Lietuvos moterų rankinio čempionate pergales šventė favoritės

2015-12-05

Po dviejų savaičių pertraukos atnaujintos Lietuvos moterų rankinio lygos kovos. Lietuvos čempionės Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ susitiko su Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ kolektyvu, o Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ susigrūmė su Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ekipa.

Abiejose dvikovose sėkmė lydėjo favorites – Kauno ir Vilniaus komandas, kur žalgirietės nurungė SM „Dubysa-Salve“ septynetuką santykiu 47:28(27:9) , o sostinės atstovės nugalėjo uostamiesčio rankininkes rezultatu  39:32(21:12) .

Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ komandoje rezultatyviai žaidė Simona Kazlauskaitė, pelniusi 9 įvarčius, o taip pat Dovilė Ilčiukaitė ir Viltė Lubytė (po 6įv.),Gabrielė Vaičiūtė (5įv.), Klaudija Šidlauskytė , Inesa Verbovik ir Greta Burkaitė (po 4įv.), Daiva Drevinskienė (3įv.), Austėja Narauskaitė (2įv.), Neringa Palionytė ir Rita Oksaitė (po 1įv.).

Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ ekipoje taikliai rungtyniavo Ramunė Poškutė (11įv.), Urtė Mockevičiūtė (7įv.), Goda Tuomaitė (3įv.), Deimantė Pupšytė ir Gabrielė Dorošenkaitė (po 2įv.), Vaida Repečkienė, Deimantė Laurinavičiūtė ir Monika Marcinkevičiūtė (po 1įv.).

Vilniečių ekipoje pasižymėjo Rasa Mikalonytė (10įv.), Indrė Norvilytė (6įv.), Rita Repečkaitė,  Viktorija Nadzeikaitė ir Auksė Sviderskienė (po 5įv.), Laura Lapinskaitė (3įv.), Luka Jonaitytė (2įv.), Asta Čižaitė, Laima Pavydytė ir Aleksandra Sidoravičiūtė (po 1įv.)

Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“  komandoje kaip tapo įprasta nesustabdoma buvo Brigita Ivanauskaitė pataikiusi net 17 kartų (6 kartus nuo 7m. žymos), 7 kartus taikliai atakavo Dovilė Mižutytė, 3 – Akvilė Tolvaišaitė, 2 – Deimantė Briedytė, po 1 – Austėja Rimkutė, Roberta Kairytė ir Fausta Abrutytė.

„Lietuvos čempionių ir čempionato lyderių Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ ekipos  namų susitikimas su jaunosiomis Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ komanda niekam nekėlė abejonių kas stipresnis. Juolab viešnios dar rungtyniavo be savo lyderės Linos Abramauskaitės, todėl tik dvikovos pradžioje apsikeitusios abipusėmis klaidomis ir įvarčiais, toliau kaunietės neabejotinai dominavo visur  aikštelėje. Jų pranašumas buvo akivaizdus ir nors šiaulietės kiek įmanydamos priešinosi  tituluotai ir  patyrusiai Kauno komandai, bet kažką pakeisti niekaip negalėjo – žalgiriečių meistriškumas ženkliai lenkė SM “Dubysa-Salve“ komandos norus. Jau pirmoje dvikovos pusėje viskas buvo išspręsta ir vėliau reikėjo tik sulaukti koks bus užfiksuotas galutinis rezultatas“,- po rungtynių sakė susitikimo inspektorius Algis Mikučionis.

„Favoričių statusas vilnietėms leido nuo pat dvikovos pradžios išsiveržti į priekį ir jos pamažu didindamos spudimą  jau pirmoje susitikimo dalyje sukaupė solidžią 9 įvarčių persvarą. Antrame kėlinyje LEU „Šviesa-Eglė“ septyniukė dar paspaudė ir solidžiai atitolusios rezultatu 30:16 leido sau kiek sumažinti apsukas bei į aikštelę išleisti mažiau rungtyniaujančias žaidėjas, kurioms dar būtina kaupti patirtį tokio rango varžybose. Tuomet uostamiesčio rankininkės pajutusios varžovių puolimo atoslūgį, pasistengė sumažinti atsilikimą, bet kažkuo nustebinti jau nebespėjo. Vilnietės nugalėjo septyniais įvarčiais. Šios pergalės dėka sostinės atstovės turnyro lentelėje pasivijo Kauno rajono Garliavos klubo atstoves, bet vis dėl to liko trečios. Tai nulėmė neigiamas tarpusavio mačo rezultatas, kuris vyko prieš tris savaites 25:38“,- taip susitikimą apibūdino rungtynių inspektorius Silvijus Kisinas.

Turnyro lentelė:

Nr. Komanda Rung. Laim. Lyg. Pral. Įvarčiai Taškai
1. Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ 6 5 0 1 235:174 10
2. Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA 5 4 0 1 190:139 8
3. Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ 5 4 0 1 162:161 8
4. Šiaulių SM „Dubysa – Salve“ 6 1 0 5 167:236 2
5. Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ 6 0 0 6 180:224 0

Artimiausios Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynės ateinantį trečiadienį, gruodžio 9dieną Kaune ir Garliavoje.

 

Varžybų rezultatai