Lietuvos rankinio rinktinė debiutanto akimis

2016-01-26

Praėjęs atrankos ciklas į pasaulio rankinio čempionatą nebuvo sėkmingas Lietuvos rankinio rinktinei, kuri grupėje užėmė trečią vietą ir į tolimesnes kovas nepateko. Tačiau paskutinės keturios atrankos rungtynės gerokai įsiminė debiutantui Šarūnui Sakalauskui. HC „Vilnius“ klube rungtyniaujantis rankininkas atrado savo vietą komandoje ir buvo pastebimas rungtynių metu.

12400844_1727428737543441_5858960675985635513_nDėl kitų žaidėjų traumų savojo šanso sulaukęs žaidėjas buvo iš karto įmestas į rankinio aistrų sūkurį ir visose žaistose rungtynėse aikštelėje praleido nemažai laiko, buvo įtrauktas ir į startinį septynetuką. Pavyko pelnyti ir pirmuosius įvarčius atstovaujant Lietuvai. Su Šarūnu ir kalbamės apie kitokį sausio mėnesį jo karjeroje.

Gruodžio pradžioj dar nebūtum pagalvojęs, kad naujus metus pradėsi žaisdamas Lietuvos rinktinėje?

Išties jau buvau girdėjęs, kad treneriai ruošiasi kviesti į rinktinės pasirengimo stovyklą, tačiau apie tai, kad beveik visą mėnesį turėsiu garbę atstovauti ir vilkėti rinktinės marškinėlius negalvojau. Na žinoma, kaip ir kiekvienas pakviestas kandidatas nori įrodyti, kad jis gali patekti į pagrindinę sudėtį ir reprezentuoti savo šalį oficialiose varžybose, tą stengiausi padaryti iš visų jėgų ir aš. Tad atiduodamas visą save tai gali padaryti, o aš tai ir dariau, tad iš kitos pusės galima sakyti, kad giliai širdyje tikėjausi patekti.

Kaip priėmė komanda?

12507489_1725099861109662_3910678989236112242_nGal geresnis klausimas būtų, kaip priėmė komandos. Kadangi rinktinėje praleistą laiką galima suskirstyti į tris dalis. Pirmoji kuomet susirinko kandidatai pateikti į Lietuvos rinktinę, dauguma žaidžiančių Lietuvoje. Tuomet žaidėme dvejas rungtynes prieš Egiptą. Antroji – prisijungė daugiau rinktinės žaidėjų, keliavome į Lenkijoje vykusį turnyrą. Ir trečioji dalis – pasaulio atrankos varžybų ciklas. Per visą šį laiką praleistą rinktinėje, susitikau su draugais su kuriais teko žaisti kartu ar prieš juos, na ir žinoma susipažinau su rinktinėje jau daug metų žaidžiančiais rankininkais. Jie išties puikūs žmonės ir asmenybės iš kurių išmokau daug ir pasisėmiau patirties.

Draugiškos rungtynės padėjo įsilieti į komandą?

Žinoma. Meluočiau jei sakyčiau, kad buvo lengva, juk viskas buvo  nauja. Su daugeliu žaidėjų teko žaisti pirmą kartą, su treneriais teko dirbti , taip pat pirmą kartą, nors su Egidijumi Petkevičiumi žaidžiau Alytaus komandoje.  Draugiškų varžybų metu supratau, kad  judu gera kryptimi ir šansai patekti į rinktinę yra.

Daug naujų dalykų teko mokintis?

12484698_1725099631109685_399488488620931923_oNa kaip ir kiekviename klube, deriniai, taktikos, trenerių reikalavimai kitokie. Rinktinėje taip pat, žinoma taisyklės išlieka tos pačios, tad išmokti derinius ir kitus dalykus reikia tik laiko.

Galėtum palyginti skirtumus tarp HC „Vilnius“ ir rinktinės treniruočių?

Skirtumų išties yra. Visų pirma krūvis. Nenoriu nuvertinti mūsų klubo, tačiau rinktinėje kiekvieną dieną turėjome dvi treniruotes, vaizdo įrašų peržiūras ir intensyvumas treniruotės metu yra žymiai didesnis, kaip ir kokybė. Su rinktinės žaidėjais dirba ne vienas treneris, tad galima susikoncentruoti ties skirtingais dalykais. Bet žinoma, treniruotis su savo komanda „HC Vilniumi“ yra didelis malonumas, mes kaip šeima!  ir visai tai šeimai noriu perduoti linkėjimus!

Kokį įspūdį paliko tarptautinis rankinis? Kas labiausiai įsiminė?

12523906_1727429974209984_5554896022998159905_nTikrai gerą.  Žaidėjai yra profesionalai, žaidžia aukštame lygyje, iš jų galima daug išmokti. Na, bet labiausiai įsiminė, sirgaliai. Niekam ne naujiena, kad Lietuvoje sunku surinkti pilnas tribūnas žiūrovų. Varžybos Bosnijoje tikrai įsimins ilgam, ten sirgaliai išties galingai palaikė savo rinktinę. Taip pat malonu matyti ir didėjančias gretas sirgalių kai žaidžiame Lietuvoje. Halėje išties susirinko didelis skaičius, ačiū jiems.

Kiek tos dvi savaitės davė naudos kaip rankininkui. Jautiesi patobulėjęs?

Tikrai taip. Kaip ir minėjau, dirbau su puikiais žaidėjais ir treneriais , mokiausi iš jų.  Po viso šio laikotarpio jaučiuosi žymiai labiau pasitikintis savo jėgomis, tas, manau, labai svarbu rungtynėse. Na bus matyt kaip seksis toliau.

Ar gavai kokių pareigų dėl to, kad esi naujokas?

Iš esmės negavau. Esame visi lygūs komandoje, todėl ir į kiekvieną žiūrima taip pat, ar jau žaidi rinktinėje pirmus ar penktus metus.  Toks dalykas, kaip budėjimas yra, tačiau budintys skirstomi pagal amžių, nuo jauniausio iki vyriausio

Ačiū už pokalbį.

Varžybų rezultatai