Lietuvos moterų rinktinės vairą į savo rankas perima Danijos strategai

2016-08-02

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) atstovai rugpjūčio 1 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su trenerių komanda iš Danijos: Vyr.treneris – Bo Milton’as ir jo asistentas Larsas Sune Pederson’as, kurie perims nacionalinės moterų rinktinės vairą į savo rankas. mainlogo

Šis trenerių tandemas Lietuvoje viešėjo jau vasaros pradžioje, birželio 7 -10 dienomis. Tuomet jų darbas buvo vadovauti gabiausioms ir talentingiausioms jaunosioms Lietuvos rankininkėms, kurios buvo susirinkusios į pirmąją ,,Talentų stovyklą’’ Lietuvoje.

Po stovyklos paklaustas vyr.treneris Bo Miltonas neslėpė gerų emocijų ir nusiteikimo, tikino, jog pamatė nemažai talentingų žaidėjų su kuriomis dirbant galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Taip pat nepasibaimino pabrėžti, jog Lietuvos rankinio mokyklų didžiausia klaida yra tai, jog mažai laiko skiriama individualiam darbui su žaidėjomis. Nepaisant mažų nesklandumų treneris liko patenkintas praėjusią stovykla ir tikino norintis čia grįžti dar ne kartą.

Šį kartą trenerių komanda iš Danijos sugrįžta jau kaip Lietuvos nacionalinės moterų rankinio rinktinės treneriai. Su moterų rinktinės treneriais pasirašyta sutartis iki 2020 metų. Bo Miltono ir Larso Sume Pedersono komanda bus atsakinga ne tik už nacionalinės rinktinės, bet ir už jaunimo rinktinių rengimo koncepcijas. Kol kas planuojama, jog rinktinės stovyklaus apie 40 – 60 dienų per metus. Būtent nacionalinės moterų rankinio rinktinės stovyklos numatomos rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais, kurios bus skirtos pasirengimui į 2017 metų pasaulio čempionato atrankos turnyrą vyksiantį Slovakijoje.

 

Vyr.treneris Bo Miltonas apie pasirašytą sutartį ir ateities planus:

,,Esu labai laimingas ir didžiuojuosi, jog Lietuvos rankinio federacija (LRF) parodė pasitikėjimą manimi plėtojant Lietuvos moterų rankinio lygį.13933085_10208400753130317_716142661_n

Tikslai, kuriuos noriu įgyvendinti su žaidėjomis yra ilgalaikis projektas. Pirmiausia suteiksime laiko žaidėjoms gerinti individualius techninius įgūdžius, taip pat dirbsime ir su subtiliais taktiniais dalykais, kurie reikalauja nemažai laiko. Aišku nepamiršime ir nuolatinės fizinės formos gerinimo kas taip po gi yra labai svarbu.

Taigi, nors mes, žinoma darysime viską, kad būtume tinkamai pasiruošia artėjantiems kvalifikacijos turnyrams bei atrankos turnyrui į 2017 metų pasaulio moterų rankinio čempionatą. Tačiau mūsų pagrindinis tikslas yra sugrąžinti Lietuvos rankinio lygį į tarptautines arenas, kaip tai buvo prieš kelis dešimtmečius. Mes puikiai suprantame, jog tai reikalauja tikrai nemažai laiko, tačiau esame pasiruošia investuoti reikiamą laiko tarpą ir pastangas, kad įvykdytume mūsų bendrus tikslus.”

Taip pat geromis emocijos dalinosi ir Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Donatas Pasvenskas:

,,Džiaugiamės, kad pavyko pasirašyti sutartį su šiais Danijos rankinio mokyklos specialistais. Abu treneriai dega noru pradėti darbą su Lietuvos rinktine ir nebijo iššūkių. Jie supranta, kad iki norimo rezultato reikės nueiti ilgą kelią ir to nebijo. Mūsų ir trenerių požiūriai į darbą rinktinėje sutampa, jaunosioms žaidėjoms jie taip pat paliko gerą įspūdį, tad belieka kibti į darbus ir siekti užsibrėžtų tikslų. Tikimės pirmuosius teigiamus pokyčius rinktinės žaidime pamatyti jau lapkričio mėnesi, Slovakijoje vyksiančiame Pasaulio čempionato atrankos turnyre.’’

Varžybų rezultatai