Lietuvos rankinio lyga baigėsi be nugalėtojų

2020-03-30

Kovo  13 d. Lietuvos rankinio lygos valdyba sustabdė sezoną dėl plintančios koronaviruso infekcijos. Tuo metu buvo nuspręsta susitikti kovo 30 dieną ir spręsti dėl tolesnių galimų veiksmų.

Per šį laiką Lietuvoje buvo paskelbtas ir pratęstas karantinas, vis dar draudžiami visi sporto, kultūriniai ir kiti masiniai renginiai, didesni žmonių susibūrimai. Lietuvoje per minėtą laikotarpį koronavirusu užsikrėtusiųjų padaugėjo nuo 6 iki beveik 500, sportininkai buvo priversti treniruotis individualiai, nes rinktis į komandines treniruotes nebegali.

ktu dragūnas

Įvertinus visas aplinkybes sezono nutraukimo buvo galima tikėtis. Tačiau didžiausias iškilęs rūpestis buvo dėl prizinių vietų paskelbimo.

Reguliariojo sezono lyderio poziciją užsitikrino Klaipėdos “Dragūnas”, antroje pozicijoje įsitvirtino Vilniaus VHC “Šviesa”.

Tačiau dėl nuo trečiosios iki šeštosios pozicijų esančių komandų kilo daugiausia neaiškumų. Šiuo atveju vietas skelbti būtų neteisinga kai kurių komandų atžvilgiu, nes ne visos komandos sužaidė vienodą rungtynių skaičių ir galutinė reguliariojo sezono rikiuotė galėjo būti kitokia.

Pirmadienį po daugiau nei 2 valandas trukusių diskusijų buvo priimtas Lietuvos rankinio lygos valdybos sprendimas.

“Valdyba nusprendė, kad čempionatas – baigtas. Tačiau, remiantis teisingumo principu, čempionai ir užimtos vietos nėra skelbiami”, – po pasitarimo teigė Lietuvos rankinio lygos direktorius Edmundas Toliušis.

Varžybų rezultatai