 metų pirmenybėse jau turi Ispanija, Vengrija, Olandija, Kroatija, Danija, Graikija, Norvegija bei Italija.

Mūsų moterų rinktinei tai bus pirmasis bandymas prasibrauti tarp 16 stipriausių Europos rinktinių, tačiau mūsų skirtingo amžiaus jaunių komandos jau varžėsi Europos čempionatuose.

Geriausius rezultatus  2017 m.  pasiekė iki 17 bei 2019 m. iki 16 metų merginų rinktinės. Abi jos galutinėje įskaitoje liko 8 vietoje. 2018 m. merginų iki 19 metų rinktinė liko 9, o prasčiausiai sekėsi 2016 m., kai iki 16 metų rinktinė liko 15 vietoje.

Būtent šių rinktinių pagrindu greičiausiai ir bus sukurta naujai formuojama ir mūsų šalies moterų rinktinė, kuri sieks teisės varžytis Europos čempionate.

Tarptautinė rankinio federacija (EHF) jau kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) dėl to, kad paplūdimio rankinis būtų įtrauktas į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes. Ar šią sporto šaką išvysime jau kitose olimpinėse žaidynėse, sužinosime dar šių metų gruodį.

Varžybų rezultatai