Atranka į PČ. Pirmasis varžovas – Kosovas

2015-11-03

Lietuvos rankinio rinktinė sekmadienį susirinko į pirmąją treniruotę ir ruošiasi artėjančioms atrankos į pasaulio čempionatą, kuris 2017 m. vyks Prancūzijoje, kovoms. Pirmojoje grupėje kovas pradėsiantys lietuviai neslepia ambicijų kovoti dėl pirmosios vietos ir patekimo į kitą atrankos etapą.

Vienoje grupėje su Slovakija, Kosovu bei Bosnija ir Hercegovina esantys Lietuvos rankininkai pirmąsias rungtynes žais išvykoje  trečiadienį, kur surems ginklus su Kosovo rinktine. Sekmadienį jų jau lauks rungtynės Kaune – sporto halėje laukia susitikimas su Bosnija ir Hercegovina. Su pastarąja ekipa teko susidurti atrankos į 2016 m. Europos čempionatą grupės varžybose. Tuomet komandos pasidalino po pergalę namuose.

Kalbėdamas apie pirmąjį varžovą, komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigė, kad pasiruošimas dvikovai su Kosovu vyko pakankamai sklandžiai, nors ir yra šiokių tokių abejonių. Tai, kad Kosovas neseniai prisijungė prie tarptautinės rankinio šeimos, netapo didele problema analizuojant jų žaidimą, vis tik varžovus treneriui norėtųsi pažinoti geriau.

„Vaizdinės medžiagos su jų žaidimu turim tikrai daug. Rungtynės su australais ,estais, rumunais. Estai su jais žaidė rankinyje mažiau pasiekusių šalių žaidynėse (IHF Emerging nations). Ten Kosovas įveikė Estiją, bet tai nebuvo Estijos rinktinė. Informacijos trūkumu negaliu skųstis, tik tiek, kad nepažįstu nei vieno žaidėjo“,- varžovų analizės esminius niuansus vardina A. Juškėnas.

Treneris neslėpė, kad šiek tiek prisibijo šio nepažįstamo varžovo ir išskyrė varžovų stipriąsias ir silpnąsias puses.

12186561_1700199553599693_1604363596124519908_o„Stipriosios pusės – mentalitetas, žaidimas namie, balkaniškas kraujas, jeigu jis užverda, jie gali padaryti bet ką. Silpnoji pusė – nemanau, kad jų patirtis didesnė negu mūsų. Žinoma, nebėra rinktinių, kurias būtų galima tikėtis lengvai nugalėti. Kosove įtampa dėl vietinių sirgalių tikrai bus nemaža. Norisi sakyti, kad mūsų komanda nėra jauna ir susitvarkys“,- savo auklėtinių pergale sudėtingoje išvykoje tiki A. Juškėnas.

Lietuvos rinktinėje negalės žaisti čempionų lygoje rungtyniaujantis, bet traumą patyręs Adenas Malašinskas. Treneris būtent šio rankininko netektį vertina, kaip didžiausią nuostolį, juolab, kad A. Malašinskas buvo pasiekęs tikrai gerą sportinę formą. „Visas kitas netektis, daugiau ar mažiau, „užglaistėm“, o Aidenas lygiavertės pamainos neturi“,- reziumavo komandos vairininkas.

Šiandien komanda surengė rytinę treniruotę, o po pietų išskrenda į Kosovą.

Lietuvos rinktinės sudėtis

Žaidėjas Pozicija Gimimo metai Klubas
Giedrius Morkūnas Vartininkas 1988 „Haukar“, ISL
Vilius Rašimas Vartininkas 1989 JC Cherbourg Manche HB,  FRA
Aistis Pažemeckas Vartininkas 1988 „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Augustas Strazdas Universalus 1980 „SG Insignis Handball Westvien“,
Skirmantas Plėta Kairys kraštas 1989 „HC Einsiedeln“ , SUI
Jonas Truchanovičius Kairys p. kraštas 1988 „Union JURI Leoben“, AUT
Povilas Babarskas Kairys p. kraštas 1986 „RK Celje Pivovarna Lasko“, SLO
Andrius Gervė Linija 1986 HSG Barnstorf-Diepholz, GER
Mindaugas Dumčius Dešinys p. kraštas 1995 „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Benas Petreikis Centras 1992 „Union JURI Leoben“, AUT
Tadas Stankevičius Linija 1990 „Almeida-Stronglasas“ Alytus, LTU
Gintaras Cibulskis Linija 1986 „Kremer/Hurry-Up“ NED
Vaidotas Grosas Universalus 1983 „US Creteil“, FRA
Valdas Drabavičius Dešinys kraštas 1990 „Šviesa“ Vilnius, LTU
Mindaugas Meškauskas Dešinys kraštas 1994 „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Mindaugas Urbonas Kairys kraštas 1992 „Granitas“ Kaunas, LTU
Varžybų rezultatai