Lietuvos rankininkai po dramatiškos kovos laimėjo Baltijos taurę

2023-12-30

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė triumfavo antrą kartą surengtame Baltijos jūros taurės turnyre. Ludzoje (Latvijoje) vykusiame turnyre Lietuvos rankininkai nuvainikavo praėjusį turnyrą laimėjusią Suomijos rinktinę ir aplenkė Estijos bei Latvijos rinktines.

LTU_EST_1

Lemiamoje dvikovoje Lietuvos rinktinė susitiko su Estijos komanda. Abi komandos turėjo po dvi pergales ir būtent jų susitikime sprendėsi kas laimės Baltijos taurę.

Lietuvos ir Estijos rinktinių susitikimo vaizdo įrašas

Rungtynių pradžioje pirmavo lietuviai. Tačiau įpusėjus pirmam kėliniui estai persvėrė rezultatą 6:5, o prieš pertrauką atitrūko keturiais įvarčiais 15:11. Lietuvos rinktinė puikiai pradėjo antrą kėlinį ir 38 min. išlygino rezultatą 17:17. Vėliau rungtynės vyko taškas į tašką, bet 54 min. estai vėl atstatė keturių įvarčių pranašumą 27:23. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 3 min. lietuvių varžovai dar pirmavo trimis įvarčiais 29:26.

LTU_EST_2

Rungtynių pabaigoje į lemiamą šturmą pakilę Lietuvos rankininkai pelnė tris įvarčius be atsako, patikimai gynėsi ir išplėšė lygiąsias 29:29.

Lygiosios Lietuvos rinktinei garantavo pirmą vietą turnyre. Lietuviai ir estai surinko po 5 taškus, bet Lietuvos rinktinės buvo geresnis įmestų ir praleistų įvarčių santykis. Lietuvos rinktinė per trejas rungtynes įmetė 102 įvarčius ir praleido 85 įvarčius, Estijos komanda įmetė 95-is ir praleido 86-is.

LTU_EST_3

Lietuvos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidė Mantas Urvikis pelnęs 7 įvarčius, Marius Kairys įmetė 6 įvarčius, Karolis Antanavičius – 5, Romas Aukštikalnis – 4, Tomas Drakšas – 3, Džiugas Jusys, Andrius Montvilas, Matas Aukštikalnis ir Tadas Rasakevičius – 1. Lietuvos rinktinės vartininkai Lukas Gurskis atrėmė 4-is varžovų metimų iš 20-ies, Matas Pranckevičius – 7-is iš 21-o.

LTU_EST_8

„Rungtynių pradžioje strigome puolime. Per pirmą kėlinį iš 23-ijų metimų pataikėme tik 11-a. Nerealizuotos geros progos daugiausia įtakojo, kad pirmą kėlinį pralaimėjome nemažu skirtumu. Dėl tų pačių realizacijos problemų leidome varžovams nutolti ir antrame kėlinyje. Rungtynių pabaigoje reikia padėkoti varžovų treneriui už paprašytą minutės pertraukėlę. Per ją perstatėme gynybą, pradėjome asmeniškai gintis prieš jų lyderį ir taip atkirtome jį nuo likusios komandos. Tai padėjo mums atsiginti, gelbėjo ir vartininkas Pranckevičius. Puolime realizavome ką susikūrėme ir pavyko pasiekti lygiąsias, kurios mums yra kaip pergalė. Ją lėmė vyrų charakteris ir kova iki galo, nepaisant tokių didelių bangavimų visų rungtynių metu“, – laimėtu turnyru džiaugėsi Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

LTU_EST_7

Baltijos jūros taurės turnyre Lietuvos rankininkai 41:22 sutriuškino Suomijos rinktinę ir 32:31 įveikė turnyro šeimininkę Latvijos komandą.

„Turnyras komandai davė visapusiškos naudos, nes rinktinės pagrindą sudarė daugiausia Lietuvos klubuose rungtyniaujantys jauni rankininkai. Visiems žaidėjams paskirstėme daugmaž vienodai žaidimo laiko, kad treneriai galėtume įvertinti kas iš šių žaidėjų gali sėkmingai įsilieti į rinktinę ir oficialiose rungtynėse. Labiausiai džiugino vyrų charakteris ir rodomas noras kovoti. Gal kai kuriems jų trūksta fizinio pasirengimo ir kai kurių taktinių subtilybių, bet tai jie stengėsi kompensuoti savo noru, kurio iš jų neatimsi. Nuo pat pirmų rungtynių vyrai rodė charakterį, – turnyrą apibendrino G. Savukynas. – Ką labiausiai reikia gerinti – realizaciją. Rungtynėse su latviais ir estais per daug neišnaudojome progų. Turnyras bus gera patirtis jauniems žaidėjams, kurie galėjo save pamatyti kitame kontekste ir įvertinti save vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius. Tikimės, kad pergalė juos įkvėps nesustoti ir toliau tobulėti kiekvieną dieną, kiekvienoje treniruotėje. Daug kalbėjome su jaunais žaidėjais apie edukaciją, daug analizavome kur yra priimami geri sprendimai, o kur žaidžiam prasčiau. Vyko intensyvus mokymo procesas ir gavome daug informacijos – tiek žaidėjai iš mūsų, tiek ir mes treneriai apie žaidėjus.“

LTU_EST_11

Geriausiu Lietuvos rinktinės rankininku turnyro organizatoriai išrinko K. Antanavičių. Jis buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės gretose. Per trejas rungtynes K. Antanavičius pelnė 15 įvarčių. M. Aukštikalnis surinko 14 įvarčių, M. Kairys – 13, R. Aukštikalnis ir M. Urvikis – 12, T. Drakšas – 11.

„Antanavičius, kuris jau ne vienerius metus yra tarp pagrindinių rinktinės žaidėjų, parodė savo lyderio savybes, buvo agresyvus puolime ir solidžiai darbavosi gynybos centre. Maloniai nustebino linijos žaidėjai Jusys ir Montvilas, ypač gynyboje, kas mums yra labai aktualu, kai karjerą rinktinėje baigė ilgamečiai šios pozicijos žaidėjai. Gerą įspūdį paliko rinktinėje debiutavęs Drakšas, nors jis dar yra jaunimo rinktinės narys. Solidų rankinį demonstravo ir broliai Aukštikalniai. Galima pagirti kone visą komandą. Į rinktinę atvykę jauni žaidėjai čia komfortiškai jaučiasi, nes toks ir yra mūsų noras, kad jie jaustųsi laisvai ir parodytų ką gali geriausia. Visi žaidėjai gavo pakankamai laiko pasireikšti, nes vienas pagrindinių uždavinių buvo įvertinti jų galimybes papildyti rinktinę kitų metų kovo mėnesį vyksiančiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris.

LTU_EST_12

3 vietą turnyre užėmė Latvijos rinktinė surinkusi 2 taškus. Be taškų paskutinėje ketvirtoje vietoje liko Suomijos rankininkai.

Baltijos jūros taurės turnyras surengtas antrą kartą. 2023 m. sausio mėn. Rygoje vykusiame pirmajame turnyre Lietuvos rinktinė užėmė 3 vietą. Pusfinalyje lietuviai 26:27 pralaimėjo nugalėtoja tapusiai Suomijos rinktinei, o kovoje dėl bronzos 24:15 įveikė Latvijos rinktinę.

Latvijos rankinio federacijos nuotraukos

Varžybų rezultatai