Lietuvos rankinio lygoje paaiškėjo ketvirtfinalio poros

2019-03-14

DSC_0676Šį trečiadienį rankinio lygoje vyko trys kovos. Klaipėdoje po aršios kovos “Dragūnas” įveikė Vilniaus “Šviesą“ rezultatu 35:27 (15:13) ir įsitvirtino pirmojoje rankinio lygos turnyro lentelės vietoje. Tuo tarpu Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” sutriuškino “Uteną” rezultatu 44:20 (24:8), o Panevėžyje “Grifas” turėjo pripažinti Kauno “Granito” pranašumą rezultatu 26:34 (14:18).

Klaipėdoje – principinė dvikova

Turnyrinės lentelės pirmoje vietoje jau kurį laiką buvo įsitvirtinusi VHC “Šviesa”, o “Dragūnui” reikėjo tenkintis antrąja vieta, nors abi komandos buvo surinkusios po lygiai taškų. T ikrasis sezono lyderis paaiškėjo tik šiandien – juo tapo “Dragūnas”.

Vilniečiai rungtynes pradėjo grėsmingai ir iki pat kėlinio vidurio minimalia persvara lenkė klaipėdiečius. Tačiau uostamiesčio komanda lemiamose rungtynėse pasiduoti neketino ir persvėrė rezultatą į savo pusę –  7:8, 9:9, 13:11. Kėlinys baigėsi rezultatu 15:13.

Antrasis kėlinys klaipėdiečiams buvo užtikrintesnis – komanda spurtavo ir tempo nesumažino, kol tarp komandų neatsivėrė devynių įvarčių plyšys (30:21). Rungtynių laikui negailestingai tirpstant “Dragūnas” neprisileido “Šviesos” arčiau nei 8 įvarčiais. Tokiu skirtumu rungtynės ir baigėsi – 35:27.

“Buvo gal šiek tiek geriau nei sekmadienį, bet dar matosi, kad trūksta. Manau, šiandien mums sutrukdė klaidos ir nerealizuoti metimai, bet rezultatas jau padoresnis. Žiūrėsime, labai tikiuosi, kad su „Dragūnu“ dar mums teks lošti čempionate. Labai norėtume. Šeštadienį dar laukia rungtynės Baltijos lygoje, bet manau, kad tiek mes, tiek jie žaisime ramiai”, – komandos žaidimą įvertino VHC “Šviesa” vyr. treneris Raimondas Maldžius.

“Svarbiausia – nepamesti pergalių kelio, nuo jo nenuklysti. Sezono pradžioje iš manęs buvo daug negatyvo, labai daug dirbome. Anksčiau ar vėliau pergalės turėjo ateiti. Jeigu būtų neatėjusios, tai būtų reiškę, kad ne į tą pusę žygiavom. Dabar svarbu nenuklysti nuo to kelio, mums svarbu kuo ilgiau išlaikyti tokią formą. Keista ar nekeista, bet reguliarųjį sezoną užbaigti pirmoje vietoje tapo tikslu. Buvome lyg ir įpratę, kaip taip turi būti, o šį sezoną tas tikslas buvo gana sunkiai iškovotas. Tuo maloniau. Tikrai čempionate kelios komandos sustiprėjusios, taip pat ir „Šviesa“ galingai atrodo. Malonu, kad niekam neužleidom pozicijų, na, ir lieka atkrintamosiose taip pat sužaisti”, – neslėpė Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas – 6, Laurynas Simonavičius, Mykolas Lapiniauskas, Modestas Vaitekūnas – po 4, Karolis Stropus, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas, Gabrielius Virbauskas, Benas Butkus – po 3, Alain Romeo Eyebe II, Gintaras Cibulskis – po 1.

Vilniaus “VHC” Šviesa: Karolis Antanavičius – 7, Valdas Drabavičius – 6, Karolis Antonovičius – 4, Šarūnas Ugianskis – 3, Arūras Švilpa, Jovydas Jurašius, Tomas Bernatavičius – 2, Tadas Rasakevičius – 1.

“Ąžuoliukai” su “Utena” nepavargo

Paskutinis šių komandų susitikimas baigėsi sensacija – lygiosiomis. Tuo metu lentelės apačioje esanti “Utena” ne juokais suerzino pirmajame ketvertuke buvusią “Kauno Ąžuolo-KTU” komandą. Šiandienos akistata klostėsi kitaip.

Jei Garliavoje intriga ir buvo, tai ji tęsėsi tik 5 pirmas kėlinio minutes. Po jų kauniečiai spurtavo serijomis 4:0, 3:0 ir 6:0, ir pirmasis kėlinys užbaigtas triguba persvara – 24:8.

Iki antrojo kėlinio vidurio uteniškiai dar priešinosi apylygėje kovoje, kol KTU vėl nepradėjo žaisti serijomis 5:0 ir 6:0. Rungtynės baigėsi rezultatu 44:20.

“Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Tikrai neturėjome siekio atsirevanšuoti. Tada Utenoje mes neapsigynėme ir nežaidėme sau įprasto žaidimo. O šiandien viskas vyko taip, kaip tikėjomės. Mes sprendėme savo uždavinius, jie savo”, – reziumavo “Kauno Ąžuolo-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.

“Rungtynės neatspindi mūsų pajėgumo. Šiandien atvykome nepilnos sudėties. Prieš KTU sunku kovoti, tai greitą žaidimą propaguojanti komanda, o mes tiesiog neradome savo žaidimo”, – pripažino HC “Utena” žaidėjas Justinas Nikitinas.

“Kauno Ąžuolas-KTU”: Deividas Jovaišas – 12, Mantas Sturonas – 7, Vilius Juozaitis – 6, Karolis Jankauskas – 5, Mindaugas Urbas – 4, Lukas Sutkus – 3, Linas Repečka ir Aurimas Balčiūnas – po 2.

Utenos HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius – 6, Domantas Juodis ir Ernestas Nikitinas – po 4, Edvinas Tumalavičius ir Marius Deveikis – po 3.

Kauno “Granitas” įrodė savo pranašumą “Grifui”

Pirmasis kėlinys Panevėžyje aikštelės šeimininkams sekėsi sunkiai. Iki kėlinio vidurio komanda tebuvo pelniusi 5 įvarčius, kai kauniečiai pirmavo dvigubai. Iki kėlinio pabaigos kova buvo apylygė ir į pertrauką komandos išėjo pirmaujant „Granitui“ rezultatu 14:18.

Antrasis kėlinys iš pradžių taip pat žadėjo apylygę kovą, kol “Granitas” nepademostravo savo charakterio ir nesusikrovė 8 įvarčių persvaros, kurią išlaikė iki kėlinio pabaigos. Rungtynės baigėsi rezultatu 26:34.

“Žaidimas gerėja, bet visose srityse atsiliekame žingsniu nuo lygos favoritų tiek gynyboje, tiek puolime. Vyrauja smulkios klaidos ir galutinis rezultatas yra nekoks. Nors epizodais kovojame kaip lygūs su lygiais”, – reziumavo Panevėžio “Grifo” vyr. treneris Mindaugas Vėta.

“Šios dienos rungtynes vertinu pusiau teigiamai, pusiau neigiamai. Rungtynių plano neįvykdėme, nes tikslas buvo nepraleisti 22 įvarčių. Panevėžiečiai kovojo, vaikinai stengėsi ir šiaip – Panevėžio vyrai yra geri žaidėjai. Vien mūsų komandoje rastumėte daug panevėžiečių. Jie turi stiprą rankinio mokyklą”, – priešininkus įvertino Kauno “Granito-Kario” žaidėjas Tadas Sveikauskas.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Mindaugas Rutkauskas – 7, Evaldas Vėta – 5, Amandas Šarkanas ir Justas Totūraitis – po 4, Ignas Storukas ir Mindaugas Barzdenis – po 3.

Kauno “Granitas-Karys”: Modestas Štarolis – 11, Karolis Dambrauskas, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – po 5, Karolis Budrys – 3,  Paulius Šarkanas – 2, Tomas Valiulis, Marius Kairys, Manvydas Lazauskas – po 1.

Varžybų rezultatai