Lietuvos rankininkai kviečia islandus atvykti į Lietuvą (VIDEO)

2018-05-13

Birželio 8 dieną Lietuvos vyrų rankinio rinktinės varžovais pasaulio čempionato atrankoje bus Islandijos vyrų rankinio rinktinė. Nors mūsų komanda nestokoja ambicijų kautis dėl pergalės ir žengti lemiamą žingsnį į pasaulio čempionatą, tačiau šalis sieja graži bendra rankinio istorija.

lietuva latvija 02

Kuomet 1991 metais Islandija pirmoji pripažino mūsų šalies nepriklausomybę užsimezgė bendradarbiavimas ir rankinio aikštelėje. Tuomet visiškai šviežią Lietuvos vyrų rankinio rinktinę, kurią tuomet treniruoti ėmėsi Antanas Skarbalius, Islandija pirmoji pasikvietė į draugišką turnyrą. Jo metu Lietuvos rinktinė sužaidė ir su pačiais islandais, kuriems tada nusileido 22:20.

Vėliau Lietuvos ir Islandijos rinktinių keliai jau kirtosi ir oficialiose varžybose. Pirmą karta oficialiame mače Lietuva ir Islandija susitiko 1997 metų pasaulio čempionate. Vienintelį kartą kol kas planetos pirmenybėse žaidę lietuviai, islandams tuomet nusileido 21:19.

Progos atsirevanšuoti islandams lietuviams laukti ilgai nereikėjo. Mūsų rinktinių keliai susikirto jau 1998 metų Europos čempionato atrankoje. Tuomet ekipos pasidalino po pergalę: namuose lietuviai laimėjo 32:29, bet išvykoje nusileista 18:25. Lietuviai tuomet vienintelį kartą taipogi žengė ir Europos čempionatą.

Būtent po šių Lietuvos rankinio pasiekimų didelis būrys mūsų šalies rankininkų patraukė rungtyniauti į Islandiją. Tvirti, techniški Lietuvos rankininkai puikiai tiko islandų klubams ir lietuviai ten suleido stiprias šaknis. Pirmieji į Islandiją vyko Andrius Stelmokas, Robertas Paužuolis, Tomas Eitutis, Gintaras Savukynas. Treneriu ten dirbo ir dabartinis Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius – Miglius Astrauskas. Tautiečių pavyzdžių mielai pasekė ir dabartinė tiek rankininkų, tiek rankininkių karta – ilgus metus Islandijoje žaidė Lietuvos moterų rinktinės vartininkė Kristina Kvedarienė, vyrų rinktinės žaidėjai – Giedrius Morkūnas, Augustas Strazdas. Tik pernai iš Islandijos į Vokietiją persikėlė Mindaugas Dumčius, o ten vis dar rungtyniauja Karolis Stropus, Diana Šatkauskaitė bei Greta Kavaliauskaitė.

Lietuvos rankininkai, žaidę ar vis dar tebežaidžiantis šioje glaudžiai su Lietuvos rankiniu susijusioje šalyje, pakvietė islandus atvykti į Lietuvą bei pasidžiaugti rankiniu. Birželio 8 dieną mūsų šalių nacionalinės vyrų rinktinės kausis dėl kelialapio į planetos pirmenybes.

Varžybų rezultatai