Lietuvos rankinio federacija tęsia mini rankinio projektą

2017-01-19

Lietuvos rankinio federacija antri metai kartu su Europos rankinio federacija vykdo bendrą ,,SMART“projektą, plėtojant mini rankinį Lietuvoje. Pernai šiame projekte 13342872_1182837591761113_8501889412216852340_ndalyvavo 10 – 11 metų vaikai. Iš viso minirankinio varžybose praeitais metais dalyvavo 44 komandos, virš 500 vaikų ir virš 50 trenerių bei mokytojų. Mini rankinio vartais, kamuoliais, aikštės žymekliais buvo aprūpintos devynios sporto mokyklos ir viena vidurinė mokykla. Šiemet mini rankinio inventorius buvo skirtas paraiškas pateikusioms sporto mokyklos, kurios jo negavo pernai. Tokiu būdu, mini rankinio vartais ir kamuoliais džiaugsis Varėnos SC, Druskininkų SC, Molėtų KKSC, Šiaulių SM „Dubysa“, Panevėžio KKSC ir Alytaus SRC auklėtiniai bei treneriai. Vilniaus SM „Tauras“ sporto mokyklai, kaip pernai, vėl skirtas inventorius už nuolatinę pagalbą ir indėlį bei bendradarbiavimą rengiant įvairaus amžiaus Lietuvos rankinio rinktines. Taip pat inventorius šiemet bus skirtas dar trims rankinio klubams, vienai mokyklai ir vienam darželiui. Pretendentai turės papildyti teiktas paraiškas priemonių planu. Vėliau bus atrinkti klubai, mokykla ir vaikų darželis, kuriems labiausiai šiuo metu reikalingas inventorius.

Ugdymo įstaigos, gavusios inventorių, įsipareigoja ne tik vykdyti Lietuvos mini rankinio čempionato varžybas, bet ir organizuoti tarpmokyklines, tarpklasines varžybas, įvairius turnyrus, supažindinti vaikus su minirankiniu, suteikti vaikams galimybę išbandyti rankinio sporto šaką ir praleisti gerai laiką sporto aikštelėse.

13332882_1182863901758482_5430883206205549624_nŠiemet mini rankinio turnyrai pastoviai organizuojami 8-10 metų berniukams ir mergaitėms. Naujos komandos gali įsitraukti į varžybas kada nori, kitas sporto šakas lankantys vaikai, taip pat gali pabandyti pajausti varžybų smagumą rankinio aikštelėse.

„Džiugu, kad vis daugiau ugdymo įstaigų prisijungia prie projekto. Tačiau yra sporto mokyklų/centrų, kuriems buvo suteiktas inventorius, bet iki šiol sporto mokykla neturi pradinio rengimo grupių, komandos nedalyvauja mini rankinio turnyruose, – stebėjosi Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas. „Todėl šiemet skirsime didesnį dėmesį klubams, skatinsime juos rinkti pradinio rengimo grupes, propaguoti rakinio sporto šaką mokyklose ir vaikų darželiuose, padėsime inventoriumi, metodine medžiaga,  bet tuo pačiu ir norime kontroliuoti, kaip bus vykdomas klubų pateiktas priemonių planas. Š.m. vasario mėnesį planuojamas 3 dienų trenerių kursai minirankinio klausimais, kurį ves žinomas lektorius iš Vokietijos Klaus Feldmann“ – teigė generalinis sekretorius.

 

Varžybų rezultatai