Lietuvos rankinio lygoje tęsiasi kova dėl lyderio vardo

2019-02-21

52582617_2075872502468010_8772961934669512704_nTrečiadienio vakarą Lietuvos rankinio čempionate vykusias rungtynes galėjo laimėti kiekviena rungtyniavusi komanda. Tačiau sėkmė šypsojosi namų aikštelėse žaidusioms ekipoms.

Klaipėdoje “Dragūnas” užtikrintai įveikė “Kauno Ąžuolą-KTU” rezultatu 37:29 (20:13), o Vilniuje “Šviesa” nugalėjo Kauno “Granitą-Karį” rezultatu  27:21 (12:10).

Klaipėdoje – principinė “Dragūno” pergalė

Klaipėdos “Dragūnas” tikrai turėjo ką pasakyti “Kauno Ąžuolui-KTU”, nes būtent ši komanda pirmajame tarpusavio susitikime skaudžiai nubaudė svečius iš uostamiesčio – tada rungtynės baigėsi rezultatu 34:26 kauniečių naudai.

Šiandien rungtynės klostėsi kitaip. Nuo pat pirmųjų kėlinio minučių “Dragūnas” ėmė didinti tempą ir, kėliniui įpusėjus, komandas jau skyrė 4 įvarčiai (9:5). Klaipėdiečiai tempo nemažino ir kėlinį užbaigė turėdami 7 įvarčių persvarą – 20:13.

Antrasis kėlinys kauniečiams taip pat nežadėjo nieko gero – “Dragūnas” tempo nebedidino, tačiau nebeprisileido svečių arčiau, nei 6-8 įvarčiai. Tokiu Klaipėdos komandos atotrūkiu kėlinys ir baigėsi – 37:29.

“Pasiekėme pergalę aštuoniais įvarčiais. Norėjosi šiek tiek daugiau. Kai pirmą kėlinį laimėjome  20:13, sakėme, kad turime didinti persvarą, bet nepavyko to padaryti, nes gynyboje buvo per daug klaidų, per daug praleistų įvarčių. Turėjome sportinio pykčio už pralaimėjimą Garliavoje, norėjome atsirevanšuoti didesniu skirtumu, bet laimėjome tokiu pat skirtumu, kaip ir pralaimėjome. Kodėl kartojasi klaidos? Nežinau. Gynyboje jų dažnai būna dėl nesusikalbėjimo, o puolime galbūt per daug skubame ir dėl to klystame lygiose vietose. Tai tikrai neatleistina”, – sau ir komandai kritiškas buvo Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Gabrielius Virbauskas.

“Atvažiavom su blogom nuotaikom, nes yra trečiadienis, darbo diena. Tai matosi ant suoliuko. Tačiau atvažiavome kovoti, niekas nesiruošė atidavinėti taškų. Buvome pasiruošę tai kovai, tik paskutinėmis minutėmis sužinojome, kad net trys mūsų žaidėjai negalės važiuoti dėl darbų. Taip ir susidarė tokia situacija. Žaidimo eiga buvo labai banguota. Pirmame kėlinyje neapsigynėme, buvo geri metimai, mes neįmetėme tokių metimų, kuriuos turėjome sumesti, skirtumas turėjo būti mažesnis. Bet jis buvo toks, koks buvo. Nesakau, kad su neatvykusiais žaidėjais būtume laimėję, bet būtų buvusi visai kita situacija tiek puolimo, tiek gynybos aspektais, žaidimas vienareikšmiškai būtų buvęs kitoks”, – komentavo RK “Kauno Ąžuolas-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gabrielius Virbauskas – 9, Deividas Virbauskas – 6, Lukas Simėnas – 5, Gytis Šmantauskas – 4, Lukas Juškėnas, Benas Butkus ir Karolis Bliuvas – po 3, Modestas Vaitekūnas – 2.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Deividas Jovaišas – 11, Vilius Juozaitis – 8, Kristupas Kručas ir Mantas Sturonas – po 3, Aurimas Balčiūnas – 2, Karolis Jankauskas – 1.

Sostinėje ryškesnė buvo “Šviesa”

Ne ką mažiau revanšo norėjo ir VHC “Šviesa”. Lietuvos rankinio lygoje paskutinis šios komandos susitikimas su Kauno “Granito” rankininkais baigėsi pastarųjų pergale –  26:24.

Pirmasis kėlinys atrodė lyg titanų dvikova, tačiau žingsneliu priekyje buvo sostinės komanda – kėliniui įpusėjus “Šviesa” pirmavo rezultatu – 7:5. Likusį kėlinio laiką komandas ir skyrė 1-3 įvarčiai. Keliniui pasibaigus švieslentė rodė 11:10 aikštelės šeimininkų naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje “Šviesa” bandė didinti tempą, tačiau nesėkmingai – “Granitas” neplanavo atiduoti pergalės. Vienu metu komandas skyrė 4 įvarčiai (18:14), tačiau kauniečiai iki kėlinio vidurio šį atsilikimą sumažino iki 2 įvarčių (19:17). Tuomet sostinės rankininkai dar kartą pamėgino atitrūkti – šis bandymas buvo sėkmingas. Komandas greitai vėl skyrė 5 įvarčiai, o kėlinys baigėsi užtikrinta vilniečių pergale – 27:21.

“Buvo svarbios rungtynės. Daug jėgų kainavo, tikėjomės panašios kovos. Pirmame kėlinyje strigome gynyboje. Antrajame kėlinyje pradėjome labiau veržtis, gal sektis labiau pradėjo, pavyko kelios greitos atakos, gerai apsigynėme ir štai – pergalė. Stengėmės gynyboje. Nežinau, kiek įmetė Paulius Šarkauskas, bet manau, kad savo vidurkio nepasiekė”, – rungtynes reziumavo VHC “Šviesa” žaidėjas Šarūnas Ugianskis.

“Neigiamai vertiname, labai neigiamai. Turėjome išsikėlę kitus tikslus, tačiau nepavyko įgyvendinti. Šlubavo tiek gynyba, tiek puolimas. Pelnėme tik 21 įvartį, manau, tai mažoka. Sakyčiau, pritrūko sėkmės. Na, ir jie buvo labiau motyvuoti, pergalės norėjo labiau. „Šviesos“ greitas žaidimas, greitos kontraatakos ir Karolis Antanavičius, kuris metė puikius metimus iš toli”, – silpnąsias savo komandos žaidimo vietas įvardijo Kauno “Granito-Kario” žaidėjas Manvydas Lazauskas.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 7, Jovydas Jurašius – 5, Artūras Švilpa ir Šarūnas Ugianskis – po 4, Tadas Rasakevičius ir Valdas Drabavičius – po 2, Karolis Antonovičius, Ignas Jonuška ir Tomas Bernatavičius – po 1.

Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 8, Tadas Bučinskas – 6, Modestas Štarolis, Marius Kairys, Lukas Feoktistovas – po 2, Karolis Dambrauskas – 1.

Po šiandienos kovų rankinio lygos turnyro lentelėje du lyderiai kiek žemiau nustūmė trečią. Pirmoje vietoje yra VHC “Šviesa”, surinkusi 24 taškus, antroje vietoje esantis Klaipėdos “Dragūnas” taip pat turi 24 taškus. Trečioje vietoje – Kauno “Granitas-Karys” (21 taškas), ketvirtoje “Kauno Ąžuolas-KTU” (16 taškų).

Kitos Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks šį savaitgalį – penktadienį Utenoje susitiks vietos „Utena“ ir Vilniaus „Vilnius“, o šeštadienį Alytuje – „Varsa-Stronglasas“ ir Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“.

Inforamcija: www.rankiniolyga.lt

Varžybų rezultatai