Lietuvos rinktinė – Europos paplūdimio rankinio čempionate užėmė aštuntąją vietą

2017-06-18

merginų džiaugsmasEuropos merginų U17 paplūdimio rankinio čempionato ketvirtfinalio rungtynės vyko šeštadienį vakare, tai buvo jau ketvirtos lietuvių rungtynės tą dieną. Lietuvos rinktinė susitiko su praeito Europos čempionato nugalėtojomis olandėmis. Šį kartą čempionės buvo pajėgesnės abejose partijose ir lietuvės turėjo pripažinti Olandijos rinktinės pranašumą 0:2. Kitą dieną Lietuvos rinktinė tęsė kovą dėl 5-8 vietų grupėje. Lietuvių varžovėmis buvo Rusijos rinktinė, kurią pogrupio varžybose lietuvės buvo įveikę. Ir šį kartą vyko labai atkakli kova abejose partijose, čia komandos pasidalino po pergalę ir viskas sprendėsi „shoot out“ metimuose, kuriuose pergalę iškovojo rusės. Paskutinėse Lietuvos rinktinės čempionato rungtynėse  kovoje dėl septintos vietos lietuvės susitiko su Rumunija.  Išvargusios lietuvės pralaimėjo labiau patyrusioms varžovėms 0:2 ir galutinėje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą Europos čempionate. Priminsime, kad praeitais metais lietuvės liko penkioliktos. Taigi, žengtas didelis žingsnis į priekį.

Atkrintamųjų  rungtynių rezultatai:

Olandija – Lietuva 2:0 (20:14, 17:12)

Lietuva: Kosiakaitė, Jankauskaitė; Rimkutė 8, Kavalenkaitė 8, Markinaitė 6, Šponė 4, Tolvaišaitė, Makovskytė, Valatkevičiūtė, Malinauskaitė.

Lietuva – Rusija 1:2 (10:12, 14:12; 2:4)

Lietuva: Kosiakaitė, Jankauskaitė; Markinaitė 8, Kavalenkaitė 6, Tolvaišaitė 6, Šponė 4, Rimkutė 2, Makovskytė, Valatkevičiūtė, Malinauskaitė.

Lietuva – Rumunija 0:2 (17:21, 11:17)

Lietuva: Kosiakaitė, Jankauskaitė; Šponė 10, Kavalenkaitė 9, Markinaitė 6, Tolvaišaitė 2, Rimkutė 1, Makovskytė, Valatkevičiūtė, Malinauskaitė.

 

Europos merginų jaunių paplūdimio rankinio čempionėmis antrus metus iš eilės tapo Olandijos rinktinė, finale po atkaklios kovos 2:0 (23:20, 19:18) įveikusios Portugaliją. Bronzos medaliais pasidabino vokietės, kurias du kartus Prahoje vykusiame turnyre lietuvės buvo nugalėjusios.

Rezultatyviausia čempionato žaidėja tapo ukrainietė Anna Diablo, iš viso pelniusi  107 taškus. Keturios lietuvės pateko tarp trsidešimties rezultatyviausių čempionato žaidėjų: Austėja Rimkutė (72 taškai, 14 vieta), Ugnė Kavalenkaitė (64 taškai, 15 vieta), Aušra Šponė (60 taškų, 17 vieta) ir Rusnė Markinaitė (52 taškai, 24 vieta).

Galutinė Europos čempionato rinktinių rikiuotė:

 1. Olandija
 2. Portugalija
 3. Vokietija
 4. Vengrija
 5. Ispanija
 6. Rusija
 7. Rumunija
 8. LIETUVA
 9. Ukraina
 10. Kroatija
 11. Lenkija
 12. Šveicarija

„Net neabejoju, kad merginos ir treneriai atidavė visas jėgas Zagrebe, Lietuvos rinktinės aštunta vieta Europos čempionate yra puikus pasiekimas, – sakė LRF Generalinis sekretorius Miglius Astrauskas. „Tikėtina, kad sekančiame čempionate rinktinės kovos keturiuose pogrupiuose po keturias komandas, tai aštuntoji vieta leistų atsidurti antrajame pajėgumo krepšelyje. Jei merginos taip progresuos, manau, kad sekančiame čempionate jau galėsime kovoti ir dėl medalių. Džiaugiuosi sėkminga paplūdimio rankinio plėtros programos eiga. Tęsime programą toliau ir, tikiuosi, jei 2024 m. Olimpinių žaidynių programoje bus paplūdimio rankinis, tai turėsime pajėgią rinktinę, galinčią kovoti dėl kelialapio į Olimpiadą. Gaila, kad šiai programai finansuoti negavome lėšų iš Vyriausybės, tačiau verčiamės LRF lėšomis, prisideda ir rinktinės treneriai bei komandos vadovas Klaidas Janeika. Žadame netgi plėstis, kitais metais U16 Europos čempionate startuoti jau ne tik su mergaičių, bet ir berniukų paplūdimio rankinio rinktinėmis.“

Varžybų rezultatai