Lietuvos rankininkės pradeda kovas pasaulio U20 čempionate

2022-06-22

Slovėnijoje prasideda birželio 22 – liepos 3 d. vyksiantis pasaulio jaunimo U20 merginų rankinio čempionatas. Trečią kartą istorijoje pasaulio čempionate dalyvausianti Lietuvos jaunimo rinktinė tarp stipriausių planetos komandų grįžo po 17 metų pertraukos.

Lietuvos rinktinei Tarptautinė rankinio federacija (IHF) skyrė vardinį kvietimą pagal reitingą, kai iš dalyvių sąrašo buvo išbraukta Rusija ir pirmenybėse atsisakė dalyvauti Pietų ir Centrinės Amerikos atrankos zonoje kelialapį iškovojusios Paragvajaus rankininkės.

Lietuvos jaunimo rinktine_2

„Nesitikėjome žaisti pasaulio čempionate, bet labai džiaugiamės, kad mums taip pasisekė. Rungtyniauti su geriausiomis pasaulio rankininkėmis – neįkainojama patirtis. Lyginant su praėjusių metų Europos čempionatu, kur B divizione iškovojome sidabro medalius, Lietuvos rintinės sudėtis kardinaliai pasikeitė. Komandoje yra vos trys 2002 metais gimusios žaidėjos. Visos kitos rankininkės jaunesnės, tarp jų yra ir trys šešiolikmetės. Turime perspektyvių rankininkių, kurios gavusios patirties pasaulio čempionate, galės padėti jaunimo rinktinėms ir Europos čempionatuose“, – sako Lietuvos rinktinės trenerė Ala Senvaitienė.

Lietuvos jaunimo rinktine_1

Lietuvos rinktinė E grupėje trečiadienį 14.30 val. susitiks su Čekijos ekipa, penktadienį 15.30 val. rungtyniaus su Rumunija, o šeštadienį 11.30 val. žais su Angola. Kovą dėl medalių tęs dvi stipriausios grupės komandos.

„Grupės favoritėmis laikomos Rumunijos rinktinė, kuri praėjusių metų Europos čempionate iškovojo penktą vietą ir į dešimtuką patekusi Čekijos komanda. Pajėgi ir Angolos rinktinė, kuri šiais metais tapo Afrikos čempione. Bus sunku kovoti su visomis varžovėmis. Nesame priskiriamos prie grupės favoričių. Mūsų pagrindinis tikslas yra auginti jauną kartą bei suteikti jaunoms rankininkėms kuo daugiau tarptautinių varžybų patirties“, – teigia rinktinės trenerė.

Nuo 1977 m. organizuojamuose pasaulio jaunimo U20 čempionatuose Lietuvos rankininkės yra žaidusios du kartus. Sėkmingiausios buvo 1999 m. Kinijoje vykusios planetos pirmenybės, kuriose Lietuvos rankininkės tapo pasaulio vicečempionėmis.

Lietuvos jaunimo rinktine

Lietuvos rinktinės sudėtis (vardas pavardė, amžius, klubas):

Justina Markovaitė 17 m. Vilniaus SM „Tauras“
Dominyka Andronik 19 m. Vilniaus SM „Tauras“
Aušra Balezentytė 16 m. Kauno raj. SM
Kamilė Stanelytė 19 m. Vilniaus SM „Tauras“
Silvija Mackonytė 19 m. Vilniaus SM „Tauras“
Singrida Kulikovaitė 17 m. Vilniaus SM „Tauras“
Skirmantė Gečaitė 20 m. Kauno raj. „SM/HC Garliava“
Monika Valančiūtė 17 m. Vilniaus SM „Tauras“
Mantė Voskresenskaja 20 m. Kauno raj. „SM/HC Garliava“
Goda Bernackaitė 17 m. Kauno raj. „SM/HC Garliava“
Vakarė Damulevičiūtė 17 m. Vilniaus „Eglė“
Gabija Pilikauskaitė 16 m. Vilniaus SM „Tauras“
Gerda Kairytė 17 m. „Frankfurt Handball“
Urtė Čibiraitė 16 m. Vilniaus SM „Tauras“
Agnė Gudlinkytė 16 m. Kauno raj. SM
Samanta Klovaitė 17 m. Klaipėdos „Viesulo“ SC

Treneriai:
Ala Senvaitienė
Karolis Bliuvas
Jovita Mikalauskienė

Varžybų rezultatai