Lietuvos rankinio klubai sužinojo savo varžovus Europos taurių varžybose

2015-07-21

Antradienį Europos rankinio federacijos (EHF) būstinėje Vienoje buvo ištraukti žemyno klubų turnyrų burtai. Pirmuosius varžovus sužinojo ir Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ vyrai bei Kauno „ACME-Žalgirio“ moterys. Abi ekipos savo kovas pradės išvykoje.

Klaipėdiečiai nežinioje

Antrame pagal pajėgumą turnyre, EHF taurėje, startuosiantis Klaipėdos „Dragūnas“ kausis su gerai pažįstamais Estijos čempionais Pylvos „Serviti“ klubu. Su šiuo varžovu „Dragūnas“ žais rugsėjo 5 arba 6 dieną išvykoje ir 12 arba 13 dieną namuose.

Ekipos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas abiejų ekipų galimybes vertino vienodai ir teigė, kad kol kas kalbėti apie komandų galimybes sunku. „Nesam sukomplektavę ekipos sezonui. Nežinom savo realaus pajėgumo. Šiuo metu abiejų ekipų galimybės vienodos. Jeigu pasieksime sau įprastą lygį ir sukomplektuosime gerą komandą, turėtume įveikti šį varžovą. Nors su estais pastaruoju metu nežaidėme, bet jų žaidimo stilių žinome. Antros rungtynės, kurias teks žaisti namie, manau, yra privalumas.” – burtus atsargiai vertino A. Juškėnas.

Klaipėdos ir Pylvos rankininkai daug kartų susitiko Baltijos lygos varžybose. Tiesa, praėjusį sezoną pajėgiausių Lietuvos ir Estijos klubų keliai nesusikirto, nes „Serviti“ kovojo stipriausioje pakopoje, kurioje užėmė trečiąją vietą, o „Dragūnas“ – Baltijos Iššūkio lygoje, kurioje tapo čempionu.

Pylvos klubas praėjusį sezoną taip pat rungtyniavo EHF Iššūkio taurės varžybose. „Serviti“ pirmajame etape nugalėjo Karpio „Terraquilia“ komandą iš Italijos, bet antrajame pralaimėjo Zaporižės ZTR ekipai iš Ukrainos.

Vyrai

„Dragūnas“ praėjusį sezoną iš kovos dėl EHF taurės pasitraukė pirmajame etape, kuriame nusileido „Bregenz“ klubui iš Austrijos. Klaipėdiečiams geriau sekėsi užpernai. Tada jie pirmajame etape įveikė „Kaerjeng“ komandą iš Liuksemburgo, o antrajame pralaimėjo Bakeu „Stiinta“ ekipai iš Rumunijos.

Poros nugalėtojas kitame etape kausis su „Pfadi Winterthur“ ekipa, kurioje rungtyniauja Arūnas Vaškevičius.

Klaipėdiečių treneris šią žinią vertino itin teigiamai: „Tai šaunu, motyvuoja laimėti prieš estus. Šis varžovas sunkiai įveikiamas, bet tikrai naudingas finansine prasme.” – teigė A. Juškėnas.

Be Lietuvos klubų, Europos turnyruose bus ir daugiau lietuviškų akcentų. EHF taurėje varžysis jau minėtas Arūnas Vaškevičius („Pfadi Winterthur“, Šveicarija) ir Giedrius Morkūnas („Haukar Hafnarfjordur“, Islandija). Iššūkio taurėje žais Gintaras Cibulskas, Vaidas Trainavičius, Tomas Bernatavičius (visi „JMS Hurry-up“, Nyderlandai) ir Romualdas Sakovičius („Ruislip Eagles“, Anglija).

ACME-Žalgiris burtais nenusivylė

Analogiškame moterų turnyre Kauno „ACME-Žalgiris“ susitiks su  Notvilio „Eagles“ komanda iš Šveicarijos. Pirmosios rungtynės vyks spalio 17 arba 18 dieną Šveicarijoje, o atsakomoji dvikova 24 arba 25 dieną Kaune.

Vyriausiasis ekipos treneris Antanas Skarbalius teigė, kad burtais nenusivylė: „Labai gerai, kad negavome tokių elitinių šalių kaip Danijos, Vokietijos ar Prancūzijos klubų.“

Tai, kad varžovas mažai žinomas, A. Skarbalius nesureikšmino ir tikėjosi, kad pavyks tinkamai pasiruošti kovai su šveicarėmis. Vertindamas Kauno ekipos galimybes, treneris į ateitį žvelgė optimistiškai. „Kai vyks rungtynės, jau bus prasidėjęs Lietuvos čempionatas, Baltijos taurė, rinktinės varžybos, tad merginos formą jau bus įgavusios. Taip pat bandysime gauti varžovių rungtynių įrašų, analizuosime jų žaidimą. Turime patekti į kitą etapą. Be to, antrosios rungtynės namuose. Namų sienos – privalumas.” – vardino ekipos stipriąsias puses A. Skarbalius.

Praėjusį sezoną „Eagles“ taip pat rungtyniavo EHF taurės turnyre. Notvilio ekipa pirmajame etape sutriuškino „Bnei Herclija“ klubą iš Izraelio, tačiau antrajame beviltiškai pralaimėjo „Erd“ komandai iš Vengrijos.

„Žalgiris“ du praėjusius sezonus užkliuvo už pirmojo barjero. Užpernai kaunietės pralaimėjo Užhorodo „Karpaty“ komandai iš Ukrainos, pernai – Minsko BNTU-BelAZ ekipai iš Baltarusijos.

Šios poros nugalėtojos kitame etape susitiks su Danijos Silkeborg-Voel KFUM ekipa. Kalbėdamas apie šią ekipą A. Skarbalius tvirtino, kad pirmiausiai reikia įveikti pirmąjį etapą, o tik po to vertinti galimus varžovus. Vis tik treneris pabrėžė, kad jei pavyks įveikti pirmąjį etapą, lengva nebus: „Žinoma, kad su šia komanda žaisti nesinori, tačiau kitame etape silpnų komandų nebebus. Esame žaidę su Danijos moterų rinktine. Jos gerokai stipresnės, bet visko būna. Svarbiausia dabar įveikti pirmąjį etapą.“

Moterys

Burtai Lietuvos čempionate sau lygių neturintiems Klaipėdos ir Kauno klubams buvo palankūs ir pirmąjį varžovą įveikti gali abi ekipos. Ne vienos šiuose turnyruose dalyvaujančios ekipos treneriai po burtų traukimo ceremonijos optimizmu netryško, tuo metu mūsų šalies čempionai ir čempionės šansą turi, kuriuo belieka pasinaudoti.

Varžybų rezultatai