Lietuvos rankinio rinktinė sieks iškovoti pergalę namuose

2016-01-12

Trečiadienio vakarą Kauno sporto halėje Lietuvos rankinio rinktinė stos į kovą su Kosovo rinktine, kuri yra pirmosios Europos zonos atrankos grupės į 2017 m. pasaulio čempionatą autsaiderė. Pirmąsias tarpusavio rungtynes išvykoje lietuviai laimėjo 30:26.

RinktinėŠeštadienį Lietuvos rinktinė pralaimėjo išvykoje Slovakijos komandai ir stipriai komplikavosi savo padėtį kovoje dėl pirmosios vietos grupėje, kuri garantuoja patekimą į kitą etapą. Nepaisant visko, komanda atsakingai ruošiasi rungtynėms su Kosovo rinktine ir galvoja tik apie tai, kaip padovanoti pergalę savo žiūrovams. Tai bus paskutiniosios grupės rungtynės namuose. Per iki tol vykusias abejas rungtynes sužaista lygiosiomis, tad bus galimybė savo žiūrovams padovanoti pergalę.

GrosasKomandos kapitonas Vaidotas Grosas pripažįsta, kad po pralaimėjimo Slovakijos rinktinei nuotaikos komandoje ne pačios geriausios, tačiau į laukiančias rungtynes žiūrima rimtai. „Visi ruošėmės geroms rungtynėms Slovakijoje ir tikėjomės taškų, o nieko nesigavo. Komandą tai kažkiek paveikė, bet kol yra galimybių, kad ir teorinių, reikia kautis, niekas ginklų nesudeda, atrankos ciklas dar nesibaigė.“

Lietuvos rinktinei, norint užimti pirmąją vietą grupėje reikia laukti lygiųjų rungtynėse Slovakijoje, kuriose šeimininkai rungtyniaus su Bosnija ir Hercegovina. Tuomet, jei bus įveiktas Kosovas, Bosnijoje bus reikalinga pergalė bent 4 arba 5 įvarčių skirtumu. Tai priklausys nuo minėtų bosnių ir slovakų rungtynių, jeigu jos baigsis lygiosiomis.

Varžovas – namų komanda

Nors Kosovo rinktinė nėra iškovojusi nei vieno taško atrankos grupėje, akivaizdu, kad komanda išvykose žaidžia gerokai prasčiau. Namuose pavyko patampyti nervus ir Lietuvos rinktinei ir grupės lyderiams bosniams. Tuo metu išvykoje triuškinamais rezultatais pralaimėta bosniams ir slovakams.

PetreikisPirmojoje tarpusavio dvikovoje rezultatyviausi lietuvių gretose buvo Benas Petreikis ir Valdas Drabavičius, pelnę po 6 įvarčius. Pastarojo rankininko ateinančiose rungtynėse dėl traumos nebus. Tuo metu B. Petreikis tiki, kad viskas ateinančiose rungtynėse priklauso nuo pačių Lietuvos rinktinės rankininkų. „Kosovas, mano manymu, yra tikrai namų komanda. Tai parodo ir rezultatai. Bet ateiti nenusiteikus į rungtynes ir galvoti, kad laimėsime, būtų klaida už kurią jie tikrai galėtų mus nubausti. Pergalei reikia susikaupimo gynyboje ir disciplinos puolime. Jei žaisime savo žaidimą, nedarydami daug klaidų puolime ir neleisdami jiems pelnyti įvarčių kontratakose, tikrai laimėsime. Ir, žinoma, būtina sumesti savo laisvus metimus, kurių mums trūko rungtynėse su slovakais“, – esminius kelius į pergalę pažymi B. Petreikis.

Kad varžovas įveikiamas sutinka ir komandos kapitonas, tačiau jis akcentuoja, kad reikės atiduoti visas jėgas. „Šiais laikais viena ranka žaisdamas prieš nieką nelaimėsi. Kartais ir žaidžiant dviem nepavyksta. Kosovas turi savo žaidimo braižą ir jo disciplinuotai laikosi. Jeigu nenusiteiksime, neįvertinsim varžovo, gali Kosovas sužaisti ir geras rungtynes išvykoje“, – varžovo nenuvertina V. Grosas.

Su Kosovu jau galės žaisti Karolis Stropus, kuris nepadėjo komandai dėl ligos abejose rungtynėse su slovakais. Dvikova prasideda trečiadienį 19:00 Kauno sporto halėje.

Turnyrinė lentelė

Vieta Komanda Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčiai Taškai
1 Bosnija ir Hercegovina 3 1 0 130:106 7
2 Slovakija 2 1 1 112:94 5
3 Lietuva 1 2 1 102:102 4
4 Kosovas 0 0 4 100:142 0

 

Varžybų rezultatai