Lietuvos rankinio lygoje – lemiamos kovos dėl pirmos vietos reguliariajame sezone

2023-02-18

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) liko du turai iki reguliariojo sezono pabaigos. Pirmaujančios komandos kovoja dėl pirmųjų dviejų pozicijų, kurios garantuos tiesioginius kelialapius į pusfinalį. 3-6 vietas užėmusios komandos kovas atkrintamosiose varžybose pradės nuo ketvirtfinalio.

Sviesa_Varsa_3

Labai svarbius taškus prarado vienas čempionato lyderių Alytaus „Varsa-Stronglasas“ klubas. Dzūkijos sostinės ekipa svečiuose 29:32 (13:15) pralaimėjo trečioje vietoje esančiai čempionei Vilniaus „Šviesai“. Ši pergalė išsaugojo „Šviesos“ viltis pakovoti dėl pirmos vietos reguliariajame sezone.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė po 6 įvarčius pelnę Tadas Rasakevičius ir Karolis Bliuvas, 5 įvarčius įmetė Šarūnas Ugianskis, po 4 – Mantas Urvikis ir Eimantas Sinkevičius. „Varsos“ komandai po 5 įvarčius surinko Žygimantas Micevičius ir Vilius Juozaitis, 4-is įmetė Arminas Stankūnas.

Sviesa_Varsa_6

„Susitiko labai lygios komandos. Pergalę lėmė vos keli įvarčiai. Tokia pat atkakli kova vyko ir Lietuvos taurės turnyro finale, kur nugalėjome Alytaus komandą tik po baudinių serijos. Šįkart pergalę lėmė susikaupimas ir atsidavimas. Dėl traumų neturėjome visų žaidėjų, kai kurie rankininkai žaidė ne iki galo išsigydę traumas. Bet aikštelėje atidavėme visas jėgas ir iškovojome pergalę“, – sakė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Po rungtynių su vyrais kalbėjome, kad daugeliui šiandien buvo juoda diena. Daugelis mūsų nesužaidė pagal savo galimybes. Pirmame kėlinyje dar kovojome su čempionais kaip lygūs su lygiais, bet po pertraukos neišnaudojome gerų progų, greitų atakų ir neapsigynėme vienas prieš vieną. Tenka pripažinti, kad varžovas buvo pranašesnis“, – komentavo „Varsos-Stronglaso“ treneris Egidijus Petkevičius.

Sviesa_Varsa_4

Po „Varsos-Stronglaso“ pralaimėjimo, vienvaldžiu LRL lyderiu tapo Klaipėdos „Dragūnas“. 17 taškų turintis uostamiesčio klubas Alytaus ekipą lenkia 2 taškais. „Dragūnui“ lieka rungtynės namuose su „Šviesa“ ir svečiuose su autsaideriu Panevėžio „SC-RSSG-Grifu“. Alytiškiai likusiuose turuose priims „Grifą“ ir svečiuosis pas priešpaskutinę šeštą vietą užimantį Vilniaus „Amber“. 14 taškų surinkusios „Šviesos“, be dvikovos Klaipėdoje, dar laukia paskutinio turo rungtynės namuose su ketvirtoje vietoje esančiu vicečempionu Kauno „Granitu-Kariu“.

„Manau, kad pralaimėjimas „Šviesai“ mums kainavo galimybes pakovoti dėl pirmos vietos reguliariajame sezone. Viskas jau nebepriklauso tik nuo mūsų. Mums reikia laimėti ne tik likusias dvejas rungtynes, bet ir laukti, kad „Dragūnas“ pralaimės „Šviesai“ ir dar praras taškus rungtynėse su Panevėžio komanda. Tai mažai realu. Kovosime dėl antros vietos, kuri garantuoja kelialapį iškart į pusfinalį. Nors mums likę varžovai atrodo potencialiai silpnesni negu „Šviesai“, tačiau jeigu žaisime taip, kaip šiandien, turėsime problemų“, – sakė „Varsos-Stronglaso“ treneris E. Petkevičius.

Sviesa_Varsa_5

„Manau, kad galimybes pakovoti dėl pirmos vietos reguliariajame sezone paleidome dar praėjusią savaitę, kai pralaimėjome HC „Vilniui“. Bus labai sunku pakilti į antrą vietą. Sunku tikėtis, kad „Varsa“ suklups likusiose rungtynėse. Aišku, kovosime iki galo. Bet tikrai neliūdėsim, jeigu reguliariajame sezone liksime treti. Žaisti ketvirtfinalyje nėra blogai, nes galėsime išlaikyti žaidybinį ritmą ir neturėsime tokios ilgos pertraukos tarp reguliariojo sezono ir pusfinalio“, – tvirtino „Šviesos“ treneris Ž. Sinkevičius.

Pirmuosius taškus šį sezoną iškovojo LRL autsaideris Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“. Aukštaitijos sostinės komanda namuose sužaidė lygiosiomis 25:25 (15:13) su penktoje vietoje esančiu HC „Vilnius“ klubu. Šeimininkams Titas Janušonis pelnė 10 įvarčių, po 4 įvarčius surinko Evaldas Vėta, Mindaugas Berzdenis ir Mindaugas Rutkauskas. Vilniečius į priekį vedė rezultatyviausias LRL rankininkas Vaidas Drevinskas, pelnęs 12 įvarčių, po 4 įvarčius įmetė Martynas Lapinskas ir Mindaugas Urbonas.

Grifas_Vilnius_2

Dabar Lietuvos čempionate bus mėnesio pertrauka. Artimiausią savaitgalį keturi Lietuvos klubai žais paskutines Baltijos lygos reguliariojo sezono rungtynes. Vėliau Lietuvos rinktinė kovo 8 d. svečiuose ir 12 d. Klaipėdoje žais Europos čempionato atrankos rungtynes su Sakartvelo rinktine.

Priešpaskutinis LRL reguliariojo sezono turas vyks kovo 18 d., o galutinė reguliariojo sezono rikiuotė paaiškės kovo 25 d.

Varžybų rezultatai