Lietuvos rankinio lygos sezoną pergalėmis pradėjo favoritai

2022-10-01

Prasidėjo Lietuvos rankinio lygos (LRL) sezonas. Jame kovoja septynios komandos. Šeštadienį vykusiose trejose rungtynėse pergales šventė svečiuose žaidę favoritai. Tiesa, ne visiems pavyko iškovoti lengvas pergales.

Grifas_Granitas_1

Lietuvos vicečempionas Kauno „Granitas-Karys“ svečiuose 29:23 (13:11) nugalėjo Panevėžio „SC-RSSG Grifą“. Šeimininkai pirmavo tik rungtynių pradžioje 1:0. Vėliau „Granitas“ perėmė iniciatyvą ir persvarą nuolat didino. Nugalėtojams 6 įvarčius pelnė Andrius Montvilas, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Martynas Giedraitis ir Matas Jurkevičius. Panevėžiečiams Titas Janušonis surinko 5 įvarčius.

„Pirmosios rungtynės nesusiklostė taip, kaip norėjome ir neišpildėme užsibrėžtų tikslų. Norėjosi duoti daugiau pažaisti jauniems žaidėjams, bet vėl klimpom į tą patį klaidų liūną. Per pertrauką rūbinėje buvo rimtas pokalbis. Jis pagelbėjo ir antro kėlinio pradžioje išsprendėme visas problemas aikštelėje. Sezonas jau prasidėjo, bet dar labai daug darbo laukia priešakyje. Trūksta ir traumuotų žaidėjų. Kelio traumą gavo iš Alytaus komandos atvykęs Nedas Buronko, piršto trauma kankina Paulių Šarkauską. Tikimės, kad iki Europos taurės turnyro bent vienas grįš į komandą“, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Amber_Dragunas_1

Praėjusio sezono prizininkai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai išvykoje minimaliu skirtumu 24:23 (16:11) palaužė LRL naujoką Vilniaus „Amber“ klubą. Po pirmo kėlinio svečiai pirmavo 5 įvarčiais, tačiau rungtynių pabaigoje šeimininkai pasivijo varžovus. Nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje susitikimo pabaigoje. Rezultatyviausiai „Dragūno“ gretose žaidė Laurynas Simonavičius, pelnęs 8 įvarčius, 7 įvarčius nugalėtojams surinko Mykolas Lapiniauskas. Vilniečių gretose rezultatyviausi buvo legionieriai. Ukrainietis Serhijus Sedchenko ir belarusas Antonas Tsitko pelnė po 7 įvarčius.

„Pirmas kėlinys klostėsi tikrai sėkmingai. Kol laikiau už pavadžių, jaunimas viską gerai darė ir susikrovėm apčiuopiamą persvarą. Bet po pertraukos jaunimas atitrūko nuo grandinės ir pradėjo siautėt aikštelėje. Mūsų labai jauna komanda ir dar trūksta patirties, todėl negali jų kaltinti. Momentais neapsigynėme, varžovai pamatė mūsų silpnas vietas, jas išnaudojo ir pasivijo. Vos vos išnešėme sveiką kailį“, – teigė Gintaras Cibulskis, kurio treniruojamos „Dragūno“ komandos amžiaus vidurkis – vos 20 metų.

„Po skaudaus pralaimėjimo antrame Baltijos lygos ture, komanda buvo užsivedusi ir norėjome „įkasti“ varžovams. Deja, bet pirmame kėlinyje ne visiems žaidėjamms sekėsi susitvarkyti su psichologija. Tai lėmė daug klaidų, po kurių varžovai išsveržė į priekį. Antrame kėlinyje žaidėme geriau. Žaidėjai palaikė vienas kitą ir už tai dėkoju komandai“, – sakė „Amber“ treneris Gintaras Paškevičius.

Vilnius_Varsa_1

Kitose rungtynėse Alytaus „Varsa-Stronglasas“ svečių aikštelėje 34:28 (18:12) pranoko HC „Vilnių“. Nugalėtojams po 8 įvarčius pelnė Žygimantas Micevičius ir Arminas Stankūnas, 7 įvarčius įmetė Tadas Stankevičius. Vilniečių gretose nesulaikomas buvo Mindaugas Urbonas. Net 11 įvarčių pelnęs M. Urbonas tapo rezultatyviausiu pirmojo turo rankininku.

„Esam patenkinti pirmomis sezono rungtynėmis. Prieš sezono startą buvo ir streso, ir žaidybinio jaudulio. Bet įvykdėm savo planus, pasiekėme pergalę ir žengiam toliau į priekį. Prieš sezoną susidūrėme su finansiniais sunkumais, dėl to atsisakėme žaisti Baltijos lygoje. Šią savaitę sulaukėme Alytaus miesto mero asmeninio pažado, kad žadėtas papildomas finansavimas klubui bus skirtas. Tikimės, kad šios problemos bus išspręstos ir būsime konkurencingi kovoje dėl aukščiausių vietų Lietuvos čempionate“, – tvirtino „Varsos“ treneris Egidijus Petkevičius.

Čempionų titulo ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai kovas čempionate pradės nuo antrojo turo spalio 8 dieną.

Visas LRL rungtynes galite stebėti: https://www.youtube.com/c/Lietuvosrankiniolyga

Varžybų rezultatai