Lietuvos rankinio lygoje paaiškėjo ketvirtfinalių poros

2023-03-22

Lietuvos rankinio lygoje paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė reguliariajame sezone. Praėjusio sezono finalininkų dvikova lėmė ketvirtfinalių poras.

Sviesa_Granitas_3

Lietuvos čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai po atkaklios ir rezultatyvios kovos namuose 37:34 (15:15) įveikė vicečempioną Kauno „Granitą-Karį“. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 10 įvarčių pelnęs Skirmantas Plėta, po 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Valdas Drabavičius, Mantas Urvikis ir Eimantas Sinkevičius. Kauno komandai 10 įvarčių surinko Matas Jurkevičius, 8 – Modestas Štarolis, 7 – Andrius Montvilas.

„Buvo gan sunku nusiteikti rungtynėms, nes turime labai sunkią savaitę. Praėjusį šeštadienį žaidėme Baltijos lygos ketvirtfinalio rungtynes, artėjantį šeštadienį laukia atsakomosios rungtynės Estijoje. Pagrindinis akcentas dabar yra būtent Baltijos lygos atkrintamosios varžybos. Susitikime su kauniečiai prašiau vyrų susikaupimo ir atsidavimo, bet ne viskas gavosi. Kai kažkas būna netinkamai nusiteikęs, visiems tada „kerta per galvas“ – tiek ir treneriams, tiek žaidėjams. Nepaisant visko, pergalė iškovota ir tai džiugina“, – sakė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Pergalė „Šviesai“ garantavo trečią vietą reguliariajame sezone. „Granitas-Karys“ užėmė ketvirtą vietą. Ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Šviesa“ susitiks su šeštoje vietoje likusiu Vilniaus „Amber“, o „Granitas-Karys“ žais su penktą vietą užėmusiu „Vilniaus“ klubu.

Sviesa_Granitas_2

„Galėjome užimti aukštesnę vietą. Trečia vieta nesuteikia aikštelės pranašumo nei pusfinalyje, nei juo labiau finale. Esame šiek tiek nusivylę. Bet ką padarysi. Jeigu nori tapti čempionu, atkrintamosiose varžybose turi nugalėti visus, nesvarbu ar būsi trečias, ar ketvirtas reguliariajame sezone. Tiesiog reikia laimėti“, – tvirtino čempionės titulą ginančios „Šviesos“ treneris.

„Tikėjomės, kad reguliarusis sezonas susiklostys geriau. Tačiau dėl žaidėjų kaitos, dėl traumų ir kitų dalykų, nepavyko įgyvendinti tų tikslų, kuriuos buvome išsikėlę. Prasidės atkrintamosios varžybos, o jose jau bus kita istorija. Startuosime ne iš tos vietos, iš kurios norėjome. Bet manau, kad gerai dirbdami galim pasiekti norimą rezultatą“, – teigė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes balandžio 1 d. namuose žais „Šviesa“ ir „Granitas-Karys“, atsakomosios rungtynės vyks balandžio 5 d. „Amber“ ir „Vilniaus“ aikštelėse. Jeigu prireiks lemiamų trečiųjų serijos rungtynių, jos numatytos balandžio 8 d.

Sviesa_Granitas_1

Tiesioginius kelialapius į pusfinalį iškovojo reguliariojo sezono nugalėtojai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai bei antrą vietą užėmusi Alytaus „Varsa-Stronglasas“ komanda.

Paskutinėse, turnyrinėje lentelėje įtakos jau neturėsiančiose, reguliariojo sezono rungtynėse kovo 25 d. susitiks „Amber“ ir „Varsa-Stronglasas“.

Varžybų rezultatai