Lietuvos rankinio lygos ketvirtfinaliuose daugiausiai intrigos žada Vilniaus derbis

2017-03-30

Prasidedantys Vivus.lt Lietuvos vyrų rankinio lygos ketvirtfinaliai vienoms komandoms bus formalumas, tuo metu kitoms reikės kovoti dėl vietos pusfinalyje. Tad didžiausias dėmesys mūšiams Vilniuje.

VHC „Šviesa“ – HC „Vilnius“

HC "Vilnius" nuotrauka

Vilniaus derbis turėtų būti įdomiausia ketvirtfinalio pora. Silpnokai sezoną pradėję, tačiau jo eigoje įsibėgėję „Šviesos“ rankininkai nusitaikė į geriausiųjų ketvertą. Sezono pabaigoje išvykoje įveikti ir čempionai iš Alytaus. Tai daug pasako apie šios ekipos potencialą. Jei sezono pradžioje prognozavome, kad ši „Šviesa“ gali tapti „juoduoju arkliuku“, tai dabar galime konstatuoti, kad taip ir nutiko. Ekipa paskutiniuose turuose „užlipo“ iki ketvirtosios pozicijos ir turės namų pranašumą ketvirtfinalio serijoje. Laipteliu žemiau likę HC „Vilnius“ taip pat turi ambicijų patekti į pusfinalį. Tokių tikslų jie neslepia jau ne pirmus metus. Vis tik pastaruoju metu banguojantis žaidimas verčia spėti, kad favoritai bus ne jie. Tiesiog „Šviesa“ šiuo metu yra geresnė komanda. Tačiau nereikia pamiršti derbio faktoriaus, kuris turės savo prieskonį šioje poroje. Šiemet ekipos apsikeitė pergalėmis išvykose, o tarpusavio rungtynių įvarčių santykyje – lygybė. Patirties bagažas, kurio daugiau turi HC „Vilnius“, taip pat gali būti svarbus aspektas.

Prognozė: 55:45

 

Kauno „Granitas-Karys“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

rk granitasStipriai sezoną pradėję šiauliečiai pastaruoju metu nedemonstruoja to žaidimo, kuris kėlė nerimą net ir favoritams. Nepaisant to, kauniečiams lengva nebus. Žaisdami su favoritais šiauliečiai taškų lengvai nedalino ir kovojo iki paskutinių minučių. Ši ketvirtfinalio serija – šansas dar kartą „patriukšmauti“ šiame sezone ir „SM Dubysa-Gubernija“ tikrai kabinsis į tokią galimybę. Be jokios abejonės „ant popieriaus“ geresnė komanda yra „Granitas-Karys“ ir jie savo pranašumą turėtų įrodyti. Vis tik ši ekipa yra viena nestabiliausių čempionate, o tai automatiškai yra šansas jų varžovams. Jei „Granitas-Karys“ savo žaidime išvengs amerikietiškų kalnelių – šiauliečiai galimybių prasibrauti į pusfinalį neturės.

Prognozė: 85:15

Klaipėdos „Dragūnas“ – Panevėžio HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“

Dvejos rungtynės po kurių Panevėžio ekipa baigs sezoną, o Klaipėdos „Dragūnas“ pradės ruoštis pusfinalio kovoms. Sunku būtų sugalvoti scenarijų, pagal kurį Panevėžio ekipa iškovotų bent vieną pergalę, tad serijos nugalėtojas aiškus jau dabar. Net jei ir žengs į aikštę ne ta koja ar panašiai, „Dragūnas“ yra tiesiog per stipri komanda panevėžiečiams. Intrigos šioje poroje nebus, tad telieka sužinoti kuri iš Vilniaus ekipų bus „Dragūno“ varžovė pusfinalyje.

Prognozė: 95:5

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Varėnos „Ūla“

RK "Varsos" nuotrauka

Dar viena pora, kuri turi ryškų favoritą – praėjusių metų čempionus iš Alytaus. Tačiau „Ūlos“ galimybės neturėtų būti tik teorinės. Pastaruoju metu ekipa įsibėgėjo, žaidžia akiai patrauklų ir Alytaus klubui neparankų greitą rankinį. Jų žaidimo kreivė akivaizdžiai kyla aukštyn. Tuo metu čempionai antroje sezono dalyje buksuoja. Ne viskas klostosi taip kaip norėtųsi Veteranais besiremianti  ekipa dažnai sudėtyje neturi vieno ar kito svarbaus žaidėjo. Kovoje su „Ūla“, „Varsa-Stronglasui“ svarbiausia bus neprarasti budrumo ir tuomet jie turėtų žengti į pusfinalį. Tuo metu „Ūla“ lauks savojo šanso ir jei tik jis atsiras, Alytaus klubas bus baudžiamas. Dzūkijos derbis atrodo nuspėjamas, tačiau jame gali atsirasti labai įdomių akimirkų.

Prognozė: 90:10

Varžybų rezultatai