Lietuvos rankinio lygoje – pirmasis čempionų kluptelėjimas

2019-11-10

Šeštadienį Lietuvos rankinio čempionate vyko ketverios rungtynės.

Panevėžio “KKSC-RSSG Grifas” lygiosiomis sužaidė su Šiaulių SC “Dubysa” – 29:29 (11:16), lygiosiomis baigėsi ir Kauno “Granito-Kario” ir VHC “Šviesa” akistata  – 27:27 (17:15), HC “Vilnius” namuose įveikė HC “Utena” rezultatu 38:21 (20:8), o Klaipėdoje čempionai “Dragūnas” neatlaikė “RK Kauno Ąžuolas-KTU” puolimo – 33:36 (17:17).

„Dragūnas“ pralaimėjo sirgalių akivaizdojeDRA-KTU2

Ko gero, netikėčiausios baigties kova vyko Klaipėdoje. Čia čempionus pamokė turnyrinėje lentelėje žemiau už klaipėdiečius esanti “Kauno Ąžuolo-KTU” komanda.

Kad kova klaipėdiečiams lengva nebus, buvo aišku nuo pat pirmųjų rungtynių minučių. Didžiąją kėlinio dalį komandas skyrė minimali įvarčių persvara tačiau pirmaujant kauniečiams (2:3, 6:7,  12:13, 15:17), kėlinio pabaigoje “Dragūnui” pavyko išplėšti lygiąsias – 17:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo “ąžuolų” spurtu 3:0. Ir taip nelengva kova „Dragūnui“ tapo dar sunkesnė. Didžiąją kėlinio dalį klaipėdiečiai bandė išlyginti ir persverti rezultatą į savo pusę, tačiau to taip ir nepavyko padaryti. Rungtynės baigėsi ir “Dragūnui” teko pripažinti pralaimėjimą – 33:36.

Net penkiolika įvarčių šiose rungtynėse pelnė kaunietis Vilius Juozaitis, griovęs „Dragūno“ gynybą.

“Visų pirma noriu pasveikinti varžovus, kurie nugalėjo išvykoje. Jie žaidė savo žaidimą, kurį mes buvome analizavę. Jie nieko nepakeitė, tiesiog mes vėl kovojome su savo vidinėmis pabaisomis, demonais. Buvo baisu žiūrėti. Jeigu neatsiduodame rungtynėms visu šimtu procentų, tikrai nemokame žaisti ir laimėti. Turime kiekvienose rungtynėse, nesvarbu, ar žaidžiame su paskutinėje, pirmoje ar vidurinėje lentelės vietoje esančia komanda, reikia šimtaprocentinio nusiteikimo”, – komandos pagrindines bėdas įvardijo Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Gintaras Cibulskis.

“Ilgai laukta pergalė. Penktas varžovas – sudėtingas, iš pirmojo penketuko. Negali tikėtis, kad bus lengva. Tiesiog šiandien Vilius Juozaitis parodė, kad dar moka mesti į vartus, gynyboje sujudėjome daugiau nei paskutinėse rungtynėse. Belieka pasidžiaugti pergale. „Dragūnas“ šiandien neatrodė taip, kaip visada, bet tai nesumenkina to, kad mes nugalėjome. Kol kas šį sezoną daugiausia pralaimime, bet pralaimime nedideliu skirtumu, vadinasi, trūksta kažkokio susikaupimo ar drausmės rungtynių pabaigoje. Tikėkimės, kad su šiomis rungtynėmis visa tai pasibaigs”, – pergale ir komandos susižaidimu džiaugėsi “Kauno Ąžuolo-KTU” treneris Darius Talačka

Klaipėdos “Dragūnas”: Gabrielius Virbauskas – 6, Lukas Simėnas, Benas Butkus ir Gytis Šmantauskas – po 5, Laurynas Simonavičius ir Deividas Virbauskas – po 4, Mykolas Lapiniauskas ir Gintaras Cibulskis – po 2.

“Kauno Ąžuolas-KTU”: Vilius Juozaitis – 15, Arminas Stankūnas – 6, Karolis Jankauskas – 5, Aurimas Balčiūnas – 4, Edvinas Balčiūnas – 3, Kristupas Kručas – 2, Mantas Sturonas – 1.

Kova Kaune baigėsi lygiosiomisDRA-VHC

Kauno “Granitas-Karys” priėmė turnyro lentelės lyderius Vilniaus VHC “Šviesa”. Rungtynes kauniečiai pradėjo spurtu 4:0 ir greitai “Šviesai” teko vytis varžovus, kol ištirpdė persvarą iki 2 įvarčių (6:2, 10:7, 15:13). Kėlinys ir baigėsi šia persvara pirmaujant „Granitui“ – 17:15.

Aikštelės šeimininkai persvarą išlaikė iki antrojo kėlinio vidurio,vtačiau tuomet pirmą kartą “Šviesa” išlygino rezultatą (22:22). Kauniečiai vėl bandė atitrūkti keliais įvarčiais, tačiau persvaros išlaikyti nesugebėjo, ir rungtynės baigėsi lygiosiomis – 27:27.

“Mes negalvojome apie tai, kad “Šviesa” atvažiuoja. Mes dabar ruošiamės artėjančioms Europos iššūkio kovoms Turkijoje, apie priešininkus labiau pagalvosime antrajame čempionato rate po Naujųjų metų. Nors ir pirmavome, tačiau galutinis rezultatas mus tenkina”, – teigė Kauno “Granito-Kario” žaidėjas Karolis Grigas.

„Granitas“ turėjo laimėti, nes mes tikrai prastai žaidėme, turėjome prastą gynybą. Jie visą žaidimą pirmavo ir mes tik pabaigoje įstengėme išlyginti rezultatą“, – po rungtynių neslėpė VHC “Šviesa” treneris Raimondas Maldžius.

Kauno “Granitas-Karys”: Tadas Bučinskas – 8, Karolis Grigas – 7, Marius Kairys – 6, Paulius Šarkauskas – 4, Marius Gudeika ir Paulius Zėringis – po 1.

VHC “Šviesa”: Laurynas Palevičius – 9, Tomas Bernatavičius – 6, Artūras Švilpa ir Šarūnas Ugianskis – po 4, Karolis Antonovičius – 2, Tadas Rasakevičius ir Domantas Pukas – po 1.

Grubi kova PanevėžyjeGRI-SIA2

Ko gero, grubiausia kova vyko Aukštaitijos sostinėje. 2 minučių nuobaudų iš viso buvo net 15, o raudoną kortelę prieš savo akis išvydo trys žaidėjai.

Rungtynės aikštelės šeimininkams prasidėjo nepalankiai – nuo pat pirmųjų minučių iš 4 komandos vartų pusėn skriejusių metimų du skriejo nuo 7 metrų linijos. Penktąją rungtynių minutę panevėžietis Titas Žebelys už grubų nesportinį elgesį buvo diskvalifikuotas. Žaidimui nešvelnėjant Šiaulių komanda krovėsi persvarą iki kėlinio vidurio. Tuomet jau šiaulietis Tomas Baliutavičius dėl nesportinio elgesio taip pat buvo priverstas baigti žaidimą. Kėlinys baigėsi pirmaujant svečiams (11:16).

Antrajame kėlinyje šis 5 įvarčių skirtumas išsilaikė iki kėlinio vidurio, kol panevėžiečiai, sužaidę sėkmingesnę atkarpą, prisivijo priešininkus (23:25). Rungtynių laikui tirpstant aikštelės šeimininkams pavyko išlyginti ir išlaikyti rezultatą. Rungtynės baigėsi rezultatu 29:29.

“Šios rungtynės sekėsi sunkiai, manome, kad mums tiesiog trūko žaidybinės patirties per pastarąjį laiką.  Tačiau vieno iš pagrindinių Šiaulių komandos metikų Tomo Baliutavičiaus gauta raudona kortelė leido mums atsitiesti. Rezultatu esame patenkinti, nes visą laiką vijomės priešininkus”, – trumpai lygiųjų priežastis nurodė Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

Panevėžio “KKSC-RSSG Grifas”: Amandas Šarkanas – 9, Paulius Linkevičius – 8, Evaldas Vėta – 4, Paulius Linkevičius, Mindaugas Barzdenis – 3, Martynas Giedraitis – 2, Titas Vaidžiūnas, Žilvinas Maslauskas, Ignas Storukas – po 1.

Šiaulių “SC Dubysa”: Gedvinas Jocas – 7, Egidijus Dambrauskas ir Tadas Dapševičius – po 6, Justas Mielenis – 4, Tomas Baliutavičius – 3, Aivaras Budrys – 2, Arūnas Tribė – 1.

 “Vilnius” be didesnio pasipriešinimo įveikė “Uteną”VIL-UTE3

Labiausiai nuspėjama šiandienos rungtynių baigtis buvo sostinėje, kur “Vilnius” susigrūmė su paskutinėje lentelės vietoje esančiu ir dar nė vienos pergalės savo sąskaitoje neturinčių HC “Utena” klubu.

Rungtynės prasidėjo aiškiu aikštelės šeimininkų dominavimu (5:2, 10:4, 17:6). Kėlinys baigėsi rezultatu 20:8.

Antrajame kėlinyje uteniškiai žaidė daug rezultatyviau, tačiau vis labiau atsiliko nuo pirmaujančių vilniečių (24:10, 27:13, 32:16, 34:19). Rungtynės baigėsi užtikrinta “Vilniaus” pergale – 38:21.

“Pergalę pasiekėme, rungtynes vertiname teigiamai, tačiau dar turime, kur šlifuoti savo žaidimą”, – komandos pasirodymą įvertino HC “Vilnius” žaidėjas Aurimas Petravičius.

“Žaidėme prastai, klaidos gynyboje, nespėdavome grįžti, o tai tapdavo lengvais įvarčias priešininkams. Taip pat nesumetėme savo metimų”, – nedaugžodžiavo ir HC “Utena” žaidėjas Rokas Palskys.

HC “Vilnius”: Domantas Raudonius – 6, Deivydas Matulis – 5, Martynas Žala, Mantas Ramonas, Airidas Petronis – po 4, Evaldas Veida – 3, Martynas Lapinskas ir Vaidas Drevinskas – po 2, Ignas Valiušis ir Šarūnas Mieliauskas – po 1.

HC “Utena”: Rokas Palskys – 7, Karolis Ubeika ir Justas Daujotis – po 3, Arūnas Urbonas, Kęstutis Klimanskas ir Kasparas Ubeika – po 2, Andrius Katinas ir Rokas Liulevičius – po 1.

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks jau ateinantį trečiadienį. Tuomet Klaipėdos “Dragūnas” namuose priims Kauno “Granitą-Karį”, Alytaus “Varsa-Stronglasas” susigrums su VHC “Šviesa”, o “Kauno Ąžuolas – KTU” Garliavos sporto centre priims HC “Utena” rankininkus.

Varžybų rezultatai