Lietuvos rankinio savaitgalis: favoritų skalpų medžioklė prasideda

2015-09-16

Jau ateinantį savaitgalį Garliavoje dėl Lietuvos rankinio Supertaurės ginklus surems po dvi vyrų ir moterų ekipas. Tikėtina, kad rungtynių autsaideriams tai bus viena iš nedaugelio progų papildyti trofėjų lentyną, tad kova žada būti atkakli. Nors autsaiderių ginklai ir neatrodo tinkamai išblizginti, favoritų skalpams nuimti jų užtenka.

Jau senokai Lietuvos klubiniame rankinyje dominuoja dvi ekipos – vyrų lygoje Klaipėdos „Dragūnas“, moterų – Kauno „ACME-Žalgiris“. Šiemet vėl atsiras komandų, kurios pabandys mesti šiems klubams pirštinę, tačiau panašu, kad ilgose distancijoje klaipėdiečiai ir kaunietės gali būti neįveikiami, tuo metu taurės „sprinte“, jei favoritai „pramigs“ startą ar „pridus“ ties finišu, nutikti gali bet kas.

Kol kas nesigilinkime į artėjančias rankinio lygos kovas, o pabandykime žvilgtelti į ateinančio savaitgalio Supertaurės dvikovas.

„ACME-Žalgiris“ – „HC Garliava-CASCADA SM“

Pirmosios į aikštę žengs moterys, tad nuo jų ir pradėkime. Praėjusiais metais kaunietės nesutiko rimtesnio pasipriešinimo nei Lietuvos čempionate, nei LRF taurės varžybose. Šiemet laukia panaši lemtis? Galbūt čempionate, bet tikrai ne taurės varžybose. Abiems ekipoms jau teko susitikti šiame sezone Baltijos taurės varžybose ir tuomet išvykoje žaidusios žalgirietės triumfavo rezultatu 25:23.

Ateinanti Supertaurės dvikova taip pat vyks Garliavoje, tačiau šį kartą šeimininkės turės daugiau motyvacijos laimėti. Kaip jau minėta, tai puikus šansas įkąsti kaunietėms. Vienos rungtynės, viena pergalė, vienas trofėjus. Prisiminkime ir tai, kad į komandą įsiliejo po ilgų klajonių į Lietuvą grįžusi nuolatinė geriausios Lietuvos rankininkės rinkimų dalyvė ir nugalėtoja Laima Bernatavičiūtė. Šį apdovanojimą ji gavo ir praėjusį sezoną.

Sportiškos moterys, bekompromisė jų tarpusavio kova, patirties ir jaunystės mišinys aikštėje – turėtų būti karšta. Jei prie viso to prisijungs ir pilna salė Garliavos gyventojų, karštai palaikančių savo ekipą – lauksime staigmenų.

„Dragūnas“ – „Granitas-Gaja-Karys“

Šių nuolatinių varžovų tarpsezonio dvikovos lyg ir turėtų mes nuteikti lengvai „Dragūno“ pergalei. Klaipėdiečiai vasarą du kartus šventė pergales draugiškuose turnyruose rezultatais 37:24 ir 32:24. Tačiau neskubėkime prie taurės rišti „Dragūno“ spalvų juostelių. Praėjusių metų LRF taurės finale kauniečiai įveikti tik paskutinėmis minutėmis 26:24. Dar tris metus prieš tai, net ir dominuojant Lietuvos čempionatuose, tos pačios taurės „Dragūnui“ iškovoti nepavyko. Tad peršasi išvada, kad klaipėdiečiai nėra vienų rungtynių serijos specialistai.

Tų pačių kauniečių kraujyje revanšo prisikaupę tikrai daug. Tad kažkada turėtų ateiti ta diena, kai kauniečiai džiaugsis pergale. Kodėl to negalėtų įvykti šeštadienį Garliavoje? Beje, rankinio Dievai kužda, kad „Granitas-Gaja-Karys“ pelnys 24 įvarčius. Būtų netikėta?

Rankinio orakulas

Ir nors prieš abejas rungtynes turime favoritus, už kurių pergalę statytų nemenka dalis rankinio specialistų, mažiausiai ko galime tikėtis savaitgalį – tai atkaklių dvikovų. Aš laukiu bent vienos sensacijos, tikiuosi, bus dvi, tai būtų „sveika“ mūsų rankiniui. Sirkite rankiniu. Iki.

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Varžybų rezultatai