Lietuvos moterų rankinio rinktinė nepasipriešino pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojoms

2016-06-01

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pralaimėjo Europos atrankos pirmosios grupės rungtynes Rumunijos ekipai 24:34 (11:20). Pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojos viską išsprendė jau pirmajame kėlinyje, o antrajame leido daugiau žaisti atsarginėms žaidėjoms bei bandyti įvairius naujus derinius.

Rungtynes labai sėkmingai pradėjusios rumunės jau 13 minutę nutolo 10:2. Rumunės išsiskyrė regzdamos greitas atakas ir lengvai įveikdamos lietuvių gynybą. Vis tik kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė pradėjo rasti kelių prie varžovių vartų ir skirtumas tarp komandų stabilizavosi.

e592e59d9d3bdb4cb22845008df914f1Varžovės visų rungtynių metu atrodė kiek „šviežesnės“. Tuo metu Lietuvos rinktinės žaidėjos, panašu, kad jautė nuovargį po pasibaigusio klubinio rankinio sezono ir finalo serijų. Rumunijos rinktinė išsiskyrė ir gautomis 2 min. nuobaudomis. Vos tik esant pavojingesnei situacijai, jos stabdydavo atakuojančias varžoves. Rumunės buvo pašalintos 9 kartus, lietuvės – nė karto.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Brigita Ivanauskaitė. Jos sąskaitoje 7 įvarčiai. 5 pridėjo Diana Šatkauskaitė, 4 – geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja išrinkta Inesa Verbovik.

Varžovių gretose įvarčius pelnė 12 žaidėjų. Geriausiai sekėsi Florinai Marijai Chintoan. Ji pelnė 6 įvarčius.

Po rungtynių rinktinės treneris Antanas Skarbalius kalbėjo, kad priverstinai atjaunėjusi ekipa nesugebėjo rimčiau pasipriešinti pasaulio elitui priklausančiai ekipai. Vis tik tokia dvikova, kaip ir savaitgalį laukianti akistata su norvegėmis, yra puiki proga jaunoms rankininkėms pasisemti patirties, suprasti aukščiausios klasės rankinį. Kalbėdamas apie laukiančią dvikovą su norvegėmis jis akcentavo, kad tos rungtynės išvykoje gali būti dar sunkesnės.

Kitose grupės rungtynėse Norvegijos rinktinė įveikė baltaruses rezultatu 22:32. Tai reiškia, kad iš šios grupės į Europos čempionatą, kuris šiemet vyks Švedijoje, pateko Norvegija ir Rumunija. Jos šiuo metu savo sąskaitoje turi po 8 taškus. Baltarusės, turinčios 4 taškus, liks grupėje trečios. Tuo metu Lietuvos rinktinė taškų neturi.

Varžybų rezultatai