Lietuvos rankininkai nesėkme baigė Europos čempionato atrankos turnyrą

2023-04-30

Baigėsi 2024 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos turnyras. Lietuvos rinktinei nepavyko pakartoti praėjusio 2022 m. Europos čempionato istorijos ir mūsų šalies rinktinė šįkart liko už finalinio turnyro borto.

Handball Laenderspiel, Nationalmannschaft. EM-Qualifikation Schweiz - Litauen

Paskutinėse atrankos turnyro rungtynėse Lietuvos rankininkai svečiuose 20:27 pralaimėjo Šveicarijos rinktinei ir liko paskutinėje ketvirtoje 6-os grupės vietoje.

Lietuvos rankininkai prieš šveicarus pirmavo vos kartą, kai 3 min. išsiveržė į priekį 2:1. Šeimininkai išnaudojo du iš eilės lietuvių pašalinimus dviem minutėm ir atitrūko 5:2. Vėliau lietuviai pateko į duobę puolime, kai per 14 min. pelnė vos įvartį. Netrūko klaidų puolime, o tolimus metimus sėkmingai rinko šveicarų vartininkas. 29 min. šveicarai pirmavo jau dviženkliu skirtumu, o kėlinį laimėjo 16:6.

Antro kėlinio pradžioje Šveicarijos rinktinė įgijo didžiausią rungtynėse 12-os įvarčių pranašumą 19:7. Lietuvos rankininkai į tai atsakė laimėdami atkarpas 3:0 ir 4:0 ir buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki penkių įvarčių 17:22 ir 19:24. Deja, pasivyti varžovų nepavyko ir atrankos turnyras baigtas pralaimėjimu.

Handball Laenderspiel, Nationalmannschaft. EM-Qualifikation Schweiz - Litauen

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 5 įvarčius pelnęs Aidenas Malašinskas, Benas Petreikis įmetė 4 įvarčius, Rolandas Bernatonis – 3, Deividas Jovaišas ir Tadas Stankevičius – 2, po įvartį surinko Laurynas Palevičius, Mykolas Lapiniauskas, Karolis Antanavičius ir Tadas Rasakevičius. Šveicarų ekipai 5 įvarčius pelnė Lukas Laube, po 4 įvarčius įmetė Marvinas Lieras ir Nicolas Raemy.

Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Morkūnas ir Lukas Gurskis atrėmė 9-is metimus iš 36-ių. Pagrindinis šveicarų vartininkas, Čempionų lygoje rungtyniaujantis Nikola Portneris atrėmė net 10-imt lietuvių metimų iš 14-os. Dar 6-ias lietuvių atakas iš 22-iejų sustabdė Leonardas Grazioli.

Handball Laenderspiel, Nationalmannschaft. EM-Qualifikation Schweiz - Litauen

Lietuviai realizavo tik 45 proc. metimų (27 proc. pirmame kėlinyje ir 64 proc. antrame kėlinyje), tuo tarpu šveicarai įmetė 59 proc. metimų. Lietuviai mažiau klydo 12-a klaidų prieš 17-a, net 12-a kartų šveicarai suklydo antrame kėlinyje.

Netgi pergalė lietuviams nebūtų padėjusi iškovoti kelialapio į Europos čempionatą. Kitose 6-os grupės rungtynėse Sakartvelo rankininkai pateikė vieną didžiausių turnyro staigmenų. Kartvelai svečiuose 31:30 išplėšė pergalę iš grupės nugalėtojos Vengrijos rinktinės ir paliko 2 taškus surinkusią Lietuvos komandą paskutinėje vietoje. Sakartvelo rinktinė surinko 4 taškus ir užėmė 3 vietą bei pirmą kartą istorijoje pateko į Europos ar pasaulio čempionato finalinį etapą. Šveicarijos komanda iškovojo 8 taškus, Vengrijos sąskaitoje – 10 taškų.

Lietuvos rinktinė Europos čempionate yra dalyvavusi du kartus – 1998 ir 2022 metais.

SUI_LTU_8

Į Vokietijoje vyksiantį 2023 m. Europos čempionatą pateko Austrija, Bosnija ir ir Hercegovina, Kroatija, Čekija, Prancūzija, Vengrija, Islandija, Juodkalnija, Nyderlandai, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Serbija, Slovėnija, Šveicarija bei Europos čempionato finaliniame etape debiutuosiantys Sakartvelas, Graikija ir Farerų salos. Be atrankos turnyro į finalinį etapą pateko čempionato šeimininkė Vokietija ir praėjusių 2022 m. Europos čempionato prizininkės – Ispanija, Švedija ir Danija.

2024 m. Europos čempionato atrankos turnyro galutinė turnyrinė lentelė

Alexanderio Wagnerio nuotraukos

Varžybų rezultatai