Lietuvos rankininkės sužinojo varžoves Europos čempionato atrankos turnyre

2023-04-20

Ištraukti 2024 m. EHF Europos moterų rankinio čempionato atrankos turnyro burtai. Ciuriche vykusioje burtų traukimo ceremonijoje 30 rinktinių buvo suskirstytos į aštuonias grupes ir kovos dėl likusių 20 vietų Europos čempionate.

EHF_2

Prieš burtų traukimo ceremoniją į trečią burtų krepšelį patekusios Lietuvos rankininkės dėl kelialapio į Europos čempionatą kovos 5-oje grupėje. Iš pirmojo burtų krepšelio Lietuvos rinktinei teko Ispanija, iš antrojo – Šiaurės Makedonija, iš ketvirtojo – Azerbaidžanas.

Į trijose šalyse – Austrijoje, Vengrijoje ir Šveicarijoje vyksiantį finalinį Europos čempionato etapą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą užėmusios ekipos.

„Džiugu, kad po praleisto pasaulio čempionato atrankos turnyro grįžtame į tarptautines varžybas. Lietuvoje auga perspektyvi rankininkių karta, turime sėkmingai užsienio klubuose rungtyniaujančių rankininkių, todėl tikimės būti konkurencingi Europos čempionato atrankos turnyre, – sako Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Burtai buvo gan palankūs. Aiškios atrankos grupės favoritės yra praėjusiame pasaulio čempionate ketvirtą vietą užėmusios Ispanijos rankininkės. Šiaurės Makedonijos rinktinės branduolį sudaro rankininkės, kurių karjera jau į pabaigą ir tuo galima pasinaudoti. Mažiausiai žinių apie Azerbaidžano rinktinę, kuri Europos čempionato atrankos turnyre dalyvaus pirmą kartą. Pastaruoju metu Azerbaidžano rankinio populiarinimui skiriamos didelės lėšos ir rankinis ten sparčiai vystosi.“

EHF_1

Europos čempionato atrankos turnyras prasidės šių metų spalio 11 d., o baigsis kitų metų balandžio 7 d.

2024 m. lapkričio 29 d. – gruodžio 15 d. vyksiančiame Europos čempionate rungtyniaus 24 komandos. Keturios ekipos jau turi garantuotas vietas finaliniame etape. Tai šeimininkės Austrijos, Vengrijos ir Šveicarijos rinktinės bei Europos čempionių titulą ginsiančios Norvegijos rankininkės.

Europos čempionato finaliniame etape Lietuvos moterų rankinio rinktinė yra dalyvavusi vienintelį kartą 1996 metais ir užėmė 12 vietą.

Varžybų rezultatai