Lietuvos rankininkai rungtynių pabaigoje nusileido bosniams

2015-04-30

Traumų išretinta Lietuvos rankinio rinktinė 2016 m Europos čempionato atrankos rungtynėse Bosnijoje ir Hercegovinoje ilgai kaip lygūs su lygiais kovėsi su šios šalies atstovais, tačiau galiausiai dvikovą pralaimėjo rezultatu 23:26 (10:13) .

Lietuviai 46 dvikovos minutę po Skirmanto Plėtos įvarčio išsiveržė į priekį – 18:17. Iki rungtynių pabaigos likus 10 min. dar pirmavo – 20:19, tačiau vėliau namuose rungtyniavę ir gausiai savų sirgalių palaikomi bosniai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pergalę.

Iškart po rungtynių vyr. rinktinės treneris Artūras Juškėnas sakė: „Manau, kad pralaimėjimą lėmė patirties trūkumas. Sugebėjome perlaužti rungtynių eigą, tačiau vėliau žaidėjams ant pečių krito atsakomybės našta, jie pradėjo jaudintis, neįmetė nuo 6 m ir panašiai. Jei turėtume daugiau panašios patirties, to turbūt nebūtų įvykę. Taip pat lemiamomis akimirkomis, kai galėjome perlaužti rungtynių eigą, buvo keli mums neparankūs teisėjų švilpukai. Reikia nuryti tą pralaimėjimo kartėlį ir bandyti žengti toliau.“

Foto  007

Treneris toliau tęsė: „Nemanau, kad namuose su bosniais bus lengviau. Pirmose rungtynėse jie mūsų tikriausiai neįvertino ir galėjome tuo pasinaudoti. Visgi, namuose būtina siekti tik pergalės. Tą bandysime ir daryti. Laukia sunki kova. Bosnijoje ir Hercegovinoje sporto arena buvo sausakimša žiūrovų – rungtynes stebėjo per 2000 rankinio aistruolių. Ar tai mus paveikė? Nemanau, buvo gera atmosfera, smagu žaisti sausakimšoje arenoje. Žinoma, daug smagiau žaisti tarp savų sirgalių. Norėtųsi, kad mus Lietuvoje gausiai palaikytų savi sirgaliai. Kviečiame visus sekmadienį į Kauno sporto halę.“

Įvarčiai:

Lietuva: Benas Petreikis 6 įvarčiai, Skirmantas Plėta 5, Vaidotas Grosas 3, Jonas Truchanovičius 3, Tadas Stankevičius 2, Valdas Drabavičius 2, Augustas Strazdas 1, Gerdas Babarskas 1.

Nugalėtojų gretose rezultatyvumu išsiskyrė N. Prce (8 įvarčiai), Kosta Savičius ir Alenas Ovčina (po 4).

Rungtynėse su bosniais Lietuvos rinktinė vertėsi be dviejų traumuotų pagrindinės sudėties žaidėjų – Rolando Bernatonio ir Aideno Malašinsko. Taip pat šįkart prisijungti prie rinktinės negalėjo ir Vaidas Trainavičius bei Povilas Babarskas. Tai gerokai pakoregavo Lietuvos rinktinės planus.

Lietuviai šiame atrankos turnyre kol kas lieka be taškų. Atverti savo taškų kraitį Artūro Juškėno treniruojama Lietuvos rinktinė turės progos gegužės 3 dieną (sekmadienį), kai 17 val. Kauno sporto halėje kovos su Bosnijos ir Hercegovinos rankininkais.

„Mūsų šalies rankininkams prieš bosnius žūtbūt reikalinga pergalė, o kad ją pasiekti – būtinas kiekvieno iš Jūsų palaikymas. Siekime pergalės kartu. Ateikite gegužės 3 d. į Kauno sporto halę ir pažadinkite rankinio jėgą!“, – ragino Lietuvos rankinio federacijos (LRF) generalinius sekretorius Miglius Astrauskas.

Visos Lietuvos rankininkų grupės ekipos kovėsi finaliniame 2015 metų pasaulio čempionato etape Katare.

Priminsime, kad atrankos į 2016 metų Europos čempionatą etape lietuviai kovojo su 2008 ir 2012 metų Europos čempione Danijos rinktine (lietuviai išvykoje pralaimėjo rezultatu 21:31) ir Baltarusijos ekipa (Šiauliuose nusileido vos 2 įvarčiais – 28:30).

Lietuvos rinktinė yra viena iš 28 komandų, kovojanti dėl 15 kelialapių į 2016 Europos čempionatą, kuris vyks 2016 metų sausį penkiuose Lenkijos miestuose. Danijos rinktinė yra neabejotina grupės favoritė. Baltarusija yra tris kartus žaidusi Europos čempionate.

Lietuvių atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Danija 3 3 0 0 92:71 6
2. Baltarusija 3 1 1 1 82:89 3
3. Bosnija ir Hercegovina 3 1 1 1 74:72 3
4. Lietuva 3 0 0 3 71:87 0
Varžybų rezultatai