Lietuvos moterų rinktinės sąraše – pusė užsienyje žaidžiančių rankininkių

2018-11-21

Lietuvos moterų rankinio rinktinė lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis stos į kovą pasaulio čempionato atrankos varžybose Šveicarijoje. Prieš laukiantį svarbiausią šių metų iššūkį vyriausiasis rinktinės treneris iš Danijos Bo Miltonas Andersenas paskelbė kviečiamų žaidėjų sąrašą.

lietuvos moterų rankinio rinktinėLietuvos moterų rinktinė kaip jau tapo įprasta lapkričio 26 dieną rinksis Alytuje.  Po tris dienas truksiančios stovyklos mūsų šalies rinktinė lapkričio 29 dieną iš Vilniaus išvyks į Šveicariją, kur per tris dienas turės sužaisti tris pasaulio čempionato atrankos rungtynes.

Lietuvaičių varžovėmis Šveicarijoje bei šeimininkių dar bus Farerų salų ir Suomijos rinktinės.  Pirmąją varžybų atrankos dieną lietuvaitės susitiks su švaicarėmis, tuomet lauks kovos su Suomijos ir Farerų salų komandomis. Į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą pateks tik grupių nugalėtojos bei geriausia antrąją vietą užėmusi komanda. Pasaulio čempionatas vyks 2019 – ųjų metų pabaigoje Japonijoje.

Praėjusioje pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė žaidė su Graikijos, Slovakijos ir Ukrainos rinktinėmis. Pergalę prieš graikes pasiekę Lietuvos rankininkės tuomet grupėje užėmė trečiąją vietą. Europos čempionato atrankos varžybose Lietuvos rankininkės iškovojo du taškus – lygiosiomis buvo sužaisti su Vokietijos bei Turkijos rinktinėmis.

Prieš šį sezoną nemažai Lietuvos rankininkių paliko aukščiausią Lietuvos moterų rankinio lygą ir išvyko rungtyniauti į užsienį, tad į šia rinktinę pakviestos 8 merginos žaidžiančios užsienio klubuose, lygiai tiek pat jų žaidžia ir Lietuvoje.

Kviečiamų į Lietuvos rinktinės stovyklą Alytuje žaidėjų sąrašas:

Amanda Vareikienė – „Tromso“ (Norvegija);

Dovilė Ilčiūkaitė – „Trierer Miezen“ (Vokietija);

Jūratė Žilinskaitė – „Herrenberg“ (Vokietija);

Brigita Ivanauskaitė – „Rodertal“ (Vokietija);

Simona Kolosovė – „Spreefuexxe“ (Vokietija);

Greta Kavaliauskaitė – IBV (Islandija);

Marija Gedroit – „Gloria – Buzau“ (Rumunija);

Ugnė Slavėnaitė – „HV Borhave“ (Olandija);

Lina Abramauskaitė – „ACME – Žalgiris“;

Grėta Burkaitė – „ACME – Žalgiris“;

Audinga Kniubaitė – „ACME – Žalgiris“;

Klaudija Šidlauskytė – „ACME – Žalgiris“;

Greta Rinkevičiūtė – „Cascada – HC Garliava SM“;

Benita Šliupaitė – „Cascada – HC Garliava SM“;

Akvilė Tolvaišaitė – „Dragūnas – Viesulas“;

Ugnė Kavalenkaitė – „Dragūnas – Viesulas“.

Varžybų rezultatai